Czy w DxO OpticsPro 11 są najlepsze algorytmy odszumiania na rynku?

DxO zaktualizowało swój program do wywoływania plików RAW. OpticsPro 11 wprowadza jeszcze lepszą redukcję szumu, która jest flagową funkcją w ostatnich wersjach oprogramowania DxO. Poza tym program zdecydowanie przyspieszył i oferuje wiele ciekawych rozwiązań.

OpticsPro to program do wywoływania plików RAW firmy DXO, która specjalizuje się w najnowszych technologiach cyfrowego przetwarzania obrazu. Cechą charakterystyczną OpticsPro są automatyczne korekty, które wprowadza oprogramowanie na podstawie danych z plików RAW. Inteligentne algorytmy takie jak np. Smart Lighting dają dobry punkt startu do dalszych zmian. Nowością w Smart Lighting jest możliwość lokalnego wprowadzenia zmian.

OpticsPro w wersji 11 oferuje przede wszystkim lepszą redukcję szumu PRIME, która jest jedną z najważniejszych funkcji programu. Algorytm PRIME 2016 zapewnia ochronę obszarów rozmycia i jeszcze lepsze odwzorowanie szczegółów, zwłaszcza w cieniach. Przedstawiciele DXO chwalą się, że jest to najlepsza dostępna obecnie redukcja szumu i zachęcają do ściągnięcia wersji trial. Zgadzacie się z nimi? Jakich programów do odszumiania wy używacie?

DxO OpticsPro jest dostępny jako oddzielna aplikacja albo wtyczka do Lightrooma i kosztuje 99 euro za wersję Essential, a 149 euro za Elite. Oczywiście najnowsze funkcje wspiera tylko droższa wersja.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Zwycięzcy Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2019 The Real Toy Story. Za drzwiami chińskiej fabryki zabawek Exif.co to strona do prezentowania zdjęć, która ochroni wasze zdjęcia Kaizen 4.10 - w końcu jest poprawiona wersja oprogramowania do Fujifilm X-T2 Picasa 3 (beta) jest i dla Linuxa Yongnuo pracuje nad bezlusterkowcem. Ale właściwie po co? Guided Upright - nowa funkcja w Lightroomie i Camera Raw, która pomaga korygować prerspektywę Canon przestrzega użytkowników 1DX Mark II przed niektórymi kartami SanDisk CFast 2.0 Nikon Asia oskarżony o seksizm za wybór samych mężczyzn do promocji D850 Genesis wprowadza w Polsce nową linię produktów Polak nagrodzony za zdjęcie roku w prestiżowym konkursie Drone Awards 2019 Fotografia noworodka otoczonego 1616 strzykawkami pokazuje poświęcenie matki

Popularne w tym tygodniu:

Nie żyje fotografka Beatlesów. Astrid Kirchherr miała 81 lat Adobe Premiere Pro 14.2 zyskuje potężne wsparcie kart graficznych NVIDIA Capture One 20 w specjalnej wersji do aparatów marki Nikon Zostań ambasadorem Adobe Lightroom. Producent uruchamia specjalny program Shutterstock zmienia sposób rozliczeń. Fotografowie są wściekli i robią petycję