Chris Jackson pokazuje fotografię dzieciom w ramach Lesotho Photo Project

Lesotho Photo Project jest niesamowitą inicjatywą, którą koordynuje Chris Jackson z Getty Images, fotograf rodziny królewskiej. Projekt powstał przy współpracy z Fujifilm. Prezentujemy założenia projektu oraz to, jak przebiega.

Książe Wielkiej Brytanii – Harry – oraz książę Lesotho – Seeiso - w 2006 roku założyli organizację charytatywną Sentabale, której głównym założeniem jest walka o lepszą przyszłość dla najuboższych mieszkańców Lesotho. Organizacja opiekuje się tysiącami dzieci i nastolatków, narażonych na działanie wirusa HIV i AIDS. Zapewnia im dostęp do edukacji, opieki oraz pomocy psychospołecznej.

Lesotho Photo Project powstał przy współpracy z Sentebale. Celem programu jest zapoznanie dzieci z fotografią przez organizowanie warsztatów. Wykorzystują one aparaty Fujifilm Instax, by móc od razu zobaczyć efekty i uczyć się edycji zdjęć.

Fotografie po wywołaniu trafiały na ścianę. Ułożono z nich wielki kwiat, bedący symbolem Sentebale. Oprócz tego poproszono podopiecznych organizacji o opinie i podzielenie się wrażeniami z uczestnictwa w projekcie.

Kolejnym celem projektu było danie dzieciom radości oraz możliwość wyrażania siebie za pomocą obrazu. Natychmiastowość oferowana przez ten gatunek fotografii umożliwia szybkie zapoznanie się z efektami, oraz korygowanie swojego spojrzenia. Jest to również świetna forma realizacji swojego artystycznego „ja”.

Lesotho Photo Project został zorganizowany w październiku 2015 w trakcie obozu w Sentebale Mamahoto Children's Centre. To miejsce jest sztandarowym ośrodkiem wspomagającym pracę organizacji z potrzebującymi dziećmi. Zrobione przez wychowanków zdjęcia są na bieżąco publikowane w gazetce Mamohato Times, w której oprócz fotografii prezentowane są opinie dzieci na temat realizacji projektu oraz rozwoju twórczego.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

GIMP 2.6 jest już gotowy do pobrania Zdjęcia ludzi, którzy przeszli COVID-19 pokazują, że sprawa jest poważna Zeiss Milvus - nowa linia obiektywów do wymagających matryc Olympus finalizuje umowę z JIP. Nie ma co się bać o przyszłość firmy Nie żyje Zombie Boy – najbardziej wytatuowany model na świecie Fotograf na froncie. Był gotowy na śmierć, aparat uratował mu życie Wystartowała 5. edycja konkursu fotografii ulicznej Leica Street Photo Był już „szop”, czas na lemura. Przed wami Photolemur – edytor z zaawansowanym algorytmem automatycznego poprawiania zdjęć 109-letni sklep fotograficzny spalony podczas zamieszek Inspiracje z Berlina Wiktor Franko prezentuje kalendarz na 2021 rok. Możesz go już zamówić Wakacyjny poradnik w najnowszym wydaniu Digital Camera Polska

Popularne w tym tygodniu:

Ptaki osierociły tysiące jaj. Wszystko to wina bezmyślnych operatorów dronów