Nowy dysk Samsung SSD 750 EVO 500 GB

Samsung zaprezentował dyski SSD 750 EVO o pojemności 120 GB, 250 GB oraz nowy 500 GB. Przy okazji warto wspomnieć o zaletach takiego rozwiązania dla fotografów.

Samsung 750 EVO 500 GB

Samsung 750 EVO 500 GB

Samsung Electronics zaprezentował dysk SSD 750 EVO o pojemności 120 GB, 250 GB i nowy o pojemności, aż 500 GB. Dyski Samsung 750 EVO SSD są wyposażone w wydajny kontroler MGX, zapewniają sekwencyjny odczyt i zapis z prędkością, odpowiednio, do 540 MB/s i 520 MB/s, w przypadku korzystania z funkcji TurboWrite.

Nowy dysk Samsung 750 EVO 500 GB będzie objęty gwarancją ograniczoną na okres trzech lat lub 100 terabajtów (TBW). Sugerowana cena detaliczna dysku Samsung 750 EVO 500 GB wynosi 149,99 dolarów.

Praca ze zdjęciami na szybkich dyskach SSD to czysta przyjemność. Przesiadka z tradycyjnego dysku HDD na SSD można porównać do jazdy na motorze w porównaniu z transportem miejskim.

Samsung 750 EVO 500 GB

Każdy użytkownik aparatu cyfrowego dostrzega różnicę między szybkimi i wolnymi karatami pamięci. Na wolnej karcie aparat dłużej zapisuje zdjęcia, dłużej je też odczytuje, co ma zasadniczy wpływ na szybkość działania aparatu.

Podobnie sytuacja wygląda z dyskami do komputerów. Dyski SSD to takie szybkie i bardzo pojemne karty pamięci, które bardzo szybko obsługują przeglądanie zdjęć i co więcej pozwalają na szybkie działanie systemu i programów graficznych. Ma to szczególne znaczenie przy obróbce większej liczby zdjęć. Pamiętam moje zdziwienie gdy po raz pierwszy zobaczyłem jak szybko ładuje się Photoshop z dysku SSD.

Oczywiście dyski SSD mają też swoje wady w postaci niezbyt dużej pojemności i jeszcze dość wysokiej ceny. Jednak technologia na szczęście idzie do przodu i można się spodziewać, że dyski SSD będą tańsze i będą mieścić więcej danych.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat ochrony danych w pracy fotografa to przeczytajcie:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Mitakon Speedmaster 85mm f/1.2 - chiński, jasny obiektyw do portretów Karta Eye-Fi jako zabezpieczenie przeciw złodziejom Fujifilm Finepix Z250fd ? nie dla nas, Europejczyków Panasonic Lumix G3 - najmniejszy bezlusterkowiec na rynku Obiektyw Nikon Nikkor AF-S DX 35 mm f/1,8 G Fujifilm nie przestraszyło się hakerów. Nie zapłacili okupu i poradzili sobie sami Fujifilm GFX 50S II nadchodzi. Wyciekły dane na temat rejestracji Fujifilm może pokazać 100-megapikselowy średni format – GFX 100S Canon 40D - firmware 1.1.1 Mamiya 645DF - średnioformatowy owoc współpracy z Phase One Hasselblad rozpoczyna współpracę z Sony i planuje bezlusterkowca Lunar [AKTUALIZACJA] Project Ara, czyli przyszłość fotografowania smartfonami

Popularne w tym tygodniu:

Sony Alpha 7 IV dostał funkcję odczytu ekranu. Pomoże osobom niedowidzącym Street View ma 15 lat. Google testuje nowy aparat Nine Volt AirCap to bat na złodziei. Osłona aparatu z tajną skrytką na AirTag