Moda na Instaxy wciąż trwa, a Fujifilm sprzedaje ich coraz więcej

Aparaty natychmiastowe Fujifilm Instax nadal świetnie się sprzedają, dzięki modzie na analogowe rozwiązania.

Pod koniec zeszłego roku wspominaliśmy o wynikach finansowych firm fotograficznych miedzy innymi Fujifim, które cześć swoich wzrostów zawdzięcza sprzedaży aparatów natychmiastowych Instax. Fujifim stworzyło nową modę na aparaty Instax, które w dobie cyfrowej doceniają szczególnie młodzi użytkownicy.

Instaxy idą jak świeże bułeczki — wyniki finansowe Fujifilm

Raport finansowy Fujifilm potwierdza ogólną tendencję do spadku sprzedaży aparatów cyfrowych, poza tymi z wyższej półki. Bardzo dobrze sprzedają…

Wall Street Journal donosi, że aparaty Fujifilm Instax osiągają rekordową sprzedaż i wyprzedzają nawet aparaty cyfrowe Fujifilm. Firma szacuje, że sprzedano 5 milionów Instax-ów w zeszłym roku obrotowym i planuje, że w przyszłym sprzeda co najmniej 6,5 miliona sztuk. Dla porównania Fujifilm sprzedało 1,4 miliona aparatów cyfrowych w tym samym czasie. Oczywiście, trzeba wziąć poprawkę na ceny aparatów w obu grupach — przeciętny Instax kosztuje ok. 400–600 zł, tymczasem bezlusterkowce — 2000–4000 zł, a przecież są modele dużo droższe. Niemniej, liczba sprzedanych sztuk imponuje.

Sukces aparatów Instax jest związany z modą na wszystko co analogowe - począwszy od płyt winylowych, wzmacniaczy lampowych przez aparaty na film, kamery 8 mm, rowery itd. Analogowe przebudzenie jest okazją dla Instaxów na jeszcze większy sukces. W 1998 roku Fujifilm zaprezentowało pierwsze aparaty Instax i sprzedało ich około milion do 2002 roku. Następnie sprzedaż spadła do 100 000 sztuk w 2004 roku. Przez 10 lat właściwie nie wprowadzano nowych produktów, a Fujifilm zastanawiało się nawet nad zakończeniem produkcji.

Od tego czasu popularność aparatów natychmiastowych Instax rośnie. Po około 30% sprzedaży przypada na USA i Azję, 15% Instaxów sprzedaje się w Europie. Jeżeli jesteście użytkownikami Instaxów nie ma się czego obawiać pod względem dostępności materiałów. Zapowiada się, że aparaty natychmiastowe Fujifilm Instax będą z nami jeszcze przez dłuższy czas.

Zobacz również: Fujifilm GFX 50S - pierwsze wrażenia z Kolonii

Źródło: www.wsj.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekowstki:

Google wynajęło wielbłąda do zdjęć Street View na pustyni Zobacz, jak wyglądało życie dzieci na polskich wsiach w 1920 roku Metoda czyszczenia, która zabije każdy aparat. Nie róbcie tego w domu! Kazou to kot bez oczu, ale z wielkim sercem ”Czy w razie rozwodu oddasz nam pieniądze za zdjęcia?” Co odpowiesz na takie pytanie? Historia fotografa i pilota, którzy gonili wschód słońca Kamerka GoPro na butelce zamiast fotografa ślubnego Zobacz, jak zmieniły się nastolatki z całego świata przez ostatnie 100 lat Jak poznać zdjęcie po retuszu? Adobe może nawet odtworzyć oryginał Zamarznięte jeziora widziane z drona? Nie tym razem! Lena Forsen - playmate, która została "matką" JPEG-ów Retusz za złotówkę - czy warto korzystać z takich usług?