Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji

Niewidzialne dla ludzkiego oka, niewyczuwalne żadnym zmysłem plątaniny wszelkich sygnałów latają ciągle nad naszymi głowami i przechodzą przez nasze ściany. Nieuchwytne impulsy niczym duchy lub zjawy pozwalają odkryć swoje istnienie tylko za pomocą pewnych praktyk i technik.

© Luis Hernan / www.digitalethereal.com

Designer Luis Hernan przygotował fascynujący projekt, w którym prezentuje odbiorcy zaplątane ścieżki sygnału…Wi-Fi! Jak udało mu się sfotografować coś, czego nikt z nas nigdy nie widział?

Co ma wspólnego wełna stalowa i fotografia, czyli malowanie światłem nad Wisłą [poradnik]

Dzisiaj zaprezentujemy, jak bezpiecznie osiągnąć ciekawe efekty świetlne przy pomocy wełny stalowej, która daje podobne efekty, jak zimne ognie, jednak…

Na fotografie Hernana należy patrzeć raczej jako na projekt artystyczny niż naukowy. Luis użył technologii, aby schwytać technologię. Trochę, jak współczesny pogromca duchów, który zamiast soli i żelaza posługuje się smartfonem i aplikacją. W rzeczywistości twórca posłużył się aparatem fotograficznym ustawionym na statywie oraz swoim smartfonem i aplikacją „Kirlian Device Mobile". Stworzony przez Hernana program pokazuje natężenie fal Wi-Fi poprzez skalę kolorystyczną o rozpiętości pięciu kolorów – czerwony reprezentuje najsilniejszy sygnał, a niebieski słabszy.

Następnie artysta ustawił aparat na długi czas naświetlania zdjęcia i poruszał smartfonem z uruchomioną appką, która zmieniała kolor ekranu, pokazując natężenie sygnału sieci bezprzewodowej. Inaczej mówiąc, skorzystał z klasycznej techniki malowania światłem. Tylko zamiast latarki sięgnął po telefon z migającą na różne kolory aplikacją. Co więcej, nawet sami w domu możecie osiągnąć podobny efekt. Sami zobaczycie, jak proste jest malowanie światłem:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Warsztaty z Arkadiuszem Branickim, czyli jak fotografować akt Hyperlapse Barcelona GO! Widzieć, nie widząc – historia niewidomego fotografa Wystartowała 4. edycja konkursu Leica Street Photo Zdjęcie rodzinne z piorunem w tle. Zobaczcie, jak powstało Zdjęcia www Sieci #14, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia O zdrowie trzeba zabiegać - startuje konkurs fotograficzny PZU VIII Fotospacer po zaułkach Śródmieścia Południowego 1. edycja Warsztatów Filmowych Samyang, czyli coś dla filmowców i nie tylko Prix de la Photographie Paris 2014. Polacy wśród nagrodzonych Pentax XG-1 z 52-krotnym zoomem już za miesiąc Najlepsze zdjęcia wykonane z… dronów! "Zawód: fryzjer", dokument o zatrzymanych w czasie zakładach fryzjerskich Radka Polaka Poznajcie ludzi, którzy produkują nasze smartfony w Chinach Zdjęcie z 1920 roku pierwszym selfie w historii? This is now! Zobacz co akurat dzieje się na Instagramie w stolicach świata Photoshopowe wpadki miesiąca [czerwiec] Zdjęcia www Sieci #12, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Polak nagrodzony w prestiżowym konkursie za zdjęcie wykonane 135 m pod ziemią w Wieliczce Magiczne ujęcia dla Nikona. Bez Photoshopa! Świetne zdjęcia prasowe naszych sąsiadów. Oto Belarus Press Photo 2014 Zgłoś swoją inspirację lub temat Pierwsze kolorowe zdjęcia Ameryki? Rozdajemy obiektyw Tamron AF 16-300mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD!

Popularne w tym tygodniu:

"Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność" - zostałem nowym redaktorem prowadzącym portal WP Fotoblogia Blindtouch - pierwszy na świecie aparat dla niewidomych stworzony przez Polaków Witold Gadowski na tle zdjęcia stockowego na okładce ”Sieci”. Fotoreporterzy komentują Czy w pełnoklatkowym bezlusterkowcu Nikona znajdzie się nowy bagnet? Czy Canon wypuści wreszcie profesjonalnego bezlusterkowca? Prezenterzy "Tam Gdzie Stało LOMO" wybrali najlepsze zdjęcia roku 2017 Mario Testino i Bruce Weber mają zakaz publikowania w Vogue. Pojawiły się zarzuty przeciwko fotografom DJI zapowiada składanego drona, najprawdopodobniej następcę Mavica Pro Aktualizacja oprogramowania do Sony A9 sprawia, że autofokus jest jeszcze lepszy Na nasz rynek wchodzą wkłady Instax Wide Monochrome Śmieszki heheszki