3 najlepsze telefony do robienia zdjęć

Nawet najlepszy smartfon, wyposażony w najnowocześniejszy aparat fotograficzny, nie zastąpi lustrzanki oraz możliwości, jakie dają statyw czy wymienialny obiektyw. Jednak producenci prześcigają się w pomysłach na unowocześnienie aparatu fotograficznego wbudowanego w smartfon. Coraz częściej urządzenia przenośne posiadają szereg przydatnych funkcji fotograficznych.

Wysoką jakość wykonywanych fotografii oraz możliwość zapisywania filmów w formacie HD lub UHD uzupełnia możliwy w zaawansowanych urządzeniach zapis plików w formacie RAV. Taki format pliku zdjęciowego pozwala na zmianę kolorystyki, rozjaśnianie cieni oraz usuwanie przepaleń. Dodatkowo, nowoczesne smartfony mają wbudowane aparaty o bardzo dobrej jakości przesłonie, wysokiej rozdzielczości matrycy oraz dysponują wbudowaną funkcją stabilizacji optycznej. Oto kilka najciekawszych propozycji smartfonów, dysponujących wysokiej jakości aparatami.

1. Samsung Galaxy S7 egde

Samsung Galaxy S7 edge to, obok wcześniejszego modelu Samsung S6, jeden z najciekawszych modeli dla osób poszukujących smartfonu z aparatem o doskonałych parametrach. Zastosowano obiektyw o jaśniejszej przesłonie F 1.7 oraz duży rozmiar pikseli 1,4 µm w sensorze. Zapewnia to lepsze doświetlenie i przez to gwarantuje dobrą jakość i ostrość, nawet podczas robienia zdjęć w bardzo słabych warunkach. W S7 edge zastosowano także technologię Dual Pixel. Wszystkie piksele na sensorze zamiast jednej fotodiody posiadają dwie, co według producenta pozwala sensorowi skupić się tak szybko i dokładnie, jak ludzkie oko. Dodatkową opcją jest możliwość wykonania zdjęcia w trybie ruchomej panoramy, która powstaje z sekwencji najbardziej udanych ujęć.

2. Lenovo Moto X Force

Inną ciekawą propozycją jest smartfon Lenovo Moto X Force. Czas pracy na baterii tego telefonu wynosi nawet 48 godzin. Dodatkowe udogodnienie stanowi zastosowanie technologii szybkiego ładowania Turbo Power. Co więcej, jest to pierwszy smartfon z nietłukącym się ekranem. Aparat główny dysponuje rozdzielczością 21 MP i przesłoną MP f/2.0 CCT PDAF. Dzięki zastosowaniu podwójnej, dwukolorowej, diodowej lampie doświetlającej fotografowane obiekty, użytkownik może spodziewać się ostrych i naturalnych zdjęć w każdych warunkach oświetleniowych. Kamera zapewnia możliwość nagrywania wideo w jakości HD 1080p, HDR 1080p (30fps) i 4K (30fps).

3. LG G5

To smartfon wyposażony w aż dwa tylne aparaty- o kącie widzenia 78 stopni oraz 135 stopni, którymi można wykonać z tego samego miejsca zdjęcia różniące się perspektywą. Obiektyw szerokokątny, 1,7-krotnie szerszy od kąta widzenia aparatów w innych smartfonach, zapewnia możliwość wykonywania zdjęć krajobrazów bez wykorzystania trybu panoramy. Smartfon wyposażono także w kilka ciekawych funkcji, jak na przykład Pop-out Picture, pozwalające na połączenie zdjęć wykonanych dwoma aparatami tak, aby szersze ujęcie stanowiło tło dla węższego lub funkcja Autro Shot umożliwiająca automatyczne wykonywanie zdjęć selfie, po wykryciu twarzy w kadrze.

Zobacz również: Lightroom Mobile - test

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Fotografia mobilna:

7 pomysłów na ciekawe zdjęcia smartfonem - bez wychodzenia z domu Lightroom Mobile wspiera pełną rozdzielczość zdjęć na iOS i pliki RAW na Androidzie Samsung Galaxy S7 i S7 Edge to pierwsze smartfony wyposażone w technologię Dual Pixel AF Adobe Lightroom Mobile 1.4 za darmo na Androidzie Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 5] Layout - darmowa Instagramowa aplikacja do kolaży Enlight - świetny kombajn do fotografii mobilnej Darkroom - mobilna ciemnia pełna możliwości Instagramy wydrukowane, czyli testujemy wydruki z Fotolab.co Najciekawsze mobilne zdjęcia według magazynu „Time", czyli Instagram pełen ciekawostek Aplikacje do korekcji perspektywy - SKRWT oraz SKEW Instagram na papierze, czyli Instadruk w akcji! [wywiad] Fotoporady National Geographic w Twoim smartfonie Matryca Sony Exmor RS IMX230 –AF z detekcją fazy do smartfonów Aplikacja Aviary teraz bardziej interesująca niż kiedykolwiek Vzcolucja w Polsce, czyli najciekawsze miastowe profile na Instagramie Za duży nos, za małe uszy. Mobilne portrety. HTC Re - wodoodporna kamerka dla każdego (smartfona) Lume by Lichtfaktor - aplikacja do malowania światłem na iPada Nowa technologia budowy obiektywów zoom już niedługo nawet w najcieńszych smartfonach App Store wykorzystał bezprawnie zdjęcie polskiego fotografa. Jak z tym walczyć? Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 4] Jak mówiłem tak zrobiłem - czyli oficjalnie zapraszam na warsztaty! VSCO nieudolnie walczy z Instagramem

Popularne w tym tygodniu:

Darmowa aplikacja, dzięki której wrzucisz zdjęcia na Instagram z poziomu komputera