Niezwykłe panoramy 360 stopni z Korei Północnej i z kokpitu wojskowego odrzutowca

Prezentujemy Wam dwa niecodzienne projekty fotograficzno-filmowe związane z panoramami 360 stopni. Pierwszy to efektowne, fotograficzne panoramy przywiezione z Korei Północnej. Drugi to ciekawa multimedialna wideo-panorama wprost z kokpitu wojskowego odrzutowca.

Okazuje się, że fotografowanie w pilnie strzeżonej Korei Północnej wcale nie jest takie trudne. Dowiódł temu tajlandzki fotograf Aram Pan, który po prostu wystosował prośbę o zgodę na fotografowanie do rządu Korei Północnej i najzwyczajniej w świecie ją otrzymał. Zakazano mu jedynie fotografować obiekty wojskowe, ale to zrozumiałe. Pan dobrze wykorzystał swoje pozwolenie. Jest zawodowym fotografem specjalizującym się w wykonywaniu panoram 360 stopni na potrzeby swoich klientów. Tę samą technikę wykorzystał podczas podróży do Korei Północnej. W ten sposób powstało mnóstwo imponujących panoram 360 stopni, które można oglądać na stronie projektu. Niestety, z przyczyn technicznych, nie możemy ich zaprezentować u nas na stronie.

Aram Pan wykonywał zdjęcia sprzętem: Nikon D800 i D7000 z obiektywem Nikkor 10,5 mm. Wykorzystał też głowicę do statywu 360Precision i Nodal Ninja.

Dzięki rozwiązaniom firmy Kolor 360-degree Video Solutions możliwe jest kręcenie filmowych panoram 360 stopni. Firma wykorzystała do promocji swojej technologii szwajcarski myśliwiec Hawker Hunter Trainer J-4203, w którego kokpicie zamontowano jedną z kamer Kolor. Efekty są bardzo fajne.

Firmy Kolor sprzedaje całe pakiety sprzętu do filmowania i oprogramowania do obróbki. Warto zapoznać się z ich ofertą — są różne konfiguracje ułożeń modułów filmujących, takie jak kostki czy pierścienie. Najtańsza kamera Pack rig Freedom360 kosztuje 429 euro, oprogramowanie Autopano Pro 3 — 99 euro. Skala zastosowań jest ogromna — to już kwestia wyobraźni użytkowników.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Popularne w tym tygodniu:

Zostań oficjalnym fotografem Sejmu RP. Kancelaria szuka profesjonalisty z doświadczeniem Szwedzka fotografka i modelka otrzymała groźbę gwałtu za włosy na nogach w kampanii Adidasa Adobe Photoshop Elements 2018 potrafi otworzyć zamknięte oczy na zdjęciach Nikon D850 ma najlepszą matrycę w historii pomiarów DxO Jakub Szymczuk - z ”Gościa Niedzielnego”do Kancelarii Prezydenta. Poznajcie nowego fotografa Andrzeja Dudy Dron zderzył się z samolotem pasażerskim w Kanadzie Przez tę sesję kobieta straciła pracę. Czy tak powinno być? Nadchodzi Lightroom 7. Ma mieć dwie wersje - klasyczną i w chmurze Czy nowy bezlusterkowiec Canona będzie miał pełnoklatkową matrycę? "1984" Orwella spełnia się na naszych oczach. Kamerka internetowa śledziła właścicielkę I’m Back – cyfrowa rewolucja w świecie fotografii tradycyjnej. Znamy specyfikację przystawki Nadchodzi Sony A7S III - potężny bezlusterkowiec do filmowania