Jak wygląda piorun zarejestrowany z prędkością 7000 klatek na sekundę?

Uderzająca błyskawica rozchodzi się tak szybko, że ludzkie oko nie jest w stanie zarejestrować jej dokładnego przebiegu. Czasem, gdy wyładowanie ma miejsce między chmurami widzimy efektowne „pajączki”.

Co to jest piorun?

Piorun to naturalne, silne wyładowanie elektryczne, które przebiega w atmosferze. Przeważnie podczas burzy. Możemy zaobserwować, jak to zdarzenie zachodzi między chmurami, lub na osi chmura-ziemia. Niestety ludzkie oko nie jest w stanie zobaczyć ścieżki, którą pokonuje wyładowanie, a jedynie silny błysk, któremu towarzyszy grzmot, słyszalny nawet z odległości 20 kilometrów.

Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik]

Burza, jak wszystkie zjawiska atmosferyczne, bywa bardzo nieprzewidywalna. Przy fotografowaniu musimy być przygotowani na gwałtowne opady deszczu, gradu,…

Jeśli jesteście zainteresowani, w jaki sposób rozchodzi się błyskawica – nie ma problemu. Obejrzyjcie film, nagrany przez profesora Ningyu Liu z Institute of Technology's Geospace Physics Laboratory na Florydzie.

Naukowiec zarejestrował przebieg pioruna z prędkością 7000 klatek na sekundę. Uderzenie zostało uwiecznione 20 maja podczas burzy przechodzącej nad Melbourne na Florydzie.

Oto potęga natury. Zobacz niezwykłe zdjęcia przedstawiające erupcję wulkanu

Deszcz iskier, chmury dymu i potężne błyskawice: ten piekielny obraz zarejestrował Martin Rietze podczas erupcji wulkanu Sakurajima w Japonii.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Do stworzenia tego zdjęcia potrzebne było aż 17 metrów kwadratowych lustra Czy wiedzieliście, że Olympus miał aparat do fotografii natychmiastowej? Oto Olympus Camedia C-211 "Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla istniała naprawdę! Sztuczna inteligencja animuje zdjęcia. Wyglądają, jakby mówiły! Stary motor Harley-Davidson, podróże i ciemnia. Oto mobilne studio mokrego kolodionu Google opracowało algorytm, który bez problemu usunie znak wodny ze zdjęcia Jak działa filtr polaryzacyjny i dlaczego warto zabrać go ze sobą na wakacje Skywalking – szaleni Rosjanie tworzą niebezpieczną fotograficzną modę Ogromne obiekty, osadzone w różnych przestrzeniach dla pokazania ich rozmiaru Mężczyzna zakładał to samo ubranie do oficjalnych zdjęć przez 40 lat Śmiercionośne pożary w Kalifornii na zdjęciach NASA Jak LED-y podbijają świat fotografii, filmów i oświetlenia miejskiego

Popularne w tym tygodniu:

Najpopularniejsze drzewko na Instagramie zniszczone. Wandale użyli piły Naukowcy opracowali aparat na bazie płaskiej soczewki. Nie wymaga ustawiania ostrości Koronawirus na świecie: Skutki kwarantanny widziane z satelitów Internauci pokazują swoje działania, by pomóc podczas pandemii koronawirusa Naukowcy mają sposób na lepsze zdjęcia czarnej dziury. To prostsze niż myślisz