24-latek zniszczył 126-letnią rzeźbę podczas robienia selfie

Były już różne przypadki narażania własnego życia oraz niszczenia mienia w przypadku robienia seflie. Czy robienie tego typu autoportretów naprawdę jest warte takich poświęceń? Zwłaszcza, że nie dotyczą one tylko jednej osoby.

W gazetach na całym świecie pojawia się wzmianka o 24-latku, który wspiął się na cokół i próbował zrobić selfie z rzeźbą przedstawiającą Sebastiana I Aviza, który wstąpił na tron Portugalii w wieku zaledwie 14 lat.

Tak wyglądała rzeźba przed wypadkiem.

Rzeźba była umiejscowiona na piedestale przed stacją kolejową Rossio w Lizbonie. Miała 126 lat i nikt nie przypuszczał, że może zostać zniszczona przez głupotę w postaci selfie.

Obecnie cokół przed stacją kolejową świeci pustkami.

24-latek próbował zbiec z miejsca zdarzenia od razu po fakcie, ale na szczęście policja szybko go złapała. Za swój czyn stanie przed sądem i będzie musiał się solidnie wytłumaczyć. Ciekawe, czy na sali sądowej będzie na tyle odważy, żeby zrobić kolejne selfie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sprzętowe podsumowanie tygodnia (02-08.11) Fotograf pobił pana młodego na ślubie, bo ten chciał ożenić się z 15-latką [ANKIETA] W jakim formacie fotografujesz? Z cyfry na nagatyw 35mm? Fotorelacja z gali przyznania nagród Grand Press Photo 2014 Zawód fotograf(ka) Corephotonic stworzy podwójny moduł fotograficzny do smartfów z 5-krotnym zoomem optycznym Canon EOS 5D Mark IV na horyzoncie. Oto wszystko, co o nim wiemy Filmy o fotografii, czyli „Wszyscy jesteśmy fotografami - Kino Letnie Vol. 1" Instagram ukryje "nieodpowiednie treści" w wynikach wyszukiwania Nowy Skylum Luminar: spektakularne zdjęcia przygotujesz jeszcze szybciej Stwórz fotoreportaż pod okiem Napo Images

Popularne w tym tygodniu:

Lekarze i pielęgniarki po dyżurach. Te selfie pokazują twarze prawdziwych bohaterów Koronawirus na Świecie: Darmowy pakiet domowy Adobe CC dla studentów z miejsc objętych kwarantanną Adobe CC za darmo przez 2 miesiące. Sprawdź, czy się załapiesz Fujifilm notuje 15 proc. zysk, dzięki lekowi pomagającemu w leczeniu koronawirusa Portret Audrey Hepburn ląduje na aukcji w Warszawie Sony otwiera osobną firmę, która będzie zajmowała się fotografią