Jak działa technologia Blue Spectrum Refractive w obiektywach Canona?

Nową technologią w soczewkach Canona, zastosowaną na razie tylko w nowej wersji EF 35 f/1.4 L II, jest Blue Spectrum Refractive. Jest to specjalny element soczewki, który koryguje aberracje chromatyczne.

Canon wypuścił 1-minutowy filmik, w którym w bardzo prosty sposób przedstawione jest działanie nowego elementu w układzie optycznym obiektywu Canon EF 35 mm f/1.4 L II, sukcesora jednego z najlepszych szkieł w tym systemie.

Element BR jest wykonany z materiałów organicznych, opracowanych przez Canona. Jest on osadzony między wklęsłą i wypukłą częścią soczewki. Jego zadaniem jest pomoc w skoncentrowaniu wszystkich składowych pasm światła w jednym punkcie.

Tradycyjne obiektywy miały problemy ze skupianiem wszystkich długości fal świetlnych, zwłaszcza z pasmem niebieskim. Element BR minimalizuje ten problem, w efekcie czego, dookoła białego światła nie ma już widocznej poświaty.

Firma Canon pracuje również nad wprowadzeniem technologii BR w nowym obiektywie – Canon EF 600 mm f/4 DO BR, którego prototyp został pokazany na Canon Expo pod koniec zeszłego roku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Zrób to sam: Osłonka do fotograficznego monitora za 20 zł Pierwszy raz w historii zobaczyliśmy tę stronę Jowisza. Jest nieziemska! 200 szklanych negatywów odnalezionych w wysiedlonym domu Fotograficzny przegląd sieci - linki dnia Krótki film w klimacie ”Stranger Things” o przeklętym Polaroidzie zjeży wam włos na głowie Żonglowanie obiektywami będzie prostsze dzięki TriLens Dron może zniszczyć samolot. Naukowcy to sprawdzili Powstało sztuczne oko o rozdzielczości 100 pikseli. Może pomóc leczyć ślepotę Zobacz swoich przyszłych potomków na fotografiach Po pierwsze - rzemiosło, czyli o pokorze w fotografowaniu Znane marki odzieżowe pozwane przez fotografa za bezprawne wykorzystanie zdjęcia Tupaca Shakura Fotograficzny gadżet dla eleganckiego fotografa z wyobraźnią

Popularne w tym tygodniu:

Zabawne zdjęcia psów na koniec tygodnia. Pozwól sobie odpocząć Widzi przez metal, skórę, czaszkę i więcej. Ta kamera to przełom w nauce! Wyjątkowy zachód Słońca na Marsie. Uchwycił go łazik Perseverance Fotografka pokazała ciemną stronę macierzyństwa. Te historie chwytają za serce Bałtyk jakiego nie znacie. Te zdjęcia zapierają dech Trump znowu kontrowersyjnie. Postanowił pokazać zdjęcia Midas to kotka, która ma dwie pary uszu. Jej zdjęcia stały się absolutnym hitem! Ktoś grzebał przy zwiastunie "Spider-Mana: Bez drogi do domu". Fani wyłapali ważny szczegół Zrób to sam: Kamerka noktowizyjna z czujnikiem ruchu Operator dostał piłką w głowę, ale idealnie nagrał jej lot NVIDIA GauGAN2 ma tworzyć piękne obrazy z opisu. Przynajmniej w teorii Kurierzy kochają psiaki. To konto na Instagramie jest najlepszym dowodem