Niezwykły gimbal, który gwarantuje płynne nagrywanie z lecącego odrzutowca

GSS 520 nie jest standardowym żyroskopem działającym w pięciu osiach. Został zaprojektowany przez Gyro-Stabilized Systems do pracy z bardzo dużymi prędkościami. GSS 520 pozwala na płynne ujęcia nawet, gdy jest zamocowany do myśliwca bojowego. Zobaczcie jak sprawuje się w praktyce.

Stabilizator GSS 520 został zaprojektowany specjalnie dla szwedzkiej firmy Blue Sky zajmującej się filmowaniem z powietrza, żeby wykonać poniższe wideo. Dotychczas nie było takiego rozwiązania, które umożliwiałby nakręcenie stabilnego materiału wideo z takimi prędkościami. Większość tego typu stabilizatorów pozwala na filmowanie z helikopterów z maksymalną prędkością 230 km/h. Podczas gdy GSS 520 stabilizuje obraz z samolotu lecącego nawet ponad 550 km/h.

GSS 520 zamontowano do gniazda bojowego myśliwca Gripen z kamerą Red Dragon 4K z obiektywem Canon 30–300 mm.

Stabilizator obsługiwał Peter Degerfeldt z tylnego siedzenia samolotu Saab 105 przez modem. Co więcej operator przyznaje, że mógł spokojnie korztystać z najdłuższej ogniskowej 300 mm, a obraz nadal był stabilny „jak skała”.

Zamówienie na tak niecodzienną produkcję złożyła firma Saab Defence and Security, która chciała sfilmować i obfotografować swój wielozadaniowy odrzutowiec Gripen. Najlepszym rozwiązaniem było zrobienie tego przy prędkościach, w których samolot porusza się naturalnie więc filmowanie musiało odbywać się z podobnymi prędkościami.

Źródło: Petapixel.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Tworzy niesamowite kostiumy na Halloween. Nie przeszkadza mu brak jednej nogi Żabka, która wygląda jak Księżniczka Leia, rozpoczęła przezabawną phototoshopową bitwę Nikon KeyMission 360 – kamerka, która przetrwa nawet atak tygrysa Nurkujesz i widzisz to. Co robisz? Te zdjęcia przerażają Fotograf był tak wkręcony w pracę, że wpadł do wody. Ujął zaskoczenie pary młodej Rzadki żółty żółw na zdjęciach z Indii. Farmer był zaskoczony Nowy algorytm Adobe pozwoli podmienić niebo jednym kliknięciem Zdjęcie dnia: Szokujący materiał z hiszpańskiej hodowli trzody Volvo w krótkometrażowej serii "Human Made Stories" przygląda się pracy Erika Johanssona Gra Doom działa na starym Kodaku DC260. Tego jeszcze nie było! Taka sytuacja nie zdarza się dwa razy! Zdjęcie aligatora w koronie z motyli Gdzie jest najbardziej niebieskie niebo? Odpowiedź znajdziesz na tych zdjęciach

Popularne w tym tygodniu:

Awaryjne lądowanie samolotu i mężczyzna rzucony na ziemię. Wzięli aparat za bombę Kamera monitorująca foki odnaleziona po 3,5 roku. Zawiera bardzo ważne nagrania Te zdjęcia to koszmar. Retusz zdecydowanie nie jest ich mocną stroną Kochasz fotografię i kraftowe piwo? Te szklanki są dla ciebie Fotografie zwierząt, które utknęły w nietypowych miejscach. Patrząc na nie uśmiejesz się do łez Zdjęcia uratowały mu życie. Poznajcie historię niewidomego psa o imieniu Tofu Dym z wulkanu na La Palmie ma ponad 2400 metrów wysokości. Zdjęcie zapiera dech w piersi Pierwsze takie wideo w historii: kształtowanie się kryształów soli na poziomie molekularnym Niesamowite kształty na tafli wody. Wiemy, co i dlaczego je wytwarza Liczne zorze polarne po burzy słonecznej. Zdjęcia zapierają dech w piersi Chińska misja Shenzhou-13 już trwa. Zdjęcia pokazują ogromne starania Państwa Środka