Instagram wprowadził kolejne wielkie zmiany - wchodzi dobór treści do użytkownika

Od czasy wykupienia Instagrama prze Faebooka rozpoczęła się istna rewolucja w obrębie tego medium. Nowe władze zaczęły wprowadzać liczne zmiany, który mają zapewnić im maksymalny zysk. Tym razem zmiana dotyczy wprowadzenia algorytmu wyświetlanych treści.

Wprowadzony na Instagramie algorytm przypomina ten, znany z Facebooka, gdzie wyświetlane są treści, które podobno są dostosowane do naszych zainteresowań. Aplikacja sprawdza osoby, które obserwujemy i na podstawie kliknięć „serduszek” dobiera „treści dostosowane do indywidualnego użytkownika”.

Niestety reszta postów użytkowników, których obserwujemy gdzieś przepada. Zwróćcie uwagę na to, że wprowadzenie takiej organizacji wyświetlanych treści prawie pokryło się z zapowiedzią o profesjonalizacji Instagrama. Przypadek?

Instagram prezentuje opcje dla profesjonalistów, w tym posty sponsorowane

Instagram zamienia się w potężną platformę biznesową. Początkowa idea powstania aplikacji została zapomniana, a wykupienie go przez Facebooka na…

Czuję, że niebawem na naszych „feedach” będą wyświetlały się tylko wszelakiej maści reklamy. Chyba, że będziemy poświęcać więcej czasu na wchodzenie ręcznie na konta interesujących nas użytkowników, którzy nie koncentrują się na reklamie.

Czekam na to, aż powstanie sposób na oszukanie algorytmu Instagrama bez nakładów finansowych. Niedługo wszyscy będziemy musieli zmienić strategię prowadzenia naszych mediów społecznościowych. Szczerze mówiąc nie podoba mi się pomysł pod tytułem: „chcesz być wyświetlany – płać”. Powoli nadchodzi czas, w którym trzeba będzie zmienić sposób promocji… Czyżby zbliżał się złoty wiek Snapchata?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Warszawa teraz i 70 lat temu na jednym zdjęciu Sony znów notuje niższą sprzedaż aparatów. Co przyniesie ten spadek? Tookapic, polski serwis do prowadzenia projektów fotograficznych, niebawem może zostać zamknięty Wiktor Dąbkowski zdobył Espy Photography Prize 2014 EISA przyznało nagrody dla najlepszego sprzętu. Sony na czele B&W Child 2019 Photo Competition. Mocna reprezentacja Polaków w gronie nagrodzonych 7. Międzynarodowy Festiwal Fotografii TIFF Festival rozpocznie się już niedługo Nowości w Adobe Photoshop CC: duże zmiany w interfejsie, przystosowanie do funkcji dotyku Natura z perspektywy, której sam nie zobaczysz. Oto najlepsze fotografie świata wykonane pod wodą Kobieta prawie zginęła robiąc zdjęcia w Wielkim Kanionie Stylowe, piękne i droższe - oto dwie nowe wersje flagowców Fujifilm X-T2 i X-Pro2 Dysk SSD Seagate 60 TB to jedyne urządzenie na świecie o takiej pojemności

Popularne w tym tygodniu:

Instagram pozwala na dodanie "innej" płci do konta. W niektórych krajach nowa opcja Oto prototyp zdjęcia z internetowym certyfikatem prawdziwości. Szczerzej już nie będzie #SOSIndie: Polska Misja Medyczna organizuje aukcję zdjęć. Zbierają na pomoc Indiom