Nowy dysk Samsung SSD 750 EVO 500 GB

Samsung zaprezentował dyski SSD 750 EVO o pojemności 120 GB, 250 GB oraz nowy 500 GB. Przy okazji warto wspomnieć o zaletach takiego rozwiązania dla fotografów.

Samsung 750 EVO 500 GB

Samsung 750 EVO 500 GB

Samsung Electronics zaprezentował dysk SSD 750 EVO o pojemności 120 GB, 250 GB i nowy o pojemności, aż 500 GB. Dyski Samsung 750 EVO SSD są wyposażone w wydajny kontroler MGX, zapewniają sekwencyjny odczyt i zapis z prędkością, odpowiednio, do 540 MB/s i 520 MB/s, w przypadku korzystania z funkcji TurboWrite.

Nowy dysk Samsung 750 EVO 500 GB będzie objęty gwarancją ograniczoną na okres trzech lat lub 100 terabajtów (TBW). Sugerowana cena detaliczna dysku Samsung 750 EVO 500 GB wynosi 149,99 dolarów.

Praca ze zdjęciami na szybkich dyskach SSD to czysta przyjemność. Przesiadka z tradycyjnego dysku HDD na SSD można porównać do jazdy na motorze w porównaniu z transportem miejskim.

Samsung 750 EVO 500 GB

Każdy użytkownik aparatu cyfrowego dostrzega różnicę między szybkimi i wolnymi karatami pamięci. Na wolnej karcie aparat dłużej zapisuje zdjęcia, dłużej je też odczytuje, co ma zasadniczy wpływ na szybkość działania aparatu.

Podobnie sytuacja wygląda z dyskami do komputerów. Dyski SSD to takie szybkie i bardzo pojemne karty pamięci, które bardzo szybko obsługują przeglądanie zdjęć i co więcej pozwalają na szybkie działanie systemu i programów graficznych. Ma to szczególne znaczenie przy obróbce większej liczby zdjęć. Pamiętam moje zdziwienie gdy po raz pierwszy zobaczyłem jak szybko ładuje się Photoshop z dysku SSD.

Oczywiście dyski SSD mają też swoje wady w postaci niezbyt dużej pojemności i jeszcze dość wysokiej ceny. Jednak technologia na szczęście idzie do przodu i można się spodziewać, że dyski SSD będą tańsze i będą mieścić więcej danych.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat ochrony danych w pracy fotografa to przeczytajcie:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Limitowana wersja Sony A350 już w Polsce Gadżety dla fotografa. Nawet dla tego, który ma ?wszystko?. Poradnik św. Mikołaja Następca Canona EOS 5D Mark III pod nową nazwą? Jak samemu zamienić Canona 7D w aparat 3D? [zrób to sam] Kompaktowy worek nowości od Fujifilm Sony A7S III nadchodzi. Może nagrywać w 4K 120 kl./s oraz mieć wewnętrzne chłodzenie Sony HVL-F43AM - nowy flesz do lustrzanek Sony Alfa 2 nowe projekty Nikona Coolpix Z takim gadżetem każde dziecko da sobie zrobić zdjęcie Panasonic Lumix LX100 II, czyli decydujący moment w zasięgu ręki Szerokokątny obiektyw dla Canonów i Nikonów Fujifilm X-E2S - bezlusterkowiec odświeżony przez nowy firmware

Popularne w tym tygodniu:

Canon EOS R3 zapowiedziany. Będzie flagowym bezlusterkowcem OM Digital Solutions chce zostać przy Mikro Cztery Trzecie. Nie planuje pełnej klatki Canon RF 100 mm f/2.8L Macro IS USM ma pierścień do kontroli głębi ostrości Kolejne obiektywy Canona do odstrzału. To jest naprawdę niepokojące Nikon inwestuje w rynek… zaawansowanych drukarek 3D. To dopiero dziwny ruch Sony po tajniacku ulepsza Sony A7R III oraz A7R IV. Sprawdź, co kupujesz Co się stanie, gdy dron wleci w samochód z prędkością 100 km/h? Nic dobrego DJI Air 2S to mały dron z matrycą 1” i możliwością kręcenia w 5,4K Fujifilm instax mini 40 to w rzeczywistości instax 11 w ładnej obudowie Wydrukował obiektyw w 3D po to, by robić ciekawe GIF-y Samyang AF 24 mm f/1.8 to obiektyw przeznaczony do astrofotografii Canon RF 400 mm f/2.8 oraz 600 mm f/4. Nowe armaty nadchodzą