Jak działa technologia Blue Spectrum Refractive w obiektywach Canona?

Nową technologią w soczewkach Canona, zastosowaną na razie tylko w nowej wersji EF 35 f/1.4 L II, jest Blue Spectrum Refractive. Jest to specjalny element soczewki, który koryguje aberracje chromatyczne.

Canon wypuścił 1-minutowy filmik, w którym w bardzo prosty sposób przedstawione jest działanie nowego elementu w układzie optycznym obiektywu Canon EF 35 mm f/1.4 L II, sukcesora jednego z najlepszych szkieł w tym systemie.

Element BR jest wykonany z materiałów organicznych, opracowanych przez Canona. Jest on osadzony między wklęsłą i wypukłą częścią soczewki. Jego zadaniem jest pomoc w skoncentrowaniu wszystkich składowych pasm światła w jednym punkcie.

Tradycyjne obiektywy miały problemy ze skupianiem wszystkich długości fal świetlnych, zwłaszcza z pasmem niebieskim. Element BR minimalizuje ten problem, w efekcie czego, dookoła białego światła nie ma już widocznej poświaty.

Firma Canon pracuje również nad wprowadzeniem technologii BR w nowym obiektywie – Canon EF 600 mm f/4 DO BR, którego prototyp został pokazany na Canon Expo pod koniec zeszłego roku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Lewis Hamilton dziękuje fotografom za 12 lat pracy Makak za aparatem? Nawet małpa wie, do czego służy Niezwykłe zjawisko na zdjęciu. Nad Szwecją pojawiło się "kilka Słońc" Masz Zenita TTL? Możesz pomóc znaleźć mordercę sprzed 22 lat Magic Lantern i 14-bitowe RAW-y w formacie DNG Jego rodzice już wiedzą, że zostanie fotografem. Ten chłopiec kocha aparaty Zobacz, jak powstaje Szopka Krakowska Stanisława Malika Vimeo powoli wprowadza odtwarzanie filmów w 4K Zrobił portret swojej dziewczynie. Zdjęcie stało się okładką kampanii WHO Jak fotografować w kosmosie? Podręcznik NASA Twarze ludzi, którzy nie istnieją. Zostały stworzone przez sztuczną inteligencję Parka odtwarza sceny ze znanych filmów… ze swoimi kotami

Popularne w tym tygodniu:

Christian Paul w warszawskim Studio Chmury? Realizował tam lookbooka Musi ją mieć każdy podróżnik! Ta koszulka pomoże się dogadać Zobacz ponad 2 tys. roślin biorących udział w koncercie na żywo w Barcelonie Sztuczna inteligencja wygeneruje realistyczny portret na bazie prostego rysunku Co roku powstawały tam MILIONY zdjęć, ale nie w tym. Festiwal balonów się nie odbędzie Algorytm powiększa zdjęcia, a niektórzy twierdzą, że jest… rasistowski! Ludzkie ciało świeci w ciemności! Udało się to sfotografować Fox News czy fake news? Fotomontaż był podawany jako prawda 72-latka wielokrotnie raniona przez bizona. Chciała zrobić zdjęcia W maseczce czy bez? Zobacz, jak zasłona działa podczas kaszlu Canon zamierza odpalić swojego satelitę. Ale właściwie po co…?