Wiemy jak sprawuje się podwójny moduł aparatu w Huawei P9

Minęło niewiele ponad miesiąc od czasu kiedy Leica obiecała „wynaleźć na nowo” fotografię mobilną, nawiązując współpracę z chińskim gigantem mobilnym – Huawei. Niemieccy inżynierowie są na tyle słowni, że po tak niedługim czasie zaprezentowali swój najnowszy produkt – Huawei P9, który będzie miał więcej niż tylko moduł podwójnego aparatu.

Huawei P9 to flagowy model chińskiego producenta. Jest to pierwsze dziecko kolaboracji Huawei i legendarnej Leiki. Na tyle smartfona znajdziemy oczywiście podwójny moduł aparatu z pięknym napisem „Leica” - jeden z aparatów fotografuje w kolorze, drugi monochromatycznie. Oba mają rozdzielczość 12 Mpix. Połączenie obrazów z dwóch aparatów ma poprawić kontrast o 50 procent oraz podnieść poziom czułości na światło nawet o 300 procent.

Jesteśmy podekscytowani możliwością dania użytkownikom smartfona Huawei P9 uczucia fotografowania Leiką – światowego lidera na rynku aparatów fotograficznych. Użytkownicy telefonu będą mogli robić jeszcze czystsze, bardziej nasycone oraz prawdziwsze zdjęcia, dzięki mistrzowsko zaprojektowanemu i silnemu smartfonowi, który wygląda i działa wręcz niesamowicie. W przyszłości wszystkie flagowe smartfony Huawei będą miały aparaty Leiki.

Richard Yu, Prezes Huawei

Ciekawe jest, że ani Leica, ani Huawei nie byli specjalnie wylewni mówiąc o współpracy. Film, który możecie obejrzeć pod spodem wyjaśnia – o co chodzi we współpracy dwóch gigantów oraz pokazuje piękną ideę wspólnego działania.

Debiutem Leiki w fotografii mobilnej jest stworzenie modułu z dwoma obiektywami Summarit 24 mm f/2.2 ASPH. Jak mówi Oliver Kaltner, prezes Leiki:

To długoterminowa współpraca. To nie jest tylko jednorazowy wyczyn, to początek podróży, której celem jest osiągnięcie jak najlepszych wyników w dziedzinie fotografii.

Oliver Kaltner

Leica odpowiada nie tylko za aparat, ale i aplikację do jego kontroli. Znajdziemy tam „tryb profesjonalny”, który pozwoli użytkownikom na pełną kontrolę nad aparatem oraz umożliwi korzystanie z profili kolorystycznych Leiki.

Hybrydowy system autofokusa jest wspomagany laserowo, co oznacza, że laser wykorzystywany jest do obliczania głębi, kontrastu oraz maksymalnego przyspieszenia ustawiania ostrości w określonej sytuacji oświetleniowej. Ciekawe jest to, że jeśli używacie obu tylnych aparatów – możecie kontrolować głębię ostrości oraz punkt ostrości po wykonaniu zdjęcia.

Przedni aparat również został dopracowany. Ma rozdzielczość 8 Mpix i został wyposażony w tryb robienia selfie w złych warunkach oświetleniowych.

Poniżej możecie zobaczyć przykładowe zdjęcia wykonane smartfonem Huawei P9.

Więcej informacji o specyfikacjach smartfonu znajdziecie tutaj, natomiast wiedzcie, że Huawei P9 pojawi się w Europie i Azji w wersji 32 GB już w kwietniu, natomiast wersja P9 Plus 64 GB w maju. Ich cena będzie wynosiła odpowiednio 450 oraz 550 funtów. Nie znamy jeszcze oficjalnej polskiej ceny.

Zobacz również: Photoshop Mix - recenzja

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Sprzęt:

Citograph 35 mm f/8 to pancake, który zawsze robi ostre zdjęcia Nikon D800 zdetronizowany przez... Fujinon GF 100-200 mm f/5.6 LM OIS WR to nowy zoom do średniego formatu Nowy Olympus Mikro Cztery Trzecie już jutro! Nowe regulacje w kwestii akredytowania dronów. Dowiedz się więcej Konkurs ?The Story Beyond The Still? - znamy pierwszego zwycięzcę Pamięci nigdy mało - Gooddrive Egde Quadralite A1 - nowa lampa błyskowa do fotografii mobilnej jest już w Polsce. Znamy jej cenę Karolina Gruszka, jakiej nie znacie - nakręcona canonami [wideo] Plotki: Pentax dołączy do Mikro Cztery Trzecie? Dwa nowe aparaty z serii Panasonic TZ Lightscoop ? kiedy nie stać Cię na lampę błyskową