Nowe ultrazoomy od Canona – PowerShot SX520 HS i PowerShot SX400 IS

29 lipca Canon zaprezentował nowe modele PowerShot SX520 HS i PowerShot SX400 IS, które reklamuje pod hasłem „Uchwyć więcej”

PowerShot SX520 HS

PowerShot SX520 HS

Canon PowerShot SX520 HS, charakteryzujący się 42-krotnym zoomem, który na krótkim końcu ma 24 mm, zaś jego zakres kończy się ogniskową 1008 mm.
Skrót HS przy nazwie modelu to system, który łączy procesor DIGIC 4+ z 16 MP matrycą BSI CMOS, co jak obiecuje producent, pozwala na wykonanie ostrych zdjęć nawet przy słabym oświetleniu.

PowerShot SX520 HS

Ciekawostką jest tryb kadrowania Zoom Framing Assist Auto, który śledzi fotografowany obiekt. Jeśli przedmiot zbliża się niebezpiecznie do granicy kadru, system automatycznie dopasowuje zbliżenie do fotografowanego obiektu, aby nie stracić go z kadru. Jeśli obiekt zbliża się do fotografa, aparat oddala kadr aby utrzymać proporcje.

Creative Shot, w którą wyposażony jest Canon PowerShot SX520 HS, to funkcja która automatycznie wybiera jeden z 46 efektów pogrupowanych w 4 kategorie. Tryb ten tworzy dodatkowo pięć różnych wersji jednego ujęcia – każde z innym efektem.

PowerShot SX520 HS

PowerShot SX400 IS

Zobacz również: Wideotest Canon 1DX

Drugi model Canon PowerShot SX400 IS, z 30-krotnym zoomem optycznym, jest mniejszym kolegą PowerShot SX520 HS. Wyposażony jest w obiektyw z zakresem ogniskowych 24–720 mm. Ten model bazuje na matrycy CCD 16MP oraz procesorze DIGIC 4+.

PowerShot SX400 IS, wersja RED

Oba modele mają ergonomiczne gripy, zaprojektowane na wzór tych z serii EOS oraz optyczny stabilizator obrazu z technologią Intelligent IS.
Intelligent IS pozwala tworzyć stabilne zdjęcie, wykrywając do 8 różnych typów scen i analizując oddzielnie każdą z nich.

PowerShot SX400 IS
Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Warsztaty z Arkadiuszem Branickim, czyli jak fotografować akt Hyperlapse Barcelona GO! Widzieć, nie widząc – historia niewidomego fotografa Wystartowała 4. edycja konkursu Leica Street Photo Zdjęcie rodzinne z piorunem w tle. Zobaczcie, jak powstało Zdjęcia www Sieci #14, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia O zdrowie trzeba zabiegać - startuje konkurs fotograficzny PZU VIII Fotospacer po zaułkach Śródmieścia Południowego 1. edycja Warsztatów Filmowych Samyang, czyli coś dla filmowców i nie tylko Prix de la Photographie Paris 2014. Polacy wśród nagrodzonych Pentax XG-1 z 52-krotnym zoomem już za miesiąc Najlepsze zdjęcia wykonane z… dronów! "Zawód: fryzjer", dokument o zatrzymanych w czasie zakładach fryzjerskich Radka Polaka Poznajcie ludzi, którzy produkują nasze smartfony w Chinach Zdjęcie z 1920 roku pierwszym selfie w historii? This is now! Zobacz co akurat dzieje się na Instagramie w stolicach świata Photoshopowe wpadki miesiąca [czerwiec] Zdjęcia www Sieci #12, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Polak nagrodzony w prestiżowym konkursie za zdjęcie wykonane 135 m pod ziemią w Wieliczce Magiczne ujęcia dla Nikona. Bez Photoshopa! Świetne zdjęcia prasowe naszych sąsiadów. Oto Belarus Press Photo 2014 Zgłoś swoją inspirację lub temat Pierwsze kolorowe zdjęcia Ameryki?

Popularne w tym tygodniu:

Chris Niedenthal zablokowany na Facebooku za umieszczenie zdjęć z Marszu Niepodległości Podwójny cashback Fujifilm - zwrot nawet 1720 złotych za jeden produkt! Makijaż, który walczy z kamerami inwigilującymi obywateli Cashback Canona to najlepszy moment na kupowanie sprzętu fotograficznego Akumulator do aparatu wybuchł na lotnisku w USA. Linie lotnicze wprowadzają coraz większe ograniczenia Wyniki testu Pentaxa 645Z w DxO opublikowane po latach! Mimo wieku aparat wciąż stoi wysoko w rankingu W końcu zobaczymy lepszą jakość zdjęć na Facebook Messengerze - nawet do 4K! Olympus Pro Tour - bezpłatne warsztaty fotografii portretowej z Arcadiusem Mauritzem Promocja ”Święta z Tamronem”. Kup obiektyw, a dostaniesz statyw lub monopod za złotówkę Polaroid kontra Fujifilm - wojna o białą ramkę Wonder Photo Shop - nowa przestrzeń kreatywna i sklep fotograficzny. Otwarcie już w piątek! Europejskie Stowarzyszenie Ślubne Nikon to nowa grupa dla wybitnych fotografów