Epickie zdjęcia narciarzy na tle zaćmienia słońca

Rueben Krabbe wpadł na genialny pomysł w związku z zaćmieniem słońca w zeszłym roku. Postanowił zrobić sesję zdjęciową na tle częściowo zacienionej gwiazdy. Efekt jest zdumiewający.

Po zmierzeniu się z problemami logistycznymi związanymi z zaplanowanymi ujęciami, Krabbe przetransportował się na Svalbard – niewielki norweski archipelag, który leży między krańcem Europy, a Biegunem Północnym.

Jednego z dni wyprawy temperatura sięgała blisko -40 stopni Celsjusza. Ekipa spędziła około 45 minut na mrozie, próbując znaleźć najlepsze miejsce na zdjęcia.

Po rozstawieniu miejscówki, narciarze: Chris Ruben, Brody Leven i Cody Townsend, weszli na wzniesienie, natomiast Krabbe rozstawiał sprzęt 1,5 kilometra od nich. Do złapania narciarzy użył niezłego tele, które miało ogniskową o długości 850 mm oraz 14-stopniowego filtra.

Kiedy zaczęło się zaćmienie – wszystko poszło po myśli Krabbe. Był w stanie ująć narciarzy tak, jak sobie wymarzył. Stworzył dzięki temu niesamowite zdjęcia, które na długo zapadają w pamięć. Poniżej możecie zobaczyć aż półgodzinny film opowiadający o sesji.

Więcej zdjęć tego fotografa możecie zobaczyć na jego stronie internetowej oraz na Instagramie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Lew morski pozował do zdjęć jak prawdziwy model. Wyszedł przeuroczo! Przejawy kultury japońskiej w obiektywach siedmiu fotografów Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 14-latek kontra profesjonalna fotografka. Kto zrobił lepsze zdjęcia? Świetne zdjęcie żarłacza białego przypomina plakat do filmu ”Szczęki” Pete Souza – historyczne spojrzenie fotografa prezydenta Obamy Jawa czy sen? Simon Menner sfotografował snajperów niemieckiej armii. Tylko gdzie oni się podziali? Dwa kęsy Wielkiego Jabłka – inspirujący time-lapse i rewelacyjne połączenie filmu z animacją Dzikie zwierzęta wcale nie są takie straszne. Oto najzabawniejsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Award Zwycięzcy Balkan Photo Award 2016 pokazali codzienność pięknego regionu świata Tak powinien wyglądać każdy film promocyjny [wideo]

Popularne w tym tygodniu:

Niesamowite zdjęcie Księżyca w łuku skalnym. Wygląda jak wielkie oko Zapomniany skarb Mazowsza: opuszczony skansen w Petrykozach Paweł Barański: "Status relacji z moim krajem: to skomplikowane" Niesamowite formacje utworzone z tysięcy szpaków. Niebo było czarne Ptaki, jakich nie znacie. Ich piękno ukazał Tim Flach Najlepsze zdjęcia ślubne minionych 10 lat. Zdjęcia pokazują zmieniające się trendy Listopad "Miesiącem adopcji starszych zwierząt". Te zdjęcia zachęcaja do działania! Najzabawniejsze zdjęcia zwierzaków domowych. Konkurs wygrał ten "pies stróżujący" Najpiękniejsze opuszczone kościoły Europy na zdjęciach Francisa Mesleta Angelina Jolie wyreżyseruje film o legendzie fotografii wojennej Donie McCullinie Chińska sonda zrobiła 119-megapikselowe zdjęcie powierzchni Księżyca w kolorze! Od 7 lat fotografuje rudych na całym świecie. Nie chodzi tylko o kolor włosów