Niezwykły gimbal, który gwarantuje płynne nagrywanie z lecącego odrzutowca

GSS 520 nie jest standardowym żyroskopem działającym w pięciu osiach. Został zaprojektowany przez Gyro-Stabilized Systems do pracy z bardzo dużymi prędkościami. GSS 520 pozwala na płynne ujęcia nawet, gdy jest zamocowany do myśliwca bojowego. Zobaczcie jak sprawuje się w praktyce.

Stabilizator GSS 520 został zaprojektowany specjalnie dla szwedzkiej firmy Blue Sky zajmującej się filmowaniem z powietrza, żeby wykonać poniższe wideo. Dotychczas nie było takiego rozwiązania, które umożliwiałby nakręcenie stabilnego materiału wideo z takimi prędkościami. Większość tego typu stabilizatorów pozwala na filmowanie z helikopterów z maksymalną prędkością 230 km/h. Podczas gdy GSS 520 stabilizuje obraz z samolotu lecącego nawet ponad 550 km/h.

GSS 520 zamontowano do gniazda bojowego myśliwca Gripen z kamerą Red Dragon 4K z obiektywem Canon 30–300 mm.

Stabilizator obsługiwał Peter Degerfeldt z tylnego siedzenia samolotu Saab 105 przez modem. Co więcej operator przyznaje, że mógł spokojnie korztystać z najdłuższej ogniskowej 300 mm, a obraz nadal był stabilny „jak skała”.

Zamówienie na tak niecodzienną produkcję złożyła firma Saab Defence and Security, która chciała sfilmować i obfotografować swój wielozadaniowy odrzutowiec Gripen. Najlepszym rozwiązaniem było zrobienie tego przy prędkościach, w których samolot porusza się naturalnie więc filmowanie musiało odbywać się z podobnymi prędkościami.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Źródło: Petapixel.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Brendan Barry znowu w akcji. Zrobił aparat z kontenera Polak potrafi – wykonujemy 2 miliardy zdjęć miesięcznie Patrz prosto w oczy. iOS 13 poprawi spojrzenie podczas rozmów wideo Powstała mapa praw regulujących loty dronami Zdjęcie, które podbija internet. Ostateczny dowód dla ”płaskoziemców”, że jest okrągła Podwodne spacery okiem Darka Sepioło 30 najgłupszych wynalazków wszechczasów wg LIFE [galeria] 5 trudnych słów dla początkującego fotografa PogoCam to najmniejsza na świecie kamerka przeczepiana do okularów Pierwsza na świecie kamerka 3D podłączana do smartfona Kreatywna wizytówka z Instaxów to nowy trend wśród fotografów Sony NEX-3 jako cyfrowa przystawka do Nikona na klisze. Ten Frankenstein naprawdę działa

Popularne w tym tygodniu:

Wyścig jeleni z kolarzami. Fotograf uchwycił piękną chwilę Niezgodne z doktryną islamu. Zobacz, jak wyglądały Iranki przed rewolucją Widziałeś ”strażaka z protezą z Australii”? To wielkie oszustwo Kotka, która straciła oko, znalazła kochający dom Rzadkie zjawisko na filmie. Zobacz, jak jeleń zrzuca poroże Niesamowita śnieżyca w Nowym Jorku. Miasto wygląda jak po zagładzie Fotograf robił sobie 1 zdjęcie dziennie przez 20 lat. Wykazał się wytrwałością Włoski Vogue bez zdjęć: Sesje szkodzą środowisku Zamarznięte jezioro Michigan wygląda jak z filmu katastroficznego YouTube zablokował materiał o ”Napalm girl” - symbolu wojny w Wietnamie Znany influencer wdrapał się na piramidy, by pomóc ludziom. Został aresztowany Kiepski fotomontaż posłużył za wymówkę w pracy. Odpowiedzi internautów są przezabawne