Fotograf ujął zorzę polarną z okna samolotu

Jeden z rozpoznawalnych niemieckich fotografów – Benjamin Jaworskyj – miał ostatnio okazję lecieć do Norwegii na swoje warsztaty fotograficzne. Podczas podróży zarejestrował niesamowite zjawisko.

Podczas swojej podróży fotograf zarejestrował zorzę polarną widoczną z okien samolotu. Trzeba przyznać, że był to interesujący test zdolności łapania światła w złych warunkach przez Sony a7S II.

Sony A7S II — test pogromcy szumów

Niech niezmieniony wygląd Sony A7S II Was nie zmyli. W tym aparacie zmieniło się dużo więcej, niż tylko cena i nowy znaczek.

Na prośbę Benjamina załoga samolotu przytłumiła światło w kabinie, żeby Jaworskyj mógł nagrać zorzę tylko z minimalnym odblaskiem od szyb. Fotograf nagrywał Sony a7S II na ISO 51000 w rozdzielczości 4K.

Nagranie takiego filmu jest niemal niemożliwe przy użyciu zwykłego aparat. — mówi fotograf. Zorzy polarnej nie można było zobaczyć gołymi oczami, ponieważ światło na skrzydle świeciło zbyt mocno.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Tak się powinno wykorzystywać drona podczas pandemii. Monitoring to nuda! Czy iPhone może mierzyć się z profesjonalną kamerą Arri Alexa za ponad 300 000 złotych? Jak zrobić odbitkę przy użyciu soku z buraka. Poznaj tajniki antotypii Super-rzadki ultra-szeroki kąt od Nikona dostępny na aukcji internetowej Dronem w podróż przez salę koncertową? Inspirujący przykład na kreatywny film Sztuczna inteligencja zastąpi grafika, sama tworzy i edytuje zdjęcia Stranger Things: Czym jest "czerwony pokój"? Jak działa Smooth Trans Focus w nowym obiektywie Sony 100 mm f/2.8 G Master? Dekielek, który uchroni obiektyw przed zagrzybieniem Najbardziej szczegółowe zdjęcia Plutona pokonało prawie 6 miliardów km Do czego przyda się wysłużony aparat fotograficzny? Let’s Enhance 2.0: Powiększ swoje zdjęcia i zyskaj dodatkową jakość

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf amator zrobił zdjęcie niezwykle rzadkiej czarnej pantery Wilhelm Brasse, polski fotograf Auschwitz, który zafascynował Hollywood Naukowcy ujęli na filmie pojedynczą wiązkę światła odbijającą się od luster Turysta uszkodził 200-letnią włoską rzeźbę. Usiadł na niej, aby zapozować do zdjęcia Koty to dziwne stworzenia. Potrzebujesz dowodów? Rzuć okiem Pułapka fotograficzna na dzikie zwierzęta ujęła bardzo nietypowego gościa Zobacz trasę kolejki Lech w Śląskim Wesołym Miasteczku. Może zakręcić się w głowie Po latach niewoli w końcu trafiły na wolność. Dwie białuchy zyskały nowe życie Zdjęcia RTG pokazały pasożyta, który zastępuje język. Działa jak mięsień Algorytm przetwarza zdjęcia turystów i tworzy z nich trójwymiarowe animowane obrazy Fawkes to algorytm, który zaburzy systemu rozpoznawania twarzy Robo-małpka w gorących źródłach. Filmowcy chcieli pokazać rytuały zwierząt