Corel AfterShot Pro 3 ma być 4x szybszy od Lightrooma

Corel zaprezentował aplikację do bezstratnej obróbki i wywoływania plików RAW - AfterShot Pro 3. W nowej wersji znalazło się kilka nowych narzędzi jednak główną zaletą AfterShot Pro 3 ma być szybkość działania, nawet 4 razy lepsza od Lightrooma.

Najnowszej wersja programu do wywoływania i obróbki RAW-ów - AfterShot Pro 3 oferuje zaawansowane narzędzia do odzyskiwania prześwietleń i ciekawą funkcję korekty wad optycznych obiektywów, które użytkownik może dostosować do własnych potrzeb.

Jednak fotografom zależy bardziej na szybkości działania, którą AfterShot Pro 3 ma przewyższać konkurencję. W swoich testach Corel dowodzi, że korzystając z komputera z procesorem Intel Core i7 na Windowsie 10, ich AfterShot Pro 3 wywołał 100 plików RAW do JPEG-ów 4 razy szybciej od Lightrooma CC.

Co więcej AfterShot Pro 3 dawał lepsze rezultaty na różnych aparatach. Niezależnie jakie RAW-y były wywoływane z aparatów Canona, Nikona, Fijifilm, Sony czy Panasonika AfterShot Pro 3 przewyższał Lightrooma CC.

Oczywiście poza szybkością działania, na którą Corel zwraca szczególną uwagę, aplikacja oferuje inne ciekawe narzędzia jak wspomniany już wyżej algorytm do odzyskiwania informacji z prześwietlonych obszarów. Ciekawie zapowiada się funkcja znaków wodnych, które można edytować i dodawać na pojedynczych zdjęciach lub grupach. AfterShot Pro 3 oferuje też zaawansowane narzędzia do retuszu skóry bez potrzeby korzystania z innych aplikacji. Korekcje wad optycznych obiektywów umożliwiają tworzenie i udostępnianie niestandardowych profili, co jest fajnym rozwiązaniem dla fotografów używających rzadkich szkieł.

Zobacz również: Szybki sposób na podwójną ekspozycję w Adobe Photoshop

Ciekawym rozwiązaniem jest też system uaktualnień Dynamic and Modular Camera Profile Updates, który pozwala dograć profil aparatu, który dopiero co pojawił się na rynku, a jego profil został opracowany przez inżynierów Corela.

AfterShot Pro 3 kosztuje 259 zł, a użytkownicy poprzedniej wersji muszą zapłacić 60 dolarów za aktualizację.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji 7. edycja warsztatów Profi Post Photo Tournee z House of Retouching startuje we wrześniu Sony sprzedaje mniej aparatów, ale zarabia więcej. Czy to koniec spadków w branży fotograficznej? Fotografowie w drodze tematem jubileuszowego Fotofestiwalu w Łodzi 80% ludzi uważa, że robi doskonałe zdjęcia - trendy fotograficzne na 2016 rok W Instagramie zobaczymy nowe logo i interfejs Sztuka wymaga poświęceń – fotograf przypadkowo podpalił zabytkową stację benzynową 24-latek zniszczył 126-letnią rzeźbę podczas robienia selfie Steve McCurry i skandal z manipulacją przy postprodukcji fotografii Odszedł wybitny fotograf mody - Nicholas Javed Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.05.2016 - 15.06.2016 Wrażenia po Grand Press Photo 2016 i najciekawsze zdjęcia #FotoUBER Wrocławską Renomę wypełniły prace młodego pokolenia fotografów mody FotoUBER #1 - fotograficzne wiadomości na maj 2016 Nowe, ciekawe aparaty na horyzoncie Trzęsienie ziemi w Kumamoto spowolni dostawy aparatów Nikona oraz innych producentów Niedługo zobaczymy nowy program do edycji plików RAW – ON1 Photo RAW Wro Fashion Foto vol. 3 niebawem zagości we Wrocławiu Mikrokalibracja obiektywów w Nikonie jest dziecinnie prosta Czy darmowi fotografowie naprawdę psują rynek? Oto zwycięzcy konkursu Sony World Photography Awards 2016 Konkurs fotograficzny Canon – New Cosmos of Photography 2016 Huawei wyjaśnia wkład Leiki w projektowanie podwójnego modułu aparatu w P9 TIPA przyznała po raz 26. nagrody stowarzyszenia dziennikarzy fotograficznych

Popularne w tym tygodniu:

Grożono mu śmiercią, bo wziął do sesji żywe zwierzęta Dron wzleciał na wysokość 10 000 metrów. Zobacz piękne zdjęcia Nie żyje dr hab. Marian Schmidt - założyciel i dyrektor Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej Czy Samsung wygryzie Sony z rynku produkcji matryc? Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej trwa. Macie czas do końca marca Tam Gdzie Stało LOMO: Sony A7 III i "Echo" - książka fotograficzna o Wołyniu Tokina obniża ceny na wiosnę. Nie przegap okazji! 10-lecie marki Quadralite - zobacz konkursy, warsztaty oraz promocje "Zdjęcia dokumentalne" tego fotografa to w rzeczywistości powielone kadry z filmów Google LIFE Tags - 4 miliony zdjęć z archiwum LIFE pod władaniem sztucznej inteligencji