Sony UMC-S3C - najmniejsza, pełnoklatkowa kamera filmująca w 4K w ciemnościach. Takie rzeczy tylko w Sony

Firma Sony zaprezentowała najmniejszą, pełnoklatkową kamerę, która oferuje jakość 4K. Sony UMC-S3C wykorzystuje sensor znany z Sony A7S II i ma oferować najwyższą czułość filmów 4K w swojej klasie.

Sony UMC-S3C

Sony UMC-S3C

Sony UMC-S3C to najmniejsza na rynku, pełnoklatkowa kamera 4K, która ma oferować bardzo dobre osiągi w słabym oświetleniu. Poza tym kamera jest bardzo wszechstronna i umożliwia długie nagrywanie oraz 12-megapikselowe zdjęcia w kolorze. Kamera jest dedykowana do monitoringu, filmowania dzikiej przyrody, mapowania krajobrazu, inspekcji czy nadzoru na żywo.

Sony UMC-S3C

Urządzenie możliwia nagrywanie filmów 4K (w kolorze) w zakresie czułości ISO 50 — 409600, co pozwala na filmowanie w oświetleniu na poziomie 0,004 lx. Kamera oferuje bagnet E oraz pełnoklatkową matrycę Exmor znaną z A7S II.

Dzięki zaawansowanym systemom redukcji szumu kamera umożliwia nagrywania właściwie w ciemności, jeżeli bierzemy pod uwagę ludzkie oko. Poza tym krótkie czasy migawki umożliwiają wyraźne uchwycenie tekstu i cyfr.

Sony UMC-S3C waży 400 g i łatwo przymocować ją nawet do ruchomych obiektów. Kamera może być obsługiwana przez terminal zgodny z micro USB. Poza zewnętrznym nagrywaniem oferuje możliwość zastosowania karty pamięci 64 GB, co pozwala na nagranie 125 minut materiału 4K.

Sony A7S II — test pogromcy szumów

Niech niezmieniony wygląd Sony A7S II Was nie zmyli. W tym aparacie zmieniło się dużo więcej, niż tylko cena i nowy znaczek.

Upowszechnienie się takich rozwiązań mogłoby rozwiązać odwieczny problem monitoringów, na których jest coś nagrane, tylko często nie wiadomo co, ze względu na słabą jakość i rozdzielczość obrazu.

Źródło: blog.sony.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Sprzęt:

Panasonic GX8 - napakowany technologiami Sigma C 45 mm f/2.8 DG DN to moje zauroczenie od pierwszego zdjęcia Nikon D5500 – ruchomy i dotykowy ekran po raz pierwszy w lustrzance DX Problem niesfornych przewodów rozwiązany Największe błędy, jakie popełniły firmy fotograficzne Praktica DCZ 8.2 ? nowy aparat kompaktowy Marzył ci się iMac Pro? Mamy złe wieści – Apple kończy ich sprzedaż Olympus Stylus SH2 - zoom 24x, stylowa obudowa i zapis RAW Photoshop-maniak na elegancko Zmienimy świat lustrzanek cyfrowych na zawsze. W jaki sposób? Wacom Cintiq Pro 24" oraz Wacom Cintiq Pro Engine - co należy o nich wiedzieć? Rozstrzygnięto drugą edycję konkursu ?Pasja fotografowania?

Popularne w tym tygodniu:

Canon EOS R3 zapowiedziany. Będzie flagowym bezlusterkowcem Canon RF 100 mm f/2.8L Macro IS USM ma pierścień do kontroli głębi ostrości Kolejne obiektywy Canona do odstrzału. To jest naprawdę niepokojące Nikon inwestuje w rynek… zaawansowanych drukarek 3D. To dopiero dziwny ruch Sony po tajniacku ulepsza Sony A7R III oraz A7R IV. Sprawdź, co kupujesz Co się stanie, gdy dron wleci w samochód z prędkością 100 km/h? Nic dobrego DJI Air 2S to mały dron z matrycą 1” i możliwością kręcenia w 5,4K World Press Photo 2021: Przegląd sprzętu, który zapewnił zwycięstwo. Są też smartfony! Sony FE 14 mm f/1.8 G Master to marzenie astrofotografów Wydrukował obiektyw w 3D po to, by robić ciekawe GIF-y Samyang AF 24 mm f/1.8 to obiektyw przeznaczony do astrofotografii Wszystkie bezlusterkowce Nikon Z otrzymają aktualizacje. Producent wie, co jest ważne