Odszedł wybitny fotograf mody - Nicholas Javed

W miniony piątek odszedł od nas w tragicznych okolicznościach wybitny fotograf portretowy oraz modowy – Nicholas Javed. Był uznany nie tylko na rynku polskim, ale i międzynarodowym. Jego twórczość podziwiały i wciąż podziwiają tysiące entuzjastów.

Nicholas Javed urodził się 3 grudnia 1984 roku. Fotografii nauczył się sam. Z czasem trwania jego kariery oprócz bycia fotografem, stał się nauczycielem, mentorem. Na jego warsztaty z chęcią uczęszczały setki pasjonatów, dzięki jego charakterystycznemu stylowi oraz pasji.


Miłość fotograficzna Nicholasa zrodziła się w 2005 roku na kanwie jego licznych podróży po całej Europie. Rozpoczynał swoją przygodę od krajobrazu po to, by później ukierunkować ją w mistyczną, szokującą i piękną fotografię mody, która odzwierciedlała nie tylko piękno fizyczne modelki i stylizacji, ale emanowała głębokimi emocjami.

Prace Javeda są wysoce melancholijne i zmuszają do przemyśleń na temat przemijania fizyczności. Jego dopracowane kompozycje bardzo szybko spotkały się z uznaniem. Publikował m.in. w Vogue Italy oraz Deamingless Magazine.

Rok 2010 był dla niego przełomowy. Wtedy w centrum jego zainteresowań pojawiła się tematyka kobiet. Wierny fotografii portretowej, postanowił opowiadać każdorazowo indywidualną historię każdej z modelek. Wszystkie były delikatne, ale pewne siebie – pełne dyskretnej kokieterii oraz gracji.

Od tamtego czasu Nicholas publikował m.in. w: Dark Beauty Magazine, Fashion World Magazine, Solis Magazine, Professional Photographer, The Stylisto, Impress Magazine, Visual Artistry Magazine oraz pojawił się na łamach Best of Vogue.

6 maja 2016 roku, podczas wyprawy na Barbados, 31-letni fotograf tragicznie zmarł. Łączymy się w bólu z rodziną oraz przyjaciółmi Nicholasa.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Steve McCurry i skandal z manipulacją przy postprodukcji fotografii Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.05.2016 - 15.06.2016 Wrażenia po Grand Press Photo 2016 i najciekawsze zdjęcia #FotoUBER Wrocławską Renomę wypełniły prace młodego pokolenia fotografów mody FotoUBER #1 - fotograficzne wiadomości na maj 2016 Nowe, ciekawe aparaty na horyzoncie Trzęsienie ziemi w Kumamoto spowolni dostawy aparatów Nikona oraz innych producentów Niedługo zobaczymy nowy program do edycji plików RAW – ON1 Photo RAW Wro Fashion Foto vol. 3 niebawem zagości we Wrocławiu Mikrokalibracja obiektywów w Nikonie jest dziecinnie prosta Czy darmowi fotografowie naprawdę psują rynek? Oto zwycięzcy konkursu Sony World Photography Awards 2016 Konkurs fotograficzny Canon – New Cosmos of Photography 2016 Huawei wyjaśnia wkład Leiki w projektowanie podwójnego modułu aparatu w P9 TIPA przyznała po raz 26. nagrody stowarzyszenia dziennikarzy fotograficznych Przyznano Nagrody Pulitzera 2016 w kategoriach dziennikarstwa wizualnego Znamy wyniki La Grande PHOTO International Photography Awards 2016 Ruszają warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem i Jakubem Kaźmierczykiem. Zniżka dla naszych czytelników! Wygraj ekskluzywne warsztaty fotograficzne z Marcinem Tyszką! Czy Hasselblad wejdzie na rynek prosumentów? Czy Kodak Alaris zamknie główną linię produkcyjną w Wielkiej Brytanii? Samotnie na Atlantyku po raz trzeci - Aleksander Doba podejmuje nowe wyzwanie NASA udostępniła za darmo prawie 3 miliony zdjęć z kosmosu

Popularne w tym tygodniu:

"Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność" - zostałem nowym redaktorem prowadzącym portal WP Fotoblogia Blindtouch - pierwszy na świecie aparat dla niewidomych stworzony przez Polaków Witold Gadowski na tle zdjęcia stockowego na okładce ”Sieci”. Fotoreporterzy komentują Czy w pełnoklatkowym bezlusterkowcu Nikona znajdzie się nowy bagnet? Czy Canon wypuści wreszcie profesjonalnego bezlusterkowca? Prezenterzy "Tam Gdzie Stało LOMO" wybrali najlepsze zdjęcia roku 2017 Mario Testino i Bruce Weber mają zakaz publikowania w Vogue. Pojawiły się zarzuty przeciwko fotografom DJI zapowiada składanego drona, najprawdopodobniej następcę Mavica Pro Aktualizacja oprogramowania do Sony A9 sprawia, że autofokus jest jeszcze lepszy Na nasz rynek wchodzą wkłady Instax Wide Monochrome Śmieszki heheszki