Zeiss Batis 18 mm f/2,8 - szeroka stałka do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony

Batis 18 mm f/2,8 to najnowszy obiektyw legendarnego Zeissa dedykowany do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony. Użytkownicy systemu E zyskają super ostry, szerokokątny obiektyw z AF i nowoczesnym wyświetlaczem OLED. Znamy cenę.

Batis 18 mm f/2.8

Batis 18 mm f/2.8

Najnowszy obiektyw Zeiss to model z najszerszą ogniskową w serii Batis, czyli konstrukcji dla aparatów Sony z mocowaniem E.

Batis 18 mm f/2.8

Superszeroki obiektyw składa się z 11 elementów w 10 grupach i bazuje na optycznej konstrukcji Distagon. Posiada cztery soczewki asferyczne, a pozostałe siedem jest wykonanych ze specjalnych gatunków szkła. Pływające elementy konstrukcji pozwalają zawsze osiągnąć wysoką jakość obrazu w ostrzeniu od minimalnej odległości do nieskończoności. Obiektyw waży 330 g.

Rodzina obiektywów Batis

Podobnie, jak pozostałe modele z tej serii, czyli 25 mm f2 i 85 mm f/1,8, nowy 18 mm f/2,8 jest wyposażony w innowacyjny wyświetlacz OLED, który pokazuje odległość ogniskowania i głębię ostrości.

Obiektyw ma oferować szybki, cichy napęd autofocusa. Oprócz AF, poręczny, gumowy pierścień umożliwia precyzyjne ręczne ustawienie ostrości. Obiektywy Zeiss Batis są wyposażone w specjalne uszczelki, które pozwalają na robienie zdjęć w ekstremalnych warunkach pogodowych. Obiektyw będzie dostępny od maja 2016 roku. Sugerowana cena detaliczna będzie wynosiła 6499 zł.

Zeiss Batis 85 mm f/1.8 — test portretówki do Sony A7

Zeiss Batis 85 mm f/1.8 to drugi, testowany przez nas model dedykowany do aparatów Sony. Czy nowa seria jest tak dobra, jak przystało na legendę Zeissa?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

WD i SanDisk prezentują nowatorskie rozwiązania magazynowania danych dla fotografów na targach CES 2018 Poklatkowo przez Amerykę - jak to jest zrobione? NVIDIA Studio – przyglądam się bliżej propozycjom dla kreatywnych Rogue Flashblender 2 - modyfikatory do lamp błyskowych, którymi warto się zainteresować AF-S Nikkor 400mm f/2.8E FL ED VR - jasny i lekki superteleobiektyw StreetWalker ? plecaki dla miastowych Zyski Canona spadły o 90% Venus Optics Laowa STF 105 mm f/2 (T/3.2) niebawem na rynku Pamięci nigdy mało - Gooddrive Egde Z Sony dookoła świata Leica M7 "Herm?s" - ekskluzywna wersja w 200 egzemplarzach Olympus M.Zuiko Digital ED 45 mm f/1.2 PRO - super jasna portretówka do Mikro 4/3