Możemy dodawać zdjęcia 360 stopni na Facebooka

Facebook wprowadził nową funkcjonalność do zdjęć panoramicznych i 360 stopni, które teraz będzie można wgrywać i oglądać bezpośrednio za pomocą najnowszej wersji aplikacji na iOS i Android.

Facebook wychodzi na przeciw wirtualnej rzeczywistości i wprowadza nowe funkcje, które pozwolą z niej lepiej skorzystać. Teraz będziemy mogli publikować i przeglądać zdjęcia panoramiczne i 360 stopni w strumieniu wiadomości. Mark Zuckerberg jest wielkim fanem treści 360 stopni odkąd zakupił Oculus VR w 2014 roku za bagatela 2 mld. dolarów i akcje Facebooka.

Zdjęcia tego typu będą teraz zaznaczone małą ikonką kompasu z prawej strony, co ma sugerować, że można się po nim poruszać, zarówno za pomocą dotyku ekranu jak i przesuwając smatrfona w kierunku, który nas interesuje na zdjęciu. Po dwukrotnym puknięciu w ekran dostajemy się do trybu pełnoekranowego.

Z ciekawości ściągnąłem najnowszą wersję aplikacji Facebook na iOS i wgrałem panoramę z ostatniego weekendu. Muszę przyznać, że jest to udana funkcja i pozwala bardziej cieszyć się zdjęciami panoramicznymi, które wyglądają jeszcze lepiej na większym ekranie. Szkoda tylko, że jednocześnie nie mogę go obejrzeć w całości.

W komunikacie prasowym Facebook zaleca użytkownikom jak najlepiej korzystać z nowej funkcjonalności. Najłatwiej wykonać zdjęcie panoramiczne urządzeniem z iOS albo smartfonem Samsung. Dobrym rozwiązaniem jest też posłużenie się aplikacją typu Street View albo Google Camera. Poza tym Facebook zaleca takie urządzenia jak Samsung Gear 360, Ricoh Theta S, 360Fly, Giroptic 360 Cam, ALLie Camera czy Panono.

Ricoh Theta S — fotografia i filmy 360 stopni

Ricoh zaprezentował nową wersję sprytnego aparatu do fotografii i filmów 360 stopni. Theta S oferuje jaśniejsze obiektywy, dwie 12-megapikselowe matryce…

Zapowiada się, że to dopiero początek przygody Facebooka i jego użytkowników z wirtualną rzeczywistością 360 stopni. Wyraźnie widać, że moda na 360 stopni dopiero się zaczyna. Agencja fotograficzna Getty Images zaprezentowała swoją usługę związaną ze zdjęcia 360 stopni. Na początek Getty udostępniło 12 000 takich fotografii i zapowiada się, że będzie to rosnący sektor rynku fotograficznego. Getty już wykonuje zdjęcia 360 stopni z różnych wydarzeń, począwszy od Olimpiady w Londynie w 2012 roku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Sposób na realizm w filmie „Zjawa”? Nagranie go całkowicie przy świetle zastanym Tęczowy wodospad w Yosemite istnieje. Zobacz film Najstarsze zdjęcie Wrocławia jest tak stare, jak sama fotografia Jak działa Smooth Trans Focus w nowym obiektywie Sony 100 mm f/2.8 G Master? Animator Simon Roberts stworzył Photography Mapped - interaktywne narzędzie do nauki fotografii Zdjęcie dnia. Wojskowy hummer schowany na obrzeżach nieczynnej fabryki Hipnotyzujący widok na jeziorze Michigan. Wiosna zawitała tam na dobre Czy iPhone 7 będzie miał optyczny zoom? Zdjęcia 3D w telefonie komórkowym? Fotografowanie w Internecie kontra rzeczywistość Czy iPhone może mierzyć się z profesjonalną kamerą Arri Alexa za ponad 300 000 złotych? FotoNoc i fotograficzny flash mob w Krakowie

Popularne w tym tygodniu:

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Wrocławskie Muzeum Architektury szuka kobiety ze zdjęcia Znalazła się tajemnicza kobieta ze zdjęcia Chrisa Niedenthala. Mieszka w Kłodzku Zdjęcie dnia. Marsjański helikopter i spektakularny widok z lotu ptaka Skandaliczna naga sesja w Dubaju: 40 modelek i 1 fotograf. Co najmniej 12 osób zatrzymano Trytytki rozwiążą każdy problem, nawet na Marsie. Zdjęcie NASA to nie fotomontaż Zdjęcie dnia. Droga Mleczna widziana z kosmosu Lagun istnieje? To stworzenie łudząco go przypomina Doskonały sposób na rozbawienie dziecka na sesji. Ten fotograf wie, co robi Zdjęcie dnia. Spektakularne strumienie energii w galaktyce Mars na niezwykłym zbliżeniu. NASA udostępnia nowe zdjęcie