Jak działa technologia Blue Spectrum Refractive w obiektywach Canona?

Nową technologią w soczewkach Canona, zastosowaną na razie tylko w nowej wersji EF 35 f/1.4 L II, jest Blue Spectrum Refractive. Jest to specjalny element soczewki, który koryguje aberracje chromatyczne.

Canon wypuścił 1-minutowy filmik, w którym w bardzo prosty sposób przedstawione jest działanie nowego elementu w układzie optycznym obiektywu Canon EF 35 mm f/1.4 L II, sukcesora jednego z najlepszych szkieł w tym systemie.

Element BR jest wykonany z materiałów organicznych, opracowanych przez Canona. Jest on osadzony między wklęsłą i wypukłą częścią soczewki. Jego zadaniem jest pomoc w skoncentrowaniu wszystkich składowych pasm światła w jednym punkcie.

Tradycyjne obiektywy miały problemy ze skupianiem wszystkich długości fal świetlnych, zwłaszcza z pasmem niebieskim. Element BR minimalizuje ten problem, w efekcie czego, dookoła białego światła nie ma już widocznej poświaty.

Firma Canon pracuje również nad wprowadzeniem technologii BR w nowym obiektywie – Canon EF 600 mm f/4 DO BR, którego prototyp został pokazany na Canon Expo pod koniec zeszłego roku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

VSS Unity: Zobacz jak wewnątrz wygląda statek kosmiczny Virgin Galactic Niedźwiadek kontempluje tęczę - niesamowite zdjęcia George Muncey odwiedził fabrykę Kodaka. Zobacz, jak powstają legendarne filmy Zdjęcia Marilyn Monroe w pościeli: Aparat jest warty ponad 1 mln złotych Burzowy Jowisz. Niezwykłe zdjęcie z Teleskopu Hubble'a Legendarny sklep fotograficzny w Chicago spalony podczas zamieszek Największy cyjanotyp na świecie ma aż 24 metry kwadratowe Transpłciowa modelka została Miss Nowej Zelandii 2020 DXOmark.com - zmiana na czele rankingu Urocze zdjęcia kociaków-fotografów "zrobią ci dzień" ”Wywołaj” te murale za pomocą swojego smartfona Flagowy model Sony A9 - zobacz, jak wygląda proces powstawania

Popularne w tym tygodniu:

Operator był szybszy niż zawodowi biegacze. Przebił wszystkich w wyścigu na 100 metrów Nurkujesz i widzisz to. Co robisz? Te zdjęcia przerażają Ekstremalnie zużyte przedmioty na zdjęciach. Czas nie był dla nich łaskawy Podwójne zaćmienie Słońca. Taki widok można było zobaczyć nad Polską Nagroda Pulitzera. Wyróżnienie dla 18-latki, która wyciągnęła telefon z kieszeni Ujął UFO na filmie. Wierzysz, że to obca cywilizacja? Jedno zdjęcie wystarczy, by Facebook podrobił twój podpis. Uważaj, co wrzucasz Jak szybko porusza się Międzynarodowa Stacja Kosmiczna? Widać to na zdjęciu