Nowe lampy Quadralite współpracujące z pomiarem TTL Canona i Nikona

Quadralite wprowadza na nasz rynek nowe lampy, które współpracują z pomiarem TTL w aparatach Canon i Nikon. Takie rozwiązanie pozwala na pracowanie ze światłem studyjnym jak z lampami reporterskimi, czyli bez mierzenia światła, robi to za nas automatyka współpracująca z pomiarem światła TTL w naszym aparacie.

Na rynku pojawi się lampa studyjna z akumulatorem - Atlas 600 TTL, lampa reporterska z akumulatorem - Reporter 360 TTL, oraz klasyczna lampa reporterska zasilana bateriami AA - Stroboss 60. Do obsługi trybu TTL potrzebujemy także nadajnika Navigator X, który zakładamy na aparat.

Atlas 600 TTL

Linię nowych produktów otwiera Atlas 600 TTL, który jest pierwszą, kompaktową lampą studyjną marki Quadralite, która współpracuje z aparatami z systemem TTL i jest zasilana z akumulatora. Maksymalna energia błysku to 600 Ws z możliwością niezwykle szerokiej regulacji w zakresie 8 stopni przysłony (1/1 – 1/256). Możliwość synchronizacji błysku z krótkimi czasami otwarcia migawki (HSS) pozwala używać dużych otworów przysłony i płytkiej głębi ostrości. Atlas 600 oferuje także oświetlenie modelujące o mocy 10 W.

Lampy Atlas 600 są wyposażone we wbudowany odbiornik systemu radiowego sterowania Quadralite Navigator X. Możliwe jest również wykorzystanie gniazda Jack 3.5mm lub gniazda dla odbiorników systemu Quadralite Navigator. Lampa jest zasilana z litowo-jonowego akumulatora Atlas PowerPack o pojemności 8700 mAh. W pełni naładowany wystarcza on na wykonanie do 500 błysków z pełną mocą. Akumulator można wymieniać, a ładowanie akumulatora trwa ok. 4 godzin. Lampa oferuje mocowanie Bowens więc jest kompatybilna z szeroką gamą akcesoriów studyjnych. Sugerowana cena - 3375 zł.

Reporter 360 TTL

Drugą nowością jest lampa Reporter 360 TTL. Najnowsza odsłona Reportera będzie wyposażona w system TTL oraz wbudowany odbiornik Quadralite Navigator X. Dzięki zastosowaniu automatyki TTL pozwali na szybką i wygodną pracę ze światłem błyskowym nawet w gwałtownie zmieniających się warunkach oświetleniowych. Maksymalna energia błysku wynosi 360 Ws/GN 80 (100 ISO). Lampa pozwala na szeroką regulację energii błysku w zakresie 7 przysłon (7 EV) w 22 krokach (1/1 – 1/128) co 1/3 EV. Najkrótszy czas błysku 1/10 000 s przy minimalnej mocy.


Reporter 360 TTL

Reporter 360 TTL charakteryzuje się wydajnym akumulatorem, bezprzewodowym zdalnym sterowaniem oraz możliwością zastosowania szerokiej gamy modyfikatorów światła. Lampa jest kilkukrotnie mocniejsza od typowych lamp typu speedlite, przy jednoczesnym zachowaniu podobnych rozmiarów i masy. Lampa umożliwia też współpracę z systemem zdalnego wyzwalania i sterowania lampami Canon E-TTL Wireless Flash/ Nikon CLS.


Reporter 360 TTL

Do zasilania lampy zastosowano litowo-jonowy akumulator Quadralite PowerPack 45 o dużej pojemności – 4500 mAh, przy zachowaniu niewielkich rozmiarów i masy. Sam moduł akumulatora można wymieniać, a ładowanie wyczerpanej jednostki zajmuje ok. 3 godzin. Cena - 2395 zł.

Stroboss 60

Trzecia nowość to lampa reporterska Stroboss 60 o liczbie przewodniej 60m i wbudowanym systemie sterowania radiowego Navigator X. Lampa może współpracować z automatycznym pomiarem światła błyskowego Canon E-TTL lub Nikon i-TTL.

