Czy w DxO OpticsPro 11 są najlepsze algorytmy odszumiania na rynku?

DxO zaktualizowało swój program do wywoływania plików RAW. OpticsPro 11 wprowadza jeszcze lepszą redukcję szumu, która jest flagową funkcją w ostatnich wersjach oprogramowania DxO. Poza tym program zdecydowanie przyspieszył i oferuje wiele ciekawych rozwiązań.

OpticsPro to program do wywoływania plików RAW firmy DXO, która specjalizuje się w najnowszych technologiach cyfrowego przetwarzania obrazu. Cechą charakterystyczną OpticsPro są automatyczne korekty, które wprowadza oprogramowanie na podstawie danych z plików RAW. Inteligentne algorytmy takie jak np. Smart Lighting dają dobry punkt startu do dalszych zmian. Nowością w Smart Lighting jest możliwość lokalnego wprowadzenia zmian.

OpticsPro w wersji 11 oferuje przede wszystkim lepszą redukcję szumu PRIME, która jest jedną z najważniejszych funkcji programu. Algorytm PRIME 2016 zapewnia ochronę obszarów rozmycia i jeszcze lepsze odwzorowanie szczegółów, zwłaszcza w cieniach. Przedstawiciele DXO chwalą się, że jest to najlepsza dostępna obecnie redukcja szumu i zachęcają do ściągnięcia wersji trial. Zgadzacie się z nimi? Jakich programów do odszumiania wy używacie?

DxO OpticsPro jest dostępny jako oddzielna aplikacja albo wtyczka do Lightrooma i kosztuje 99 euro za wersję Essential, a 149 euro za Elite. Oczywiście najnowsze funkcje wspiera tylko droższa wersja.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Black Friday i Fujifilm - podwójny cashback do końca miesiąca Znamy ceny i dostępność obiektywów Sigma Art 24-70 mm f/2.8 oraz Sigma Art 14 mm f/1.8 „Artist Proofs by Szymon Brodziak” - rusza wystawa fotografii kolekcjonerskiej we Wrocławiu Aktualizacja Instagrama pozwala na prowadzenie jednocześnie wielu kont Stwórz cyfrowe panoramy Zdjęcie dnia. Anioł nad strażakami? "Komentarz pozostawiamy wam" DJI Osmo Mobile zapewnia 3-osiową stabilizację podczas kręcenia smartfonem Rupert Murdoch rozpoczął przygodę z National Geographic od zwolnień Facebook i nowa przeglądarka zdjęć z trybem pełnoekranowym Czy darmowi fotografowie naprawdę psują rynek? Pobierz za darmo edytor zdjęć Aurora - tylko dzisiaj! BEiKS Roadshow 2014 – dziewiąta edycja rozpoczęta!

Popularne w tym tygodniu:

11-latka popełniła samobójstwo. Matka wytacza wojnę Instagramowi i Snapowi Nie żyje Steve Schapiro. Był znanym fotografem gwiazd XX wieku Zastrzelili go, gdy wychodził z domu do pracy. Fotoreporter miał ważne informacje Sprzedaż cyfrowych zdjęć na Facebooku i Instagramie? Zapowiada się ciekawie! Twitter o krok przed Facebookiem. NFT już dostępne!