Content-Aware Crop - nowa funkcja, dzięki której Photoshop dorobi kawałek tła za nas

Content-Aware Crop to funkcja, która pojawi się w najnowszej wersji programu Adobe Photoshop CC. Podobnie jak Content-Aware Fill będzie pozwalać na dorobienie obrazu w miejscu, gdzie wyjdziemy poza zdjęcie przy kadrowaniu.

Adobe pracuje and dużym uaktualnieniem programu Photoshop CC. Na serwisie Youtube Adobe zamieściło filmik promujący jedną z nowych funkcji, które będą dostępne w kolejnej wersji. Content-Aware Crop to nowa funkcja, która ma ułatwić kadrowanie nawet jeżeli mamy wąski kadr. Oprogramowanie podobnie jak w przypadku Content-Aware Fill, narzędzia które jest już z nami od kilku lat, bo od 2010 roku, pozwala na wypełnienie pustych obszarów, gdy podczas kadrowania wyjdziemy poza obszar zdjęcia.

Czasami trudno wymyślić jakie funkcje można dodać do Photoshopa, jednak Adobe zawsze jest w stanie pokazać coś, co może być przydatne przy obróbce. Wielokrotnie, zanim nauczyłem się kadrować trochę szerzej, miałem takie sytuacje, że delikatna zmiana przy prostowaniu obrazu kończyła się wyjściem poza zdjęcie. Content-Aware Crop pozwoli dorobić kawałek tła.

Oczywiście nie polecamy takich zabiegów fotografom, którzy zajmują się reportażem, bo może się skończyć jak w przypadku Steve'a McCurry, który posuną się z obróbką o krok za daleko. Jednak do kreacji fotograficznej narzędzie Content-Aware Crop może być przydatne, chociaż zawsze uczyli mnie, żeby kadrować od razu ostateczną wersję. Cyfra pozwala wykonać jednak więcej zdjęć, więc można się bawić kadrowaniem już przy ich robieniu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Kup wycieczkę i tańszy aparat Leica M7 Sebastiao Salgado na sprzedaż Zdjęcie dnia. Francuzi protestują, a samochody płoną na ulicach Posiadacze Maków z PowerPC porzuceni... Nowe schorzenie uderza w ludzi. Chcą wyglądać jak na selfie ze Snapchata Adobe Photoshop Lightroom 2 Applemania: Adobe Creative Suite 3 nie wspiera Snow Leoparda Nowe funkcje w Photoshopie CC już 18 czerwca. Zobacz jedną z nich Canon kończy produkcję i wsparcie dla ostatniego aparatu tradycyjnego EOS 1v Adobe Lightroom trafił do chmury Znamy zwycięzców Getty Images Instagram Grants Strajk Kobiet w Warszawie. Podsumowanie piątkowego protestu na zdjęciach

Popularne w tym tygodniu:

Kijów wraca do życia. Miejska plaża, ulice i bulwary pełne ludzi