Nowy dysk Samsung SSD 750 EVO 500 GB

Samsung zaprezentował dyski SSD 750 EVO o pojemności 120 GB, 250 GB oraz nowy 500 GB. Przy okazji warto wspomnieć o zaletach takiego rozwiązania dla fotografów.

Samsung 750 EVO 500 GB

Samsung 750 EVO 500 GB

Samsung Electronics zaprezentował dysk SSD 750 EVO o pojemności 120 GB, 250 GB i nowy o pojemności, aż 500 GB. Dyski Samsung 750 EVO SSD są wyposażone w wydajny kontroler MGX, zapewniają sekwencyjny odczyt i zapis z prędkością, odpowiednio, do 540 MB/s i 520 MB/s, w przypadku korzystania z funkcji TurboWrite.

Nowy dysk Samsung 750 EVO 500 GB będzie objęty gwarancją ograniczoną na okres trzech lat lub 100 terabajtów (TBW). Sugerowana cena detaliczna dysku Samsung 750 EVO 500 GB wynosi 149,99 dolarów.

Praca ze zdjęciami na szybkich dyskach SSD to czysta przyjemność. Przesiadka z tradycyjnego dysku HDD na SSD można porównać do jazdy na motorze w porównaniu z transportem miejskim.

Samsung 750 EVO 500 GB

Każdy użytkownik aparatu cyfrowego dostrzega różnicę między szybkimi i wolnymi karatami pamięci. Na wolnej karcie aparat dłużej zapisuje zdjęcia, dłużej je też odczytuje, co ma zasadniczy wpływ na szybkość działania aparatu.

Podobnie sytuacja wygląda z dyskami do komputerów. Dyski SSD to takie szybkie i bardzo pojemne karty pamięci, które bardzo szybko obsługują przeglądanie zdjęć i co więcej pozwalają na szybkie działanie systemu i programów graficznych. Ma to szczególne znaczenie przy obróbce większej liczby zdjęć. Pamiętam moje zdziwienie gdy po raz pierwszy zobaczyłem jak szybko ładuje się Photoshop z dysku SSD.

Oczywiście dyski SSD mają też swoje wady w postaci niezbyt dużej pojemności i jeszcze dość wysokiej ceny. Jednak technologia na szczęście idzie do przodu i można się spodziewać, że dyski SSD będą tańsze i będą mieścić więcej danych.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat ochrony danych w pracy fotografa to przeczytajcie:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Nowy obiektyw Zeiss Batis 40 mm f/2 Close Focus ostrzy z naprawdę bliska Zigview, czyli dodatkowy ekran do twojego aparatu Eizo ColorEdge CG319X to moniktor 4K do zaawansowanej obróbki wideo i zdjęć Fujinon GF 50 mm f/3.5 R LM WR – najmniejszy obiektyw do systemu GFX Panasonic prezentuje dwa nowa aparaty: kompaktowy Lumix TZ95 oraz superzoom FZ1000 II Sony HVL-F28RM wykorzystuje wykrywanie twarzy do zrobienia lepszego portretu Nikon D300s - zgodnie z oczekiwaniami Trzy świeże obiektywy do nowego systemu Samsung NX Nowe obiektywy Sony FE do bezlusterkowców z pełnoklatkowymi matrycami Czy zobaczymy nowy zoom w serii Sigma ART jeszcze w tym roku? Zrób to sam: iPhone z obiektywem od Canona Jak wygląda Leica za 1 milion 600 tysięcy złotych?

Popularne w tym tygodniu:

Kosztował 2,3 miliona złotych! Właśnie sprzedano najdroższy obiektyw świata Wyciek z Nikona. Te dwa obiektywy zrobiłyby furorę Nikon Z9 na nowym zwiastunie. Upał nie przeszkodzi mu w nagrywaniu 8K? Nowe lampy błyskowe od Sony. Bezprzewodowe modele HVL-F60RM2 i HVL-F46RM o dużej mocy Sony wprowadza nowy obiektyw: FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS II ma być szczytem doskonałości