Leica KE-7A za 45 tys. dolarów wystawiona na aukcji w oryginalnym opakowaniu. Dowód? Zdjęcie rentgenowskie

Jeżeli chcemy kupić nietypowy, rzadki aparat to jest niepowtarzalna szansa. Na aukcji eBay pojawiła się nierozpakowana, a co za tym idzie nigdy nie używana Leica Leitz KE-7A, za bagatela 45 000 dolarów.

Aukcje eBay często pokazują jak absurdalne pieniądze kosztują rzadkie aparaty i obiektywy. Nie inaczej jest z aparatem Leica Leitz KE-7A, który został wystawiony za ponad 45 000 dolarów.

Za taką kwotę dostajemy nowy egzemplarz, w zalakowanej, oryginalnej torbie papierowej. W zestawie z aparatem Leica Leitz KE-7A znajduje się obiektyw Leica 50 mm f/2 Elcan i inne akcesoria. Na dowód sprzedawca załącza zdjęcie rentgenowskie na którym widać, co znajduje się w środku. Jeżeli chcemy się upewnić, co naprawdę jest w środku, możemy to zrobić za 5000 euro, które niestety przepada jeżeli nie kupimy aparatu. Trzeba przyznać, że oryginalna torba papierowa też ma swoją wartość.

Przykładowe zdjęcie aparatu

Leica KE-7A to model, który był produkowany zarówno dla wojska jak i na rynek cywilny. Sprzedawany egzemplarz jest modelem wojskowym zamówionym przez wojsko amerykańskie.

Zeiss Mirotar 1000 mm f/5.6 wystawiony na sprzedaż

Jeśli jesteście zwolennikami astrofotografii – musicie wiedzieć, że na eBayu pojawiło się prawdziwe cudeńko. Zobaczcie sami, o czym mówię.

Zobacz również: Podstawy fotografii: przysłona

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Ile megapikseli ma ludzkie oko? Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Szczoteczka z 10-megapikselowym aparatem? Czemu nie? Fojo Enfojer umożliwi zrobienie tradycyjnych odbitek ze smartfona Jak wygląda świat z perspektywy dna kieliszka? Rozłożyli na części obiektyw Canon 200-400mm f/4L IS USM za 40 tys. zł, aby zobaczyć co jest w środku Animacja poklatkowa pokazująca możliwości Nikona D810 HaloPainting – nowa technika, która łączy malowanie światłem, zatrzymanie ruchu i hyperlapse Jak wygląda życie z perspektywy zagrożonego nosorożca? Pierwsza na świecie kamerka 3D podłączana do smartfona Zdalnie sterowany samochodzik z aparatem wśród afrykańskich lwów Oto najbardziej szczegółowe zdjęcie Plutona z dotychczas wykonanych Jak wygląda piorun zarejestrowany z prędkością 7000 klatek na sekundę? Kamerka zarejestrowała efektowny wypadek podczas rajdu samochodowego Ten aparat wyszuka za was podobne zdjęcia w zbiorach Google Picturesqe - sztuczna inteligencja do selekcji zdjęć Dron, który przyczepia się do ścian niczym pająk Tak się robi idealne zdjęcia kubka kawy na Instagrama Cinema Palettes pomogą wam odtworzyć kolory ze znanych filmów COOPH Field Jacket - wodoodporna kurtka dla fotografów produkowana w Polsce Canon czy Nikon – skąd ta odwieczna walka? JPEGmini jako wtyczka do Photoshopa TIME uznał aparaty Kodaka i Polaroida najważniejszymi gadżetami wszech czasów NVIDIA przedstawia Ansel - narzędzie do „fotografowania w grach komputerowych”

Popularne w tym tygodniu:

Wtyczka, która zablokuje na Facebooku wszystkie zdjęcia dzieci ”Planespotting” po kanadyjsku, czyli dziury dla fotografów w ogrodzeniu lotniska Lightroom Masterclass – podstawy programu w 30 minut za darmo Powstał aparat, który zrobi ci zdjęcie z 45 kilometrów Od kalotypii do druku natychmiastowego - krótka historia utrwalania fotografii Miód w kosmosie zachowuje się… nieziemsko! Carte de visite, polaroid i instax - czy coś je łączy?