Czy w DxO OpticsPro 11 są najlepsze algorytmy odszumiania na rynku?

DxO zaktualizowało swój program do wywoływania plików RAW. OpticsPro 11 wprowadza jeszcze lepszą redukcję szumu, która jest flagową funkcją w ostatnich wersjach oprogramowania DxO. Poza tym program zdecydowanie przyspieszył i oferuje wiele ciekawych rozwiązań.

OpticsPro to program do wywoływania plików RAW firmy DXO, która specjalizuje się w najnowszych technologiach cyfrowego przetwarzania obrazu. Cechą charakterystyczną OpticsPro są automatyczne korekty, które wprowadza oprogramowanie na podstawie danych z plików RAW. Inteligentne algorytmy takie jak np. Smart Lighting dają dobry punkt startu do dalszych zmian. Nowością w Smart Lighting jest możliwość lokalnego wprowadzenia zmian.

OpticsPro w wersji 11 oferuje przede wszystkim lepszą redukcję szumu PRIME, która jest jedną z najważniejszych funkcji programu. Algorytm PRIME 2016 zapewnia ochronę obszarów rozmycia i jeszcze lepsze odwzorowanie szczegółów, zwłaszcza w cieniach. Przedstawiciele DXO chwalą się, że jest to najlepsza dostępna obecnie redukcja szumu i zachęcają do ściągnięcia wersji trial. Zgadzacie się z nimi? Jakich programów do odszumiania wy używacie?

DxO OpticsPro jest dostępny jako oddzielna aplikacja albo wtyczka do Lightrooma i kosztuje 99 euro za wersję Essential, a 149 euro za Elite. Oczywiście najnowsze funkcje wspiera tylko droższa wersja.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

„Sól Ziemi” - do kin wchodzi film o ikonie fotografii Sebastiao Salgado Steve's Digicams - co za odmiana! Polscy fotoreporterzy kontra serwis Canona Agencja stockowa przyjmuje zdjęcia ze smartfonów Meyer Optik Görlitz wykupione przez OPC Optics zapowiada nowe obiektywy Wypróbuj Adobe Photoshop CS6 beta już dzisiaj! Produkcja spada Lubitel podbija serca Lomografów Wyciekły kolejne zdjęcia Nikona D5 ACDSee Photo Manager 2009 Darmowy RawTherapee 5.6 już jest - szybszy i wygodniejszy niż wcześniej Canon przestrzega użytkowników 1DX Mark II przed niektórymi kartami SanDisk CFast 2.0

Popularne w tym tygodniu:

Lekarze i pielęgniarki po dyżurach. Te selfie pokazują twarze prawdziwych bohaterów Koronawirus na Świecie: Darmowy pakiet domowy Adobe CC dla studentów z miejsc objętych kwarantanną Adobe CC za darmo przez 2 miesiące. Sprawdź, czy się załapiesz Fujifilm notuje 15 proc. zysk, dzięki lekowi pomagającemu w leczeniu koronawirusa Portret Audrey Hepburn ląduje na aukcji w Warszawie Sony otwiera osobną firmę, która będzie zajmowała się fotografią