Lightroom Mobile wspiera pełną rozdzielczość zdjęć na iOS i pliki RAW na Androidzie

Adobe rozwija swoje rozwiązania mobilne dając użytkownikom nowe funkcje. Najnowsza wersja Lightroom Mobile 2.2 na iOS obsługuje pliki w pełnej rozdzielczości. Natomiast wersja na Androida 2.0 wspiera pliki RAW.

Lightroom 2.2 iOS

Lightroom 2.2 iOS

Kilka dni temu Adobe zaprezentowało nową wersję aplikacji mobilnej Lightroom 2.0 na Androida, która wspiera wywoływanie plików RAW, czyli cyfrowych negatywów, których obróbka daje dużo większe możliwości niż plików JPEG.

Lightroom 2.2 iOS

Użytkownicy iPhonów i iPadów nie mogą wykonywać zdjęć w RAW-ach, więc póki co Adobe nie oferuje tej funkcjonalności, a szkoda. Jednak na otarcie łez w najnowszej wersji aplikacji Lightroom 2.2 na iOS możemy obrabiać i eksportować zdjęcia w pełnej rozdzielczości.

Lightroom 2.2 pozwala na obrabianie zdjęć w pełnej rozdzielczości, zarówno te wykonane naszym urządzeniem mobilnym oraz te, które przegraliśmy na iPhona albo iPada z innego aparatu. Zdjęcia są udostępniane przez nasze urządzenie na inne w pełnej rozdzielczości pod warunkiem, że są zalogowane na tym samym koncie Adobe. Innymi słowy — za pomocą aplikacji możemy przesłać zdjęcie w pełnej rozdzielczości między iPhonem, iPadem oraz MacBook-iem. Kolejną nowością jest dodanie możliwości zoomowania w galerii zdjęć za pomocą dwóch palców.

Osobiście używałem aplikacji Lightroom Mobile do szybkiej obróbki zdjęć malowanych światłem przed umieszczeniem ich w mediach społecznościowych, więc właściwie nie zwracałem uwagi na rozdzielczość w jakiej je eksportowałem. Doceniam jednak możliwość obróbki zdjęć w pełnej rozdzielczości, co może pozwolić na wejście aplikacji do świata poważniejszej fotografii, a nie postrzeganie jej jako dedykowanej dla mediów społecznościowych.

Coraz więcej aparatów oferuje łączność Wi-Fi, więc przesyłanie zdjęć na urządzenia mobilne jest coraz łatwiejsze, nie wspominając o możliwości podłączenia czytnika kart pamięci SD.

Zobacz również: Zalety trybu LAB w pracy z Adobe Photoshop

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Fotografia mobilna:

7 pomysłów na ciekawe zdjęcia smartfonem - bez wychodzenia z domu Samsung Galaxy S7 i S7 Edge to pierwsze smartfony wyposażone w technologię Dual Pixel AF Adobe Lightroom Mobile 1.4 za darmo na Androidzie Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 5] Layout - darmowa Instagramowa aplikacja do kolaży Enlight - świetny kombajn do fotografii mobilnej Darkroom - mobilna ciemnia pełna możliwości Instagramy wydrukowane, czyli testujemy wydruki z Fotolab.co Najciekawsze mobilne zdjęcia według magazynu „Time", czyli Instagram pełen ciekawostek Aplikacje do korekcji perspektywy - SKRWT oraz SKEW Instagram na papierze, czyli Instadruk w akcji! [wywiad] Fotoporady National Geographic w Twoim smartfonie Matryca Sony Exmor RS IMX230 –AF z detekcją fazy do smartfonów Aplikacja Aviary teraz bardziej interesująca niż kiedykolwiek Vzcolucja w Polsce, czyli najciekawsze miastowe profile na Instagramie Za duży nos, za małe uszy. Mobilne portrety. HTC Re - wodoodporna kamerka dla każdego (smartfona) Lume by Lichtfaktor - aplikacja do malowania światłem na iPada Nowa technologia budowy obiektywów zoom już niedługo nawet w najcieńszych smartfonach App Store wykorzystał bezprawnie zdjęcie polskiego fotografa. Jak z tym walczyć? Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 4] Jak mówiłem tak zrobiłem - czyli oficjalnie zapraszam na warsztaty! VSCO nieudolnie walczy z Instagramem Nowy tajemniczy algorytm ma działać cuda w aparatach mobilnych