Wirtualny spacer 360 stopnii po targach Film Video Foto 2016 w Łodzi

Jeśli nie mieliście okazji przybyć do Łodzi to zapraszamy na ekspresowy spacer po targach Film Video Foto 2016. Materiał wykonałem w ramach testów kamerki Ricoh Theta S, która nagrywa filmy sferyczne.

W chwili pisania tego materiały targi Film Video Foto 2016 w Łodzi jeszcze trwają i cieszą się dużą popularnością. Oprócz stoisk ze sprzętem, bardzo oblegane są spotkania autorskie, wykłady i warsztaty. Bardzo się cieszę, że udało nam się spotkać z naszymi czytelnikami na stoisku Olympusa, ale także w trakcie warsztatów z fotografii produktowej z Jakubem Kaźmierczykiem. Więcej na ten temat niebawem.

Ricoh Theta S

Kamerka Ricoh Theta S została wyposażona w dwa obiektywy, które mają 180 stopni widzenia i światło f/2.0. Za rejestrację obrazu odpowiadają dwie matryce CMOS o wielkości ½.3 cala i rozdzielczości 12 megapikseli. W efekcie uzyskujemy obraz Full HD 1080/30p 360 stopni z różną przysłoną, dzięki czemu mamy do dyspozycji różne ekspozycje po każdej stronie. Obiektywy typu fix focus, ostrzą od 10 cm do nieskończoności przez co w praktyce wszystko jest ostre. Urządzenie daje też możliwość fotografowania — uzyskujemy zdjęcia o rozdzielczości 14 megapikseli. Materiały są zapisywane na wbudowanej pamięci o pojemności 8 GB i przysyłane do komputera przez USB lub do smartfona przez Wi-Fi. To dopiero pierwsze dni z kamerą Ricoh Theta S, ale już teraz bardzo nam się spodobała. Więcej na jej temat niebawem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Wydarzenia:

FotoNoc i FlashMob w Krakowie – relacja Warsztaty z Gregorem Laubschem - mistrzem fotografii portretowej Adam Pańczuk, Mateusz Sarełło i Adam Lach wyróżnieni w konkursie POY W Grand Press Photo 2012 zwyciężyło zdjęcie z ekshumacji polskich oficerów Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [maj 2016] Erotyka z początku XX wieku w stolicy [galeria] "Fotogeniczny fotograf" - wyniki konkursu Sputnik nad Wisłą - darmowe warsztaty fotografii dokumentalnej i reportażowej Ulice podzielonego Belfastu Środek nocy, płonący kościół i ratowanie krzyża. Oto Zdjęcie Roku w Grand Press Photo 2013 W skrócie: konkursy Nikona i Sony, zdjęcia Marilyn drugi raz pod młotek, Warszawa lat 50. w obiektywie Władysława Sławnego Warsztaty: wspaniałe zdjęcia z podróży