Content-Aware Crop - nowa funkcja, dzięki której Photoshop dorobi kawałek tła za nas

Content-Aware Crop to funkcja, która pojawi się w najnowszej wersji programu Adobe Photoshop CC. Podobnie jak Content-Aware Fill będzie pozwalać na dorobienie obrazu w miejscu, gdzie wyjdziemy poza zdjęcie przy kadrowaniu.

Adobe pracuje and dużym uaktualnieniem programu Photoshop CC. Na serwisie Youtube Adobe zamieściło filmik promujący jedną z nowych funkcji, które będą dostępne w kolejnej wersji. Content-Aware Crop to nowa funkcja, która ma ułatwić kadrowanie nawet jeżeli mamy wąski kadr. Oprogramowanie podobnie jak w przypadku Content-Aware Fill, narzędzia które jest już z nami od kilku lat, bo od 2010 roku, pozwala na wypełnienie pustych obszarów, gdy podczas kadrowania wyjdziemy poza obszar zdjęcia.

Czasami trudno wymyślić jakie funkcje można dodać do Photoshopa, jednak Adobe zawsze jest w stanie pokazać coś, co może być przydatne przy obróbce. Wielokrotnie, zanim nauczyłem się kadrować trochę szerzej, miałem takie sytuacje, że delikatna zmiana przy prostowaniu obrazu kończyła się wyjściem poza zdjęcie. Content-Aware Crop pozwoli dorobić kawałek tła.

Oczywiście nie polecamy takich zabiegów fotografom, którzy zajmują się reportażem, bo może się skończyć jak w przypadku Steve'a McCurry, który posuną się z obróbką o krok za daleko. Jednak do kreacji fotograficznej narzędzie Content-Aware Crop może być przydatne, chociaż zawsze uczyli mnie, żeby kadrować od razu ostateczną wersję. Cyfra pozwala wykonać jednak więcej zdjęć, więc można się bawić kadrowaniem już przy ich robieniu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Przychodzi dusza do rozumu to projekt, który pozwala zajrzeć do świata nauki i dostrzec to, czego zazwyczaj nie widzimy ON1 Photo RAW 2018 depcze Lightroomowi po piętach Przyśpiesz pracę w Photoshopie za pomocą kolorów [wideoporadnik] Raw Therapee 3.0 alpha gotowy do pobrania Automatyczna głowica do panoram ACDSee Photo Manager 2009 Google Photos - darmowe przechowywanie i katalogowanie zdjęć ze smartfona i nie tylko Algorytm, który potrafi naśladować styl najlepszych fotografów Darktable - darmowa alternatywa dla Lightrooma, teraz dostępna także na Windowsa W tym roku firma Canon świętuje 30-lecie systemu EOS Amerykańscy fotoreporterzy zostali zobligowani do usunięcia zdjęć z protestów na Kapitolu Certyfikowane e-szkolenia IT: skorzystaj z 80% dofinansowania!