Laowa STF 105 mm f/2 to istna bokehowa armata do portretu

Laowa STF 105 mm f/2 to nówka na rynku obiektywów portretowych, w której zastosowano interesujące rozwiązania. Mają one pokazać, co to znaczy "bokeh". Zobaczcie, co do zaoferowania ma to nowe szkło.

Laowa STF 105 mm f/2

Laowa STF 105 mm f/2

Venus Optics to chińska fabryka optyczna, która tworzy niszowe i ciekawe szkła jak: 15 mm f/4 makro z odwzorowaniem 1:1, czy 60 mm f/2.8 z odwzorowaniem 2:1.

Laowa STF 105 mm f/2

Najnowszy obiektyw Venus Optics to portretówka Laowa STF 105 mm f/2. Z ciekawszych rozwiązań trzeba wspomnieć o filtrze apodyzacyjnym, który daje jeszcze bardziej miękkie i plastyczne rozmycie tła. Czy będziemy mieli nowego króla bokehu?

Filtr ma różną absorpcję na swojej powierzchni — jest grubszy bliżej krawędzi, co umożliwia zmniejszenie transmisji światła tworząc jeszcze bardziej miękkie rozmycie soczewkowe.

Laowa STF 105 mm f/2

Obiektyw został wyposażony w dwie przysłony - jedna 14-listkowa, całkowicie okrągła współpracuje z filtrem apodyzacyjnym i daje piękne rozmycie. Druga jest 8-listkowa — pozwala korzystać z konkretnych przysłon i odpowiada za głębię ostrości.

Laowa STF 105 mm f/2

Budowa optyczna szkła Laowa STF 105 mm f/2 to 11 elementów w 8 grupach, wszystko zostało umieszczone w metalowej obudowie. Obiektyw będzie dostępny od kwietnia 2016 w cenie 699 dolarów z mocowaniem Nikon F, Canon EF, Sony A, Pentax K, i Sony FE.

Laowa STF 105 mm f/2

Poniżej możecie zobaczyć jak szkiełko sprawdza się w akcji. Więcej zdjęć znajdziecie na www.venuslens.net

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Canon 7D we wrześniu? Olympus OM-D E-M5 - powrót z przeszłości w wielkim stylu Nowy zwiastun bezlusterkowca Nikona ujawnia szczegóły o mocowaniu HP Premium Plus Photo Paper - uniwersalny papier wodoodporny Sony Cyber-Shot DSC RX-1 – maluch z pełną klatką Internetowe muzeum Panasonic Sony z pełną klatką fotografującą w czerni i bieli? 24-120mm f/4G, 28-300mm f/3,5-5,6G, 85mm f/1,4G - trzy nowe szkła Nikkor TriggerTrap - wyzwalanie aparatu, czym tylko zechcesz Sony prezentuje najszybszą i najbardziej wytrzymałą kartę pamięci SD Lumapod to najszybciej rozkładany statyw na świecie Wszystkoczytające urządzenie od Belkina

Popularne w tym tygodniu:

720 milionów straty. Czy Nikon z tego wyjdzie? Sony FE 35 mm f/1.4 G Master nareszcie jest! Czekaliśmy na niego od lat Obiektywy Sigmy z mocowaniem RF i Z powstaną? To możliwe! Nikon kończy z międzynarodowym systemem gwarancji na rzecz lokalnych oddziałów Airpeak: Wiemy, jak będzie wyglądał dron Sony Nikon D5600 wychodzi z oferty. Był najlepiej sprzedającą się lustrzanką Canon EOS R5 to najpopularniejszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec w Japonii Sony zajawia nowy aparat. Co zobaczymy 26 stycznia? Nowe obostrzenia w Japonii wpłyną na produkcję Nikona. Canon również zagrożony Czerwone jest szybsze? Poznaj wyjątkową edycję obiektywu TTArtisan 50 mm f/0.95 Irix 45 mm f/1.4 Dragonfly to najjaśniejszy obiektyw do systemu Fujifilm GFX Fotograficzne ASMR, czyli załóż słuchawki i rozkoszuj się dźwiękiem migawki