Sony UMC-S3C - najmniejsza, pełnoklatkowa kamera filmująca w 4K w ciemnościach. Takie rzeczy tylko w Sony

Firma Sony zaprezentowała najmniejszą, pełnoklatkową kamerę, która oferuje jakość 4K. Sony UMC-S3C wykorzystuje sensor znany z Sony A7S II i ma oferować najwyższą czułość filmów 4K w swojej klasie.

Sony UMC-S3C

Sony UMC-S3C

Sony UMC-S3C to najmniejsza na rynku, pełnoklatkowa kamera 4K, która ma oferować bardzo dobre osiągi w słabym oświetleniu. Poza tym kamera jest bardzo wszechstronna i umożliwia długie nagrywanie oraz 12-megapikselowe zdjęcia w kolorze. Kamera jest dedykowana do monitoringu, filmowania dzikiej przyrody, mapowania krajobrazu, inspekcji czy nadzoru na żywo.

Sony UMC-S3C

Urządzenie możliwia nagrywanie filmów 4K (w kolorze) w zakresie czułości ISO 50 — 409600, co pozwala na filmowanie w oświetleniu na poziomie 0,004 lx. Kamera oferuje bagnet E oraz pełnoklatkową matrycę Exmor znaną z A7S II.

Dzięki zaawansowanym systemom redukcji szumu kamera umożliwia nagrywania właściwie w ciemności, jeżeli bierzemy pod uwagę ludzkie oko. Poza tym krótkie czasy migawki umożliwiają wyraźne uchwycenie tekstu i cyfr.

Sony UMC-S3C waży 400 g i łatwo przymocować ją nawet do ruchomych obiektów. Kamera może być obsługiwana przez terminal zgodny z micro USB. Poza zewnętrznym nagrywaniem oferuje możliwość zastosowania karty pamięci 64 GB, co pozwala na nagranie 125 minut materiału 4K.

Sony A7S II — test pogromcy szumów

Niech niezmieniony wygląd Sony A7S II Was nie zmyli. W tym aparacie zmieniło się dużo więcej, niż tylko cena i nowy znaczek.

Upowszechnienie się takich rozwiązań mogłoby rozwiązać odwieczny problem monitoringów, na których jest coś nagrane, tylko często nie wiadomo co, ze względu na słabą jakość i rozdzielczość obrazu.

Źródło: blog.sony.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Sprzęt:

Fujinon GF 30 mm f/3.5 R WR – odpowiednik 24 mm w końcu w systemie! Epson PictureMate PM 300 - drukarka i ramka w jednym DJI Ronin 2 - stabilizator dla profesjonalnych filmowców Leica C – Panasonic Lumix LF1 w nowej obudowie Sony A5000 wyznacza przyszłość serii NEX? Google zlikwiduje Picnika w kwietniu Hähnel HS-A350 Infra - grip z podczerwienią do lustrzanek Sony Akademia Nikona: nowa oferta, nowa strona Apple Thunderbolt Display – monitor dla wymagających i luksusowa stacja dokująca Pierwszy adapter do Sony A7, który dodaje AF do manualnych obiektywów Nowe przystawki Phase One XF IQ4 mają większy rozmiar matrycy Atak na pełnoklatkowe bezlusterkowce. Kto kolejny?

Popularne w tym tygodniu:

Co to jest JPEG XL? Jakie korzyści płyną z nowego formatu obrazów? Jedyne takie szkło na świecie. Kosztuje tyle, co mieszkanie Sztuczna inteligencja prawdę ci powie. Te kamery badają zadowolenie ludzi Tamron pracuje nad pierwszym obiektywem do Fujifilm X. Spełni oczekiwania użytkowników?