Smartfon jak cytryna, czyli co można wycisnąć z aparatów w słuchawce? Część II

Dziś kolejna odsłona cyklu, który dzięki Wam ponownie zagości na naszych łamach. Postanowiłam po raz kolejny przybliżyć Wam ciekawe przykłady na kreatywne zdjęcia z waszych smartfonów. Będą samochody, architektura, rowery, a nawet superbohater!

Czasem do ciekawego zdjęcia wystarczy ciekawa perspektywa. Powyżej nietypowy przykład sfotografowania ściany budynku.

W tym przypadku, oprócz dobrze wykorzystanej znajomości geometrii, użytkownik kb__bk bardzo dobrze dopasował do całości padające na budynek światło.

Może zamiast fotografować buty i nadużywać hashtaga #fromwhereistand warto spojrzeć w górę i przyprawić wszystko ciekawymi filtrami z Afterlight?

Podwójna ekspozycja nie jest niczym nowym, a na smartfony istnieje wiele aplikacji pozwalających na taką modyfikację m.in. jedna z opcji w Hipstamaticu czy Diana App.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Fotografia koncertowa tworzona przy pomocy smartfonów ma potencjał. Nie trzeba stać 30 centymetrów od wykonawcy żeby zrobić intrygującą fotografię. Tajemnicza mgła, specyficzne oświetlenie powodują, że Darkside sfotografowany przez Zookarmnik zaciekawia nie tylko muzycznie.

Szukasz oryginalnego pomysłu na selfie? Użytkownik feelbeats_ nie tylko sfotografował siebie, ale dzięki zaawansowanej obróbce na fotografii umieścił siebie na zdjęciu aż trzy razy. Wszystko to za pomocą appki Photoshop Touch.

Aparat w iPhonie ma wiele wad. Słabiej niż lustrzanki radzi sobie z robieniem zdjęć pod słońce i momentami tworzy nienaturalne bliki. To wszystko, odpowiednio wykorzystane potrafi wypaść dość niesamowicie, szczególnie w fotografii portretowej.

Zadużosłów bardzo lubi fotografować wszystko to co dzieje się na ulicy i na ulicznych witrynach. Jego ulubionym programem jest Snapseed, wykorzystany w tym przypadku do konwersji zdjęcia na czarno-białe oraz zaaplikowania opcji HDR.

[url=http://© http://instagram.com/iamadamiak]Iamadamiak[/url] fotografuje modele samochodów, które "udają" prawdziwe fury. Ciekawa perspektywa i kolory zdecydowanie przykuwają wzrok.

Zamiast sfotografować reklamę Spider Mana normalnie, postanowiłam nadać bohaterowi Marvela trochę powagi. Sfotografowanie całości lekko z dołu i uchwycenie na pierwszym planie Człowieka Pająka na tle wieżowca spowodowało, że postać nabrała majestatu a oglądający ma wrażenie jakby Spiey został żywcem przeniesiony z Nowego Jorku do Warszawy. Na koniec całość została potraktowana filtrem Vsco Cam, aby zdjęcie wyglądało bardziej filmowo.

Stylizacja na stare, prześwietlone zdjęcie to jedna z opcji w których Snapseed sprawdza się najlepiej. Tu próba "postarzenia" smartfonowej fotografii w wykonaniu iamszadowiak.

Czasem zamiast na całość warto skupić się na jednej części lub detalu oraz na nietypowym podejściu do ogranego już tematu. Do tego dodajmy "magic hour" i rowery. Od razu tak banalne ujęcie jak zachód słońca nabiera kolorytu!

Abstrakcyjne zdjęcia z galerii handlowych? Wystarczy Hipstamatic i odpowiednio dobrany film. Zgadlibyście, że jest to zdjęcie mężczyzny zjeżdżającego po ruchomych schodach?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Fotografia mobilna:

7 pomysłów na ciekawe zdjęcia smartfonem - bez wychodzenia z domu Kiedyś i dziś na jednym zdjęciu, czyli układanki fotograficzne z aplikacją Timera Lenka, czyli czarno na białym w smartfonowym aparacie Profesjonalni fotografowie mobilni istnieją. Poznajcie grupę Tiny Collective Afterlight - edytor, który warto przetestować Smartfon jak cytryna. Co można wycisnąć z aparatów w słuchawce? Kolorowe kredki w smartfonie noszę, czyli Repix Okulary przeciwsłoneczne Tens przenoszą Instagrama do świata rzeczywistego Fisheye Pro, czyli emulator rybiego oka Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 3] Lory Stripes, czyli paski, linie i zawijasy Blender - program, który nie zawiera filtrów, ale potrafi nieźle namieszać Diana Photo App, czyli aplikacja dla fanów "True Detective" W fosie z iPhone'em, czyli fotografia koncertowa przez smartfona Koniec z losowymi zdjęciami, czyli R.I.P. Rando Zaskakujące Rando, czyli fotograficzna zabawa na okrągło Zagraniczni fotoreporterzy, których warto śledzić na Instagramie Nos jak u Pinokia i twarz jak po botoksie, czyli Facetune w akcji Polscy fotoreporterzy, których warto śledzić na Instagramie Mextures - aplikacja do obróbki zdjęć w sposób inny niż wszystkie Promują tych, którzy robią telefonem wysmakowaną fotografię. Wywiad z VSCO Poland Małe, ale przydatne aplikacje: Retouch, Typic i Cross Process Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 2] Czy fotografia mobilna jest czymś śmiesznym i niepoważnym? Wywiad z członkami grupy Mobilni

Popularne w tym tygodniu:

Darmowa aplikacja, dzięki której wrzucisz zdjęcia na Instagram z poziomu komputera