3 najlepsze telefony do robienia zdjęć

Nawet najlepszy smartfon, wyposażony w najnowocześniejszy aparat fotograficzny, nie zastąpi lustrzanki oraz możliwości, jakie dają statyw czy wymienialny obiektyw. Jednak producenci prześcigają się w pomysłach na unowocześnienie aparatu fotograficznego wbudowanego w smartfon. Coraz częściej urządzenia przenośne posiadają szereg przydatnych funkcji fotograficznych.

Wysoką jakość wykonywanych fotografii oraz możliwość zapisywania filmów w formacie HD lub UHD uzupełnia możliwy w zaawansowanych urządzeniach zapis plików w formacie RAV. Taki format pliku zdjęciowego pozwala na zmianę kolorystyki, rozjaśnianie cieni oraz usuwanie przepaleń. Dodatkowo, nowoczesne smartfony mają wbudowane aparaty o bardzo dobrej jakości przesłonie, wysokiej rozdzielczości matrycy oraz dysponują wbudowaną funkcją stabilizacji optycznej. Oto kilka najciekawszych propozycji smartfonów, dysponujących wysokiej jakości aparatami.

1. Samsung Galaxy S7 egde

Samsung Galaxy S7 edge to, obok wcześniejszego modelu Samsung S6, jeden z najciekawszych modeli dla osób poszukujących smartfonu z aparatem o doskonałych parametrach. Zastosowano obiektyw o jaśniejszej przesłonie F 1.7 oraz duży rozmiar pikseli 1,4 µm w sensorze. Zapewnia to lepsze doświetlenie i przez to gwarantuje dobrą jakość i ostrość, nawet podczas robienia zdjęć w bardzo słabych warunkach. W S7 edge zastosowano także technologię Dual Pixel. Wszystkie piksele na sensorze zamiast jednej fotodiody posiadają dwie, co według producenta pozwala sensorowi skupić się tak szybko i dokładnie, jak ludzkie oko. Dodatkową opcją jest możliwość wykonania zdjęcia w trybie ruchomej panoramy, która powstaje z sekwencji najbardziej udanych ujęć.

2. Lenovo Moto X Force

Inną ciekawą propozycją jest smartfon Lenovo Moto X Force. Czas pracy na baterii tego telefonu wynosi nawet 48 godzin. Dodatkowe udogodnienie stanowi zastosowanie technologii szybkiego ładowania Turbo Power. Co więcej, jest to pierwszy smartfon z nietłukącym się ekranem. Aparat główny dysponuje rozdzielczością 21 MP i przesłoną MP f/2.0 CCT PDAF. Dzięki zastosowaniu podwójnej, dwukolorowej, diodowej lampie doświetlającej fotografowane obiekty, użytkownik może spodziewać się ostrych i naturalnych zdjęć w każdych warunkach oświetleniowych. Kamera zapewnia możliwość nagrywania wideo w jakości HD 1080p, HDR 1080p (30fps) i 4K (30fps).

3. LG G5

To smartfon wyposażony w aż dwa tylne aparaty- o kącie widzenia 78 stopni oraz 135 stopni, którymi można wykonać z tego samego miejsca zdjęcia różniące się perspektywą. Obiektyw szerokokątny, 1,7-krotnie szerszy od kąta widzenia aparatów w innych smartfonach, zapewnia możliwość wykonywania zdjęć krajobrazów bez wykorzystania trybu panoramy. Smartfon wyposażono także w kilka ciekawych funkcji, jak na przykład Pop-out Picture, pozwalające na połączenie zdjęć wykonanych dwoma aparatami tak, aby szersze ujęcie stanowiło tło dla węższego lub funkcja Autro Shot umożliwiająca automatyczne wykonywanie zdjęć selfie, po wykryciu twarzy w kadrze.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Fotografia mobilna:

Z bezdomnego zmienił się w gwiazdę Instagrama. Ten kot to fenomen internetu Zdjęcia ze smartfonów nie oddają klimatu kalifornijskich pożarów 40 Mpix i piksele wielkości 1 mikrometra. Nowa matryca OmniVision to rewolucja Samsung ISOCELL HM3: Zobacz, jak działa matryca z Galaxy S21 Ultra Zachwycająca formacja chmur przypomina erupcję wulkanu. To zdjęcie jedno na milion Co to jest fotografia epsilonowa? Poznaj nową technologię Photoshop na iPada zyskuje czułość na nacisk pióra i narzędzie Krzywe Ładne_żyćko.jpg, czyli co zrobić, by nie dołować się przez Instagrama Jak 2014 rok witali użytkownicy aplikacji Instagram i Vine? Apple ProRAW. Czy nowy format zmieni oblicze fotografii mobilnej? Dobry design i prostota, czyli VSCO CAM w akcji [recenzja] 1000 godzin pracy zaowocowało pięknymi, minimalistycznymi kolażami

Popularne w tym tygodniu:

Aparaty w iPhone 13. Czy to naprawdę rewolucja? OPPO oraz Kodak opracowali wspólnie smartfona fotograficznego. Ale po co...? Masz iPhone'a? Możesz zniszczyć aparat jeżdżąc na motorze 200 Mpix w smartfonie. Samsung zaprezentował nową matrycę Aparat w iPhone'ie wykryje autyzm, depresję i zaburzenia poznawcze. Jak to możliwe? Aparat w piórku. Czy Samsung ma dobry pomysł? Który iPhone 13 jest dla ciebie? Oto szczegółowe przedstawienie aparatów Xiaomi 11T Pro ma aparat 108 Mpix. Znowu...?