Muzeum Współczesne we Wrocławiu zaprezentuje prace Pawła Frenczaka na wystawie „noir – somewhere – nowhere”

Paweł Frenczak to artysta pełny mroku, a jego kontrastowe czarno-białe prace tworzą opowieść pełną niedopowiedzeń. Interpretacja dzieł należy do widza – fotograf swoją narracją pozwala sobie na wskazanie kierunku, ale tę drogę odbiorca musi przejść sam.

© Paweł Frenczak / Facebook

Czy w sztuce należy opowiadać o sobie innym? Czy należy przekazywać swoje myśli, swój głos i spojrzenie obcym ludziom? Na te pytania odpowiada Paweł Frenczak w cyklu swoich prac w konwencji filmu noir.

Paweł nie jest tu tylko obecny, jest reżyserem, który kręci film, w którym uczestniczą nie tylko bohaterowie jego dzieł, ale sami widzowie. Film, który nagrywany jest oczami wyobraźni i indywidualnej interpretacji każdego z odbiorców.

Kontakt z fotografiami Pawła jest jakby zapisem z podróży – ale dokąd? Wyprawa ta kieruje do wewnątrz siebie oraz przez świat. Według Bartka Lisa, kuratora wystawy, jest to specyficzny dokument, migawki wrażeń, twarzy i emocji. - „Pewna niestałość i niedbałość o to, co się wydarza. Po prostu jest. Trochę jak młodość. Gdzieś, kiedyś, było coś takiego… a może nadal jest?'

Wystawa będzie trwała w dniach 11.03–25.04.2016. Będziecie mogli ją zobaczyć w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu. Wernisaż odbędzie się 11 marca 2016 roku, o godzinie 18:00, w okolicach ringu przy windzie na poziomie 0.

Prace Pawła Frenczaka możecie obserwować na jego Instagramie oraz Facebooku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Genesis wprowadza w Polsce nową linię produktów Mobilny Photoshop dla komórek z Androidem Tradycyjne pocztówki odchodzą do lamusa w projekcie „Odkrytki. Kochanym ciotkom” Londyńskie metro lat 70. i 80. w obiektywie Boba Mazzera Smartfony Google Pixel "widzą" w ciemności lepiej, niż ludzkie oko "Spojrzenie” na człowieka w różnych relacjach kulturowych. Rusza 7. Opolski Festiwal Fotografii C-Log w Canonie 5D Mark IV, czyli większe możliwości dla filmowców Kodachrome powraca, jednak tylko w formie magazynu 11 obiektywów Fujinon w najnowszej promocji Caschback Fotoreportaż, czyli warsztaty opowiadania obrazem według Filipa Ćwika Światowy Dzień Fotografii Otworkowej już niebawem! To koniec marki Lexar i ich cenionych kart pamięci. Jakie są powody tej decyzji i co z gwarancją?

Popularne w tym tygodniu:

Nie chce "żydostwa i LGBT" w Polsce. Firmy zrywają współpracę z Samuelą Górską Powodzie w Niemczech. Te zdjęcia i filmy pokazują skalę kataklizmu Pożary znów dają o sobie znać. Kamera nagrała, jak ogień zabiera tysiące drzew Pożary w Turcji. Widok zniszczeń wprawia w osłupienie Podwójne trąby wodne nad Bałtykiem. Niesamowite zjawiska nad polskim morzem