Laowa STF 105 mm f/2 to istna bokehowa armata do portretu

Laowa STF 105 mm f/2 to nówka na rynku obiektywów portretowych, w której zastosowano interesujące rozwiązania. Mają one pokazać, co to znaczy "bokeh". Zobaczcie, co do zaoferowania ma to nowe szkło.

Laowa STF 105 mm f/2

Laowa STF 105 mm f/2

Venus Optics to chińska fabryka optyczna, która tworzy niszowe i ciekawe szkła jak: 15 mm f/4 makro z odwzorowaniem 1:1, czy 60 mm f/2.8 z odwzorowaniem 2:1.

Laowa STF 105 mm f/2

Najnowszy obiektyw Venus Optics to portretówka Laowa STF 105 mm f/2. Z ciekawszych rozwiązań trzeba wspomnieć o filtrze apodyzacyjnym, który daje jeszcze bardziej miękkie i plastyczne rozmycie tła. Czy będziemy mieli nowego króla bokehu?

Filtr ma różną absorpcję na swojej powierzchni — jest grubszy bliżej krawędzi, co umożliwia zmniejszenie transmisji światła tworząc jeszcze bardziej miękkie rozmycie soczewkowe.

Laowa STF 105 mm f/2

Obiektyw został wyposażony w dwie przysłony - jedna 14-listkowa, całkowicie okrągła współpracuje z filtrem apodyzacyjnym i daje piękne rozmycie. Druga jest 8-listkowa — pozwala korzystać z konkretnych przysłon i odpowiada za głębię ostrości.

Laowa STF 105 mm f/2

Budowa optyczna szkła Laowa STF 105 mm f/2 to 11 elementów w 8 grupach, wszystko zostało umieszczone w metalowej obudowie. Obiektyw będzie dostępny od kwietnia 2016 w cenie 699 dolarów z mocowaniem Nikon F, Canon EF, Sony A, Pentax K, i Sony FE.

Laowa STF 105 mm f/2

Poniżej możecie zobaczyć jak szkiełko sprawdza się w akcji. Więcej zdjęć znajdziecie na www.venuslens.net

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Canon EOS M5 – bezlusterkowiec z rozbudowaną ergonomią, Dual Pixel AF i wizjerem elektronicznym Panasonic Lumix DMC-FZ1000 - 1-calowa matryca i filmy 4K w kompakcie PhotoFast CR-7200 - bardzo ciekawy adapter microSD do CF DCamCapture, prawie zamiast Camera Control Pro 2 Pokręcone naklejki Cienka ramka fotograficzna JOBO Nano 7 Canon 5D Mark III i Canon 5DX - co mówią wiewiórki? Capture Pro - bardzo udany projekt Kickstartera Fujifilm Instax Square SQ6 - pierwszy prawdziwy instax, którym zrobisz kwadratowe zdjęcia Plotki: Canon Pro2? Sony QX100 i QX10, czyli "aparaty w obiektywie" do twojego smartfona Adaptery Novoflex do Samsunga NX10

Popularne w tym tygodniu:

Kosztował 2,3 miliona złotych! Właśnie sprzedano najdroższy obiektyw świata Canon może wycofać niektóre produkty. Brakuje im podzespołów Sony wprowadza nowy obiektyw: FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS II ma być szczytem doskonałości Canon RF 5.2 mm f/2.8L Dual Fisheye to specjalny podwójny obiektyw do VR Nikon Z9 nadchodzi. Pojawił się pierwszy zwiastun, który pokazuje ciekawą funkcję Rzadka Leica MP, prototyp obiektywu i inne przedmioty wylądują na aukcji Nikon Z9 na nowym zwiastunie. Upał nie przeszkodzi mu w nagrywaniu 8K?