Stroboss 60

Ponadto możliwa jest w pełni manualna kontrola nad mocą błysku i zoomem. Stroboss 60 wyróżnia się wbudowanym nadajnikiem/odbiornikiem systemu bezprzewodowego wyzwalania i sterowania lampami błyskowymi. Pracuje on na radiowej częstotliwości 2.4 GHz i zapewnia skuteczny zasięg komunikacji wynoszący 100m. Stroboss 60 może pracować zarówno jako lampa MASTER jak i SLAVE w systemie Quadralite Navigator X. Ponadto może być też wykorzystywana w bezprzewodowych systemach sterowania i wyzwalania lamp Canon E-TTL Wireless Flash/Nikon Creative Lightning System. Cena - 599 zł.

Navigator X

Quadralite Navigator X to czwarta nowość. Jest to niezwykle użyteczne narzędzie, które może pracować zarówno jako: zdalny wyzwalacz i sterownik lamp reporterskich jak i studyjnych oraz służyć jako bezprzewodowy wężyk spustowy do aparatu. Pozwala pracować z wykorzystaniem wielu kanałów transmisji, zapewnia stabilny sygnał oraz dużą szybkość reakcji i pełną kontrolę nad lampami. Wyzwalacz może być używany ze wszystkimi aparatami marki Canon/Nikon wyposażonymi w standardową gorącą stopkę lamp typu ISO lub złącze synchronizacyjne typu PC.

Navigator X

Synchronizacja błysku z krótkimi czasami otwarcia migawki może być wykorzystywana z większością lamp dostępnych obecnie na rynku, które są zgodne ze standardem E-TTL II/i-TTL. Maksymalny czas synchronizacji wynosi 1/8000 s. Zasięg 100 m. Urządzenie będzie dostępne w cenie 415 zł.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Wszystkie nowości można obejrzeć i przetestować na stoisku Quadralite podczas XIX Targów w Łodzi, między 7 a 9 kwietnia, stoisko nr 72.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Canon PowerShot G1 X Mark II – odmieniony flagowy kompakt z jasnym obiektywem Canon rusza w trasę po Indiach Polski time-lapse z pięknych Tatr [wideo] Konkurs "Kolorowe zdjęcie na jesienne szarości" - dodatkowa nagroda Sony Cyber-shot W190 i W180 Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - pierwszy ultraszerokokątny obiektyw z autofokusem do pełnej klatki Canona Flickr zwiększy limit wielkości zdjęć, aby dostosować się do... Nikona D800 Canon EOS 550D i 1D mark IV - nowy firmware 1.0.8 Obiektyw 3D dla Lumixa jeszcze w tym roku Pomysłowy obiektyw z pryzmatem i lampa marki Manfrotto, czyli jak zwiększyć możliwości iPhone'a Nikon SB-910 - nowa profesjonalna lampa błyskowa Fuji FinePix HS50EXR i potężny 42-krotny zoom optyczny

Popularne w tym tygodniu:

Nikon Z6 II i Nikon Z7 II: Podwójne procesory i 2 sloty kart pamięci Fujifilm X-S10 – kompaktowe rozmiary, niesamowita stabilizacja i mnóstwo funkcji Czy zobaczymy globalną migawkę i Quad-Pixel AF w nowych aparatach Canona? Wyciekła roadmapa Canona. Na tapecie 16 nowych obiektywów RF! Canon PowerShoot Zoom to aparat jak luneta. Pozwoli na znaczne zbliżenia Canon Speedlite EL-1: Pierwsza lampa z symbolem L dla profesjonalistów Nikon Z9: Wypłynęła specyfikacja nadchodzącego flagowca Canon EOS M50 Mark II: Mało nowości, ale kilka usprawnień DJI RS 2 oraz DJI RSC 2 – nowe gimbale z 3-osiową stabilizacją i innymi bajerami Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR – odporny obiektyw UWA dla profesjonalistów