Możemy dodawać zdjęcia 360 stopni na Facebooka

Facebook wprowadził nową funkcjonalność do zdjęć panoramicznych i 360 stopni, które teraz będzie można wgrywać i oglądać bezpośrednio za pomocą najnowszej wersji aplikacji na iOS i Android.

Facebook wychodzi na przeciw wirtualnej rzeczywistości i wprowadza nowe funkcje, które pozwolą z niej lepiej skorzystać. Teraz będziemy mogli publikować i przeglądać zdjęcia panoramiczne i 360 stopni w strumieniu wiadomości. Mark Zuckerberg jest wielkim fanem treści 360 stopni odkąd zakupił Oculus VR w 2014 roku za bagatela 2 mld. dolarów i akcje Facebooka.

Zdjęcia tego typu będą teraz zaznaczone małą ikonką kompasu z prawej strony, co ma sugerować, że można się po nim poruszać, zarówno za pomocą dotyku ekranu jak i przesuwając smatrfona w kierunku, który nas interesuje na zdjęciu. Po dwukrotnym puknięciu w ekran dostajemy się do trybu pełnoekranowego.

Z ciekawości ściągnąłem najnowszą wersję aplikacji Facebook na iOS i wgrałem panoramę z ostatniego weekendu. Muszę przyznać, że jest to udana funkcja i pozwala bardziej cieszyć się zdjęciami panoramicznymi, które wyglądają jeszcze lepiej na większym ekranie. Szkoda tylko, że jednocześnie nie mogę go obejrzeć w całości.

W komunikacie prasowym Facebook zaleca użytkownikom jak najlepiej korzystać z nowej funkcjonalności. Najłatwiej wykonać zdjęcie panoramiczne urządzeniem z iOS albo smartfonem Samsung. Dobrym rozwiązaniem jest też posłużenie się aplikacją typu Street View albo Google Camera. Poza tym Facebook zaleca takie urządzenia jak Samsung Gear 360, Ricoh Theta S, 360Fly, Giroptic 360 Cam, ALLie Camera czy Panono.

Ricoh Theta S — fotografia i filmy 360 stopni

Ricoh zaprezentował nową wersję sprytnego aparatu do fotografii i filmów 360 stopni. Theta S oferuje jaśniejsze obiektywy, dwie 12-megapikselowe matryce…

Zapowiada się, że to dopiero początek przygody Facebooka i jego użytkowników z wirtualną rzeczywistością 360 stopni. Wyraźnie widać, że moda na 360 stopni dopiero się zaczyna. Agencja fotograficzna Getty Images zaprezentowała swoją usługę związaną ze zdjęcia 360 stopni. Na początek Getty udostępniło 12 000 takich fotografii i zapowiada się, że będzie to rosnący sektor rynku fotograficznego. Getty już wykonuje zdjęcia 360 stopni z różnych wydarzeń, począwszy od Olimpiady w Londynie w 2012 roku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Sztuczna inteligencja stworzyła portrety nieistniejących osób Sony Digital Filter, czyli zaawansowany filtr ND i HDR w formie aplikacji do aparatów Największy na świecie żarłacz biały ma 50 lat, 7 metrów i waży 2,5 tony LEGO może wypuścić zestaw do złożenia repliki Olympusa OM-1 Dodatkowe nogi i ręce na okładce ”Vanity Fair”? Grafik się nie postarał! Top Gear dla fotografów. Oto 3 typy entuzjastów sprzętu, jakich spotkasz Jak wygląda piorun zarejestrowany z prędkością 7000 klatek na sekundę? Oregon Scientific ATC9K - zniesie wszystko Dzięki tej aplikacji sprzedasz swoje zdjęcia z Instagramia z zyskiem Fotorealistyczne zwierzątka to świetny dodatek do sesji dziecięcej Nagranie z błyskawicznej sesji fotograficznej Baracka Obamy Przyjrzyjcie się dokładnie. Oto broń, która nikogo nie zrani. Powstała ze sprzętu fotograficznego

Popularne w tym tygodniu:

Legendarny sklep fotograficzny w Chicago spalony podczas zamieszek Hipnotyzujące ujęcia z głębi oceanu pokazują piękno nieznanej fauny Oto kodkod, czyli najmniejszy dziki kot na półkuli zachodniej Panna młoda nie żyje, a filmowcy nie chcą oddać pieniędzy. Tragiczna historia z USA Pomysł na wystrój: mini-doniczki z kasetek po filmach Jak zrobić odbitkę przy użyciu soku z buraka. Poznaj tajniki antotypii Tęczowe Adobe Creative Cloud. Firma zmienia logo Fotograf uratował mu życie. Jeleń mógł się utopić Martin Parr sprzedaje maseczki ze swoimi zdjęciami za 20 funtów. Co tu się wydarzyło? Alex Stemplewski znowu pod ostrzałem. Chce się wypromować na sytuacji w USA Złota godzina w fotografii - jak ją wykorzystać?