Laowa STF 105 mm f/2 to istna bokehowa armata do portretu

Laowa STF 105 mm f/2 to nówka na rynku obiektywów portretowych, w której zastosowano interesujące rozwiązania. Mają one pokazać, co to znaczy "bokeh". Zobaczcie, co do zaoferowania ma to nowe szkło.

Laowa STF 105 mm f/2

Laowa STF 105 mm f/2

Venus Optics to chińska fabryka optyczna, która tworzy niszowe i ciekawe szkła jak: 15 mm f/4 makro z odwzorowaniem 1:1, czy 60 mm f/2.8 z odwzorowaniem 2:1.

Laowa STF 105 mm f/2

Najnowszy obiektyw Venus Optics to portretówka Laowa STF 105 mm f/2. Z ciekawszych rozwiązań trzeba wspomnieć o filtrze apodyzacyjnym, który daje jeszcze bardziej miękkie i plastyczne rozmycie tła. Czy będziemy mieli nowego króla bokehu?

Filtr ma różną absorpcję na swojej powierzchni — jest grubszy bliżej krawędzi, co umożliwia zmniejszenie transmisji światła tworząc jeszcze bardziej miękkie rozmycie soczewkowe.

Laowa STF 105 mm f/2

Obiektyw został wyposażony w dwie przysłony - jedna 14-listkowa, całkowicie okrągła współpracuje z filtrem apodyzacyjnym i daje piękne rozmycie. Druga jest 8-listkowa — pozwala korzystać z konkretnych przysłon i odpowiada za głębię ostrości.

Laowa STF 105 mm f/2

Budowa optyczna szkła Laowa STF 105 mm f/2 to 11 elementów w 8 grupach, wszystko zostało umieszczone w metalowej obudowie. Obiektyw będzie dostępny od kwietnia 2016 w cenie 699 dolarów z mocowaniem Nikon F, Canon EF, Sony A, Pentax K, i Sony FE.

Laowa STF 105 mm f/2

Poniżej możecie zobaczyć jak szkiełko sprawdza się w akcji. Więcej zdjęć znajdziecie na www.venuslens.net

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Nowe rigi Zacuto dla video-lustrzanek Nowe karty SanDisk z serii Gaming Cards Olympus Stylus 1 – kompakt klasy premium w szatach bezlusterkowca OM-D Tamron 17-70 f/2.8 Di III-A VC RXD to uniwersalny zoom do aparatów APS-C Sony Gorillamobile, czyli Gorillapod dla iPhone'a Canon EOS-0 - wszystko, czego pragnie fotograf? Kieszonkowy projektor Samsung SP-H03 PEN HD film oraz Olympus PEN i czekolada Lindt - nowe konkursy fotograficzne Plotki: następcy "siedemsetek" w drodze? Nikon pozwał Sigmę Nikon D3s, czyli ISO 102 400 Statyw z butelki? Proszę bardzo.

Popularne w tym tygodniu:

168 obiektywów Canona utworzy megateleskop. Ich koszt to ponad 7,5 miliona złotych Nikon 1000 mm f/6.3 – rzadka lustrzana armata w rękach eksperta Dronut to okrągły dron ze śmigłami wewnątrz. Wygląda jak z "Gwiezdnych Wojen" Sony wstrzymuje produkcję 3 aparatów. Jeśli planowałeś któryś kupić, będzie problem K|Lens niedługo w sprzedaży. Fotografia obliczeniowa zawita do współczesnych aparatów Ma rozdzielczość 3,2 MILIARDA pikseli. Największy aparat świata przechodzi ostatnie testy Fujifilm instax mini Evo Hybrid łączy świat fotografii cyfrowej i natychmiastowej 5,6 miliona złotych za Leicę z 1957 roku. To najdroższa taka na świecie! Canon 65 mm f/0.75. Jaki obrazek daje jeden z najjaśniejszych obiektywów na świecie? Nikkor Z 28 mm f/2.8 w normalnej wersji wchodzi na rynek Sony ma poważniejsze problemy ze sprzętem, niż wszyscy myślą Telezakupy wracają do łask. Popyt na aparaty przekroczył oczekiwania producentów