TIPA przyznała po raz 26. nagrody stowarzyszenia dziennikarzy fotograficznych

Jeżeli jeszcze nie wiecie, to nagrody TIPA są czymś dużym w świecie fotografii. TIPA, to zrzeszenie europejskich magazynów piszących o fotografii, które powstało w 1991. Nagrody są przyznawane produktom, które zostały przetestowane przez wielu dziennikarzy i zdobyły ich uznanie.

© JK

Producenci zabiegają o znaczek TIPA, który mogą umieścić na opakowaniach swoich produktów, co potwierdza uznanie branży dla tych nagród. Sceptycy oczywiście wytykają dużą liczbę kategorii, którymi można obdarować wszystkich liczących się producentów. Tak, czy inaczej nagradzane są najlepsze produkty w danej grupie więc warto na nie zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu.

W 2016 można było zauważyć pewne nowości w kategorii Fotografujących Dronów zwyciężył Yuneec Typhoon Q500 4K, a nie DJI. Najlepszą Kamerką Sportową okazała się Sony HDR-AS50, detronizując ofertę GoPro.

Canon EOS 5Ds i 5DS R — pierwsze wrażenia prosto z premiery

Lustrzanki Canon EOS 5DS i 5DS R były w naszych rękach w czasie polskiej premiery. Oto garść naszych pierwszych spostrzeżeń.

W bardziej tradycyjnych kategoriach nagrody otrzymał Canon i Nikon dzieląc się równo po dwie. Canon otrzymał nagrodę w kategorii Najlepsza Lustrzanka Profesjonalna z Dużą Rozdzielczością dla 5DS oraz Najlepsza Lustrzanka Profesjonalna Foto/Wideo dla 1DX Mark II.

Nikon D5 — pierwsze wrażenia z premiery

Tuż po konferencji w trakcie targów CES 2016 w Las Vegas mieliśmy okazję przetestować Nikona D5 w praktyce. Jak sprawuje się najdroższa lustrzanka…

Nikon natomiast otrzymał nagrodę w kategorii Najlepsza Lustrzanka Reporterska dla D5 oraz Najlepsza Lustrzanka APS-C dla D500. Zaskoczeniem był Pentax, który otrzymał nagrodę za Najlepszą Pełnoklatkową Lustrzankę Ekspercką dla swojego K-1.

Zobacz również: Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak

W bezlusterkowcach przedstawiciele TIPA docenili Fujifilm za X-Pro2 oraz X-T10. Tradycyjnie dobrze wypada Panasonic w kategoriach wideo.

Pentax K-1 — długo oczekiwana lustrzanka z pełną klatką 36,4 Mpix w cenie 2000 euro

Po długich zapowiedziach firma Ricoh w końcu zaprezentowała aparat Pentax K-1 — pierwszą lustrzankę tego producenta z pełnoklatkową matrycą. Aparat…

Cała lista wyróżnionych produktów znajdziecie pod linkiem - www.tipa.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Czy darmowi fotografowie naprawdę psują rynek? Przyznano Nagrody Pulitzera 2016 w kategoriach dziennikarstwa wizualnego Znamy wyniki La Grande PHOTO International Photography Awards 2016 Ruszają warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem i Jakubem Kaźmierczykiem. Zniżka dla naszych czytelników! Wygraj ekskluzywne warsztaty fotograficzne z Marcinem Tyszką! Czy Hasselblad wejdzie na rynek prosumentów? Czy Kodak Alaris zamknie główną linię produkcyjną w Wielkiej Brytanii? Samotnie na Atlantyku po raz trzeci - Aleksander Doba podejmuje nowe wyzwanie NASA udostępniła za darmo prawie 3 miliony zdjęć z kosmosu Byliśmy na targach Film Video Foto 2016 Łodzi. Moc była z nami Phil Collins prezentuje odświeżone wersje swoich klasycznych albumów Naukowcy odkryli jak użyć DNA do przechowywania zdjęć Photocrowd - spróbuj sprzedać swoje zdjęcie Odszedł Człowiek, a z nim wielki Artysta - nie żyje Andrzej Bersz Fileship.io – narzędzie, które pomaga egzekwować zapłatę od klientów Czy w Sony a7R III zobaczymy 80-megapikselową matrycę? Rusza Nikon Roadshow 2016. To dobra okazja do przetestowania obiektów Nikkor Spotkajmy się w Łodzi. Mamy dla was 30 wejściówek na XIX Targi Film Video Foto Przegląd darmowych kursów Nik Collection Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.04.2016 - 15.05.2016 Olympus na targach w Łodzi: prezentacja sprzętu, spotkania „Przyjdź i zapytaj”, wykłady i warsztaty Aktualizacja Google Photos dla Androida pozwala na niedestrukcyjną edycję zdjęć Canon opublikował patent hybrydowego wizjera w lustrzankach cyfrowych

Popularne w tym tygodniu:

"Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność" - zostałem nowym redaktorem prowadzącym portal WP Fotoblogia Blindtouch - pierwszy na świecie aparat dla niewidomych stworzony przez Polaków Witold Gadowski na tle zdjęcia stockowego na okładce ”Sieci”. Fotoreporterzy komentują Czy w pełnoklatkowym bezlusterkowcu Nikona znajdzie się nowy bagnet? Czy Canon wypuści wreszcie profesjonalnego bezlusterkowca? Prezenterzy "Tam Gdzie Stało LOMO" wybrali najlepsze zdjęcia roku 2017 Mario Testino i Bruce Weber mają zakaz publikowania w Vogue. Pojawiły się zarzuty przeciwko fotografom DJI zapowiada składanego drona, najprawdopodobniej następcę Mavica Pro Aktualizacja oprogramowania do Sony A9 sprawia, że autofokus jest jeszcze lepszy Na nasz rynek wchodzą wkłady Instax Wide Monochrome Śmieszki heheszki