Chris Jackson pokazuje fotografię dzieciom w ramach Lesotho Photo Project

Lesotho Photo Project jest niesamowitą inicjatywą, którą koordynuje Chris Jackson z Getty Images, fotograf rodziny królewskiej. Projekt powstał przy współpracy z Fujifilm. Prezentujemy założenia projektu oraz to, jak przebiega.

Książe Wielkiej Brytanii – Harry – oraz książę Lesotho – Seeiso - w 2006 roku założyli organizację charytatywną Sentabale, której głównym założeniem jest walka o lepszą przyszłość dla najuboższych mieszkańców Lesotho. Organizacja opiekuje się tysiącami dzieci i nastolatków, narażonych na działanie wirusa HIV i AIDS. Zapewnia im dostęp do edukacji, opieki oraz pomocy psychospołecznej.

Lesotho Photo Project powstał przy współpracy z Sentebale. Celem programu jest zapoznanie dzieci z fotografią przez organizowanie warsztatów. Wykorzystują one aparaty Fujifilm Instax, by móc od razu zobaczyć efekty i uczyć się edycji zdjęć.

Fotografie po wywołaniu trafiały na ścianę. Ułożono z nich wielki kwiat, bedący symbolem Sentebale. Oprócz tego poproszono podopiecznych organizacji o opinie i podzielenie się wrażeniami z uczestnictwa w projekcie.

Kolejnym celem projektu było danie dzieciom radości oraz możliwość wyrażania siebie za pomocą obrazu. Natychmiastowość oferowana przez ten gatunek fotografii umożliwia szybkie zapoznanie się z efektami, oraz korygowanie swojego spojrzenia. Jest to również świetna forma realizacji swojego artystycznego „ja”.

Lesotho Photo Project został zorganizowany w październiku 2015 w trakcie obozu w Sentebale Mamahoto Children's Centre. To miejsce jest sztandarowym ośrodkiem wspomagającym pracę organizacji z potrzebującymi dziećmi. Zrobione przez wychowanków zdjęcia są na bieżąco publikowane w gazetce Mamohato Times, w której oprócz fotografii prezentowane są opinie dzieci na temat realizacji projektu oraz rozwoju twórczego.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Pojawił się cień nadziei dla wkładów natychmiastowych Fujifilm FP-100C Alex Masi - Bhopal: 30 Years of Tragedy Nikon Coolpix L110 - aktualizacja firmware Freeware: HDRtist 1.0 dla Mac OS X 12 powodów, by zapisać się na kurs fotografii Fotografka prawie wpadła pod pociąg. Zaczepił o jej kurtkę Portret Audrey Hepburn ląduje na aukcji w Warszawie Dlaczego fotoreporterzy wystosowali list do producentów aparatów z prośbą o szyfrowanie treści? Canon: Najnowsza promocja typu Cashback. Nawet 1290 zł zwrotu Evernote Premium za darmo! B*Gallery ? zrób sobie galerię, za darmo Dyrektor Canona zdradza plany związane z systemem EOS R: filmy 8K na horyzoncie