Miggo Pictar to urządzenie, które może przypaść do gustu użytkownikom iPhone'ów

Na rynku znajduje się wiele produktów, które obiecują, że zrobią z naszego iPhona co najmniej lustrzankę, pisaliśmy już o obiektywach, uchwytach i innych akcesoriach. Tym razem przedstawiamy Miggo Pictar - uchwyt, który komunikuje się z iPhonem za pomocą ultradźwięków.

Uchwyt do iPhona Miggo Pictar oferuje spust migawki, tarcze zooma i kompensacji ekspozycji oraz trzecią, którą możemy zaprogramować. Razem z aplikacją Pictar uchwyt pozwala na większą i szybszą kontrolę nad parametrami ekspozycji. Dodatkowo uchwyt jest wyposażony w gorącą stopkę i mocowanie do statywu. Miggo Pictar jest kompatybilny z modelami iPhone od 4 do 6s.

Jednak prawdziwą innowacją nie jest to, na co pozwala uchwyt Pictar, tylko jak to robi. Konstruktorzy zamiast korzystać z bluetooth albo złącza lightning, postanowili wykorzystać do komunikacji z iPhone ultradźwięki.

Każda z tarcz i przycisk działają na innej, wysokiej częstotliwości, którą odczytuje mikrofon smartfona, człowiek nie słyszy tych dźwięków. Dzięki temu uchwyt nie wysysa baterii telefonu tak jak łączność bluetooth.

Nie jest to niezbędne akcesorium ale dla osób, dla których iPhone jest jedynym, albo głównym aparatem może to być ciekawy pomysł. Uchwyt może ułatwić fotografowanie, ciekawy jestem jak w praktyce sprawdza się komunikacja ultradźwiękowa między urządzeniami. Wcześniejsze tego typu produkty nie przyjęły się masowo, w sumie wystarczy zainstalować jakąś bardziej zaawansowaną aplikację fotograficzną jak np. Snapseed.

Obecnie projekt jest w fazie zbierania środków na platformie www.kickstarter.com, pierwsze egzemplarze mają pojawić się w grudniu tego roku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Wyciekła specyfikacja i zdjęcia bezlusterkowej pełnej klatki i obiektywów Canona Canon patentuje uniwersalny uchwyt do aparatu. Nareszcie ktoś wpadł na ten pomysł! Sony 100 mm f/2.8 G Master oraz 85 mm f/1.8 - nowe, ciekawe obiektywy i lampa do bezlusterkowców Sony Na wyświetlaczu Epsona będzie więcej widać 5 manualnych obiektywów firmy Kipon do Canona R i Nikona Z Nowe filtry Hoya IRND redukują promieniowanie podczerwone oraz obniżają wartość ekspozycji Westcott Flex - wodoodporny panel LED, który można wyginać, jak kartkę papieru Samsung NX3 już w połowie lipca? Atak klonów? Samsung bombarduje kompaktami Plusy stabilizacji obrazu w obiektywie według Nikona Olympus PEN E-PL2, czyli PEN dla początkujących SteadePod, coś... niepotrzebnego?

Popularne w tym tygodniu:

DaVinci Resolve 17 ma ponad 300 nowych opcji i poprawek! Wciąż jest za darmo Kodak wypuści pojemniki na film w stylu lat 70. Wyglądają świetnie! M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO – mała i potężna armata Dziwny filtr fotograficzny zamknie świat w kuli. Hit czy kit? Nikon zmniejszy zatrudnienie o 20 proc. i przeniesie produkcję do Tajlandii Tokina prezentuje 2 nowe obiektywy do Fujifilm X: 23 mm f/1.4 i 33 mm f/1.4