7. edycja warsztatów Profi Post Photo Tournee z House of Retouching startuje we wrześniu

Organizowane po raz siódmy przez krakowskie studio House of Retouching, czerwcowe warsztaty postprodukcji PROFI POST PHOTO – TOURNÉE, zagoszczą w aż czterech polskich miastach: Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Profesjonalne porady i tajniki fachu cyfrowej obróbki zdjęć, przekażą uczestnikom światowej klasy specjaliści. Do końca czerwca możecie skorzystać z atrakcyjnej promocji i zaoszczędzić 30%.

Royal Christening 216 by Jason Bell / House of Retouching

Royal Christening 216 by Jason Bell / House of Retouching

Podczas trzech dni warsztatowych, uczestnicy pod okiem Krzysztofa Gadomskiego i Tomasza Kozakiewicza, poznawać będą największe sekrety kreowania zdjęć w postprodukcji. Fachowców tej klasy w Polsce jest naprawdę niewielu. Wykładowcy, założyciele studia House of Retouching, mogą poszczycić się współpracą z istotnymi postaciami sceny politycznej i showbiznesu.

W swojej pracy uwiecznili między innymi brytyjską rodzinę królewską, prezydenta USA Billa Clintona, Angelinę Jolie czy chociażby kobiety Jamesa Bonda.

Warsztaty z serii PROFI POST PHOTO – TOURNÉE są zatem świetną okazją dla profesjonalistów i pasjonatów fotografii do poszerzenia swojej wiedzy zakresu postprodukcji zdjęć. To szansa na pogłębienie własnej wiedzy, nawiązanie kontaktów w branży czy spełnienie marzenia o zmianie zawodu. Organizatorzy zapewniają idealną przestrzeń do nauki postprodukcji fotograficznej.

Miejsca i terminy warsztatów

 • 16 – 18.09.2016 r. / Warszawa
 • 21 – 23.09.2016 r. / Gdańsk
 • 26 – 28.09.2016 r. / Poznań
 • 31.09 – 2.10.2016 r. / Wrocław

W kameralnej atmosferze pracy, z wykorzystaniem profesjonalnych sprzętów jak aparat Phase One XF 100MP, tablety Wacom oraz drukarki Epson, 15 osób odkryje sposoby postępowania krok po kroku. Zapisy trwają na stronie www.houseofretouching.com.

Program warsztatów

DZIEŃ 1.

 • Wstęp do postprodukcji, sesja zdjęciowa. Tethering przy użyciu Capture One 9: tworzenie, zarządzanie oraz nadzór nad materiałem zdjęciowym podczas sesji fotograficznej. Tworzenie stylu kolorystycznego – omówienie sposobów tworzenia styli oraz niezbędnych parametrów plików. Wołanie wielu ekspozycji – omówienie parametrów z uzasadnieniem.

DZIEŃ 2.

 • Postprodukcja. Budowanie podstawowej ekspozycji, montaż wszystkich składowych. Analiza powstałej bazy, dopracowanie masek wszystkich składowych, kontrola i korekcja oświetlenia, odzyskiwanie informacji w cieniach i światłach. Retusz – kontrola struktury, światłocienia oraz koloru: omówienie kolejności różnych warstw retuszu, sposobu oraz poziomu wymaganego retuszu, omówienie zagrożeń m. in. sposobów utrzymania struktury, omówienie zalet korygowania struktury i światłocienia w skali 100% oraz w innych skalach.

Dzień 3.

 • Nowoczesne kierunki postprodukcji, Capture One 9. Analiza prac uczestników. Omówienie warstw, retuszu, kontroli oświetlenia w Capture One 9. Przygotowanie zdjęcia od A-Z w C1 w kilku wariantach. Kontynuacja pracy nad zdjęciem w C1.
 • Podziel się:

  Przeczytaj także:

  Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

  Pokaż wszystkie komentarze

  Także w kategorii Aktualności:

  Ostrzegamy! Adobe Premiere Pro CC może zniszczyć głośnik w twoim MacBooku Pro Sprawa małpiego selfie w końcu doczekała się rozwiązania. Po dwóch latach zapadł wyrok "Posunęliśmy się za daleko" oświadcza National Geographic w sprawie głodującego niedźwiedzia IDimager V5 - ciekawe oprogramowanie do katalogowania zdjęć Karty SD 5.0 umożliwią kręcenie w rozdzielczości 8K Adobe MovingStills pozwoli animować zdjęcia w filmowy sposób Czy nowy system Nikona ukrywa przed nami coś jeszcze? Niesamowite portrety sów [galeria] „Nowojorska ulica w obiektywie” - recenzja filmu i realcja z projekcji w warszawskim kinie Iluzjon Okrucieństwo internautów. Seksistowskie komentarze pod zdjęciem młodej futbolistki Zdjęcia stockowe znanych fotografów z pomocą w walce z rakiem Ważna aktualizacja do aparatów Leica. Pojawiły się nowe funkcje

  Popularne w tym tygodniu:

  Lekarze i pielęgniarki po dyżurach. Te selfie pokazują twarze prawdziwych bohaterów Adobe CC za darmo przez 2 miesiące. Sprawdź, czy się załapiesz Fujifilm notuje 15 proc. zysk, dzięki lekowi pomagającemu w leczeniu koronawirusa Portret Audrey Hepburn ląduje na aukcji w Warszawie Sony otwiera osobną firmę, która będzie zajmowała się fotografią