Miggo Pictar to urządzenie, które może przypaść do gustu użytkownikom iPhone'ów

Na rynku znajduje się wiele produktów, które obiecują, że zrobią z naszego iPhona co najmniej lustrzankę, pisaliśmy już o obiektywach, uchwytach i innych akcesoriach. Tym razem przedstawiamy Miggo Pictar - uchwyt, który komunikuje się z iPhonem za pomocą ultradźwięków.

Uchwyt do iPhona Miggo Pictar oferuje spust migawki, tarcze zooma i kompensacji ekspozycji oraz trzecią, którą możemy zaprogramować. Razem z aplikacją Pictar uchwyt pozwala na większą i szybszą kontrolę nad parametrami ekspozycji. Dodatkowo uchwyt jest wyposażony w gorącą stopkę i mocowanie do statywu. Miggo Pictar jest kompatybilny z modelami iPhone od 4 do 6s.

Jednak prawdziwą innowacją nie jest to, na co pozwala uchwyt Pictar, tylko jak to robi. Konstruktorzy zamiast korzystać z bluetooth albo złącza lightning, postanowili wykorzystać do komunikacji z iPhone ultradźwięki.

Każda z tarcz i przycisk działają na innej, wysokiej częstotliwości, którą odczytuje mikrofon smartfona, człowiek nie słyszy tych dźwięków. Dzięki temu uchwyt nie wysysa baterii telefonu tak jak łączność bluetooth.

Nie jest to niezbędne akcesorium ale dla osób, dla których iPhone jest jedynym, albo głównym aparatem może to być ciekawy pomysł. Uchwyt może ułatwić fotografowanie, ciekawy jestem jak w praktyce sprawdza się komunikacja ultradźwiękowa między urządzeniami. Wcześniejsze tego typu produkty nie przyjęły się masowo, w sumie wystarczy zainstalować jakąś bardziej zaawansowaną aplikację fotograficzną jak np. Snapseed.

Obecnie projekt jest w fazie zbierania środków na platformie www.kickstarter.com, pierwsze egzemplarze mają pojawić się w grudniu tego roku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Panasonic Lumix GH3 – wiemy coraz więcej! Czy tak wygląda Pentax K-30? Problem niesfornych przewodów rozwiązany Czy Google Clips to aparat fotograficzny przyszłości? Powstał, aby samemu rejestrować nasze życie Tamron wejdzie na rynek bezlusterkowców Sony obiektywem 17-28 mm f/2.8 Sony zaprezentowało reporterski aparat bezlusterkowy Sony A9 i obiektyw Sony FE 100-400mm f/4.5-5.6 GM OSS Tamron 18-400 mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD - rekordowy zoom do lustrzanek APS-C Olympus Tough TG-6 – odporny na wszystko w nowym wydaniu Ciche robienie zdjęć z Camera Muzzle Nikon D7500 - nadchodzi mniejszy brat flagowej lustrzanki Nikona Sigma wyda 3 obiektywy do Canona EOS M oraz zmieni bagnet z Mikro Cztery Trzecie Dominacja Nikona wśród aparatów wykorzystanych na World Press Photo 2018