Miggo Pictar to urządzenie, które może przypaść do gustu użytkownikom iPhone'ów

Na rynku znajduje się wiele produktów, które obiecują, że zrobią z naszego iPhona co najmniej lustrzankę, pisaliśmy już o obiektywach, uchwytach i innych akcesoriach. Tym razem przedstawiamy Miggo Pictar - uchwyt, który komunikuje się z iPhonem za pomocą ultradźwięków.

Uchwyt do iPhona Miggo Pictar oferuje spust migawki, tarcze zooma i kompensacji ekspozycji oraz trzecią, którą możemy zaprogramować. Razem z aplikacją Pictar uchwyt pozwala na większą i szybszą kontrolę nad parametrami ekspozycji. Dodatkowo uchwyt jest wyposażony w gorącą stopkę i mocowanie do statywu. Miggo Pictar jest kompatybilny z modelami iPhone od 4 do 6s.

Jednak prawdziwą innowacją nie jest to, na co pozwala uchwyt Pictar, tylko jak to robi. Konstruktorzy zamiast korzystać z bluetooth albo złącza lightning, postanowili wykorzystać do komunikacji z iPhone ultradźwięki.

Każda z tarcz i przycisk działają na innej, wysokiej częstotliwości, którą odczytuje mikrofon smartfona, człowiek nie słyszy tych dźwięków. Dzięki temu uchwyt nie wysysa baterii telefonu tak jak łączność bluetooth.

Nie jest to niezbędne akcesorium ale dla osób, dla których iPhone jest jedynym, albo głównym aparatem może to być ciekawy pomysł. Uchwyt może ułatwić fotografowanie, ciekawy jestem jak w praktyce sprawdza się komunikacja ultradźwiękowa między urządzeniami. Wcześniejsze tego typu produkty nie przyjęły się masowo, w sumie wystarczy zainstalować jakąś bardziej zaawansowaną aplikację fotograficzną jak np. Snapseed.

Obecnie projekt jest w fazie zbierania środków na platformie www.kickstarter.com, pierwsze egzemplarze mają pojawić się w grudniu tego roku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Samsung WB650 i WB600 - superzoomy (15x) z szerokim kątem (24 mm) Nikon Z fc to najmłodsze dziecko Nikona w ciuchach dziadka. Czy jest potrzebny? Spry to wodoodporny dron, który nurkuje równie dobrze, jak lata CES 2019: Nikkor 14-30 f/4 S to pierwszy taki obiektyw. Ma płaską przednią soczewkę i widzi więcej! Nowe firmware do Panasonica Lumix LS 85 WD My Passport SSD - pierwszy taki przenośny dysk SSD Nikon D5600 wychodzi z oferty. Był najlepiej sprzedającą się lustrzanką Problem niesfornych przewodów rozwiązany Działający obiektyw z klocków LEGO. Kwarantanna wzmaga kreatywność Canon 7D i 1000 kl./s Fujifilm X-T200 i X-A7 jako kamerki. Fuji X Webcam wyjdzie też na Maka Kodak Z981 - 14 megapikseli i zoom 26x

Popularne w tym tygodniu:

Co to jest JPEG XL? Jakie korzyści płyną z nowego formatu obrazów? Jedyne takie szkło na świecie. Kosztuje tyle, co mieszkanie Sztuczna inteligencja prawdę ci powie. Te kamery badają zadowolenie ludzi Tamron pracuje nad pierwszym obiektywem do Fujifilm X. Spełni oczekiwania użytkowników?