„Smartfonowy Zawrót Głowy” - premiera książki Jacka Boneckiego na Warszawskich Targach Książki

Smartfony mają coraz większe możliwości fotograficzne i można nimi wykonać naprawdę rewelacyjne zdjęcia. Jak to zrobić podpowiada w swojej książce Jacek Bonecki. Podczas Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym swoją premierę ma właśnie najnowsza książka tego fotografa i podróżnika - „Smartfonowy Zawrót Głowy”.

„Smartfonowy Zawrót Głowy” to druga część książki „Jak fotografować  smartfonem”, w której znajdziecie najnowsze zdjęcia, ale także filmy video, dołączone do książki w ramach aplikacji TAP2C. Czytelnik poza treścią, która znajduje się w książce otrzymuje gratis setki zdjęć i filmy, a dodatkowo raz w roku w Światowym Dniu Fotografii książka jest aktualizowana o nowe treści na tablet i smartfon.

Podczas premiery LG G4 otrzymałem pierwszą część - „Jak fotografować  smartfonem”, którą oczywiście przejrzałem uważnie i muszę przyznać, że Jacek Bonecki w przystępny sposób przybliża fotografowanie urządzeniami mobilnymi i pokazuje jak wycisnąć z nich więcej.

To świetny pomysł dla początkujących, ale aspirujących fotografów mobilnych, którzy chcą poprawić swój warsztat. „Smartfonowy zawrót głowy. Foto i wideo w wersji smart” udowadnia, że urządzenia te kryją w sobie ogromny potencjał i zdradza, jak go wykorzystać.

Jacek Bonecki przygląda się także nowym fotograficznym zjawiskom, które rozpowszechniły się dzięki smartfonom – m.in. robieniu zdjęć jedzenia czy tzw. „selfie”, czyli autoportretów. Dzieli się z Czytelnikami wiedzą, w jaki sposób stworzyć niepowtarzalny i realistyczny fotoreportaż oraz jak fotografować detale, a jak pejzaże. Obszerny rozdział poświęca również filmowaniu smartfonem, które podobnie jak robienie zdjęć, wymaga odpowiednich możliwości technicznych, chęci, zaangażowania i wypracowanego warsztatu twórcy.

Jakek Bonecki to fotograf i podróżnik, któremu nie straszne żadne fotograficzne zadanie. Co więcej może je wykonać dowolnym aparatem, a nawet smartfonem. Podczas swojej fotograficznej kariery relacjonował kilkakrotnie Rajd Dakar.

Zobacz również: Efektywne katalogowanie w Adobe Lightroom

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Fotografia mobilna:

7 pomysłów na ciekawe zdjęcia smartfonem - bez wychodzenia z domu Lenovo G4 i G4 Plus - niedrogie smartfony z przyzwoitym aparatem Huawei Honor V8 - podwójny aparat w tańszym modelu 3 najlepsze telefony do robienia zdjęć Lightroom Mobile wspiera pełną rozdzielczość zdjęć na iOS i pliki RAW na Androidzie Samsung Galaxy S7 i S7 Edge to pierwsze smartfony wyposażone w technologię Dual Pixel AF Adobe Lightroom Mobile 1.4 za darmo na Androidzie Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 5] Layout - darmowa Instagramowa aplikacja do kolaży Enlight - świetny kombajn do fotografii mobilnej Darkroom - mobilna ciemnia pełna możliwości Instagramy wydrukowane, czyli testujemy wydruki z Fotolab.co Najciekawsze mobilne zdjęcia według magazynu „Time", czyli Instagram pełen ciekawostek Aplikacje do korekcji perspektywy - SKRWT oraz SKEW Instagram na papierze, czyli Instadruk w akcji! [wywiad] Fotoporady National Geographic w Twoim smartfonie Matryca Sony Exmor RS IMX230 –AF z detekcją fazy do smartfonów Aplikacja Aviary teraz bardziej interesująca niż kiedykolwiek Vzcolucja w Polsce, czyli najciekawsze miastowe profile na Instagramie Za duży nos, za małe uszy. Mobilne portrety. HTC Re - wodoodporna kamerka dla każdego (smartfona) Lume by Lichtfaktor - aplikacja do malowania światłem na iPada Nowa technologia budowy obiektywów zoom już niedługo nawet w najcieńszych smartfonach App Store wykorzystał bezprawnie zdjęcie polskiego fotografa. Jak z tym walczyć?

Popularne w tym tygodniu:

Darmowa aplikacja, dzięki której wrzucisz zdjęcia na Instagram z poziomu komputera