Możemy dodawać zdjęcia 360 stopni na Facebooka

Facebook wprowadził nową funkcjonalność do zdjęć panoramicznych i 360 stopni, które teraz będzie można wgrywać i oglądać bezpośrednio za pomocą najnowszej wersji aplikacji na iOS i Android.

Facebook wychodzi na przeciw wirtualnej rzeczywistości i wprowadza nowe funkcje, które pozwolą z niej lepiej skorzystać. Teraz będziemy mogli publikować i przeglądać zdjęcia panoramiczne i 360 stopni w strumieniu wiadomości. Mark Zuckerberg jest wielkim fanem treści 360 stopni odkąd zakupił Oculus VR w 2014 roku za bagatela 2 mld. dolarów i akcje Facebooka.

Zdjęcia tego typu będą teraz zaznaczone małą ikonką kompasu z prawej strony, co ma sugerować, że można się po nim poruszać, zarówno za pomocą dotyku ekranu jak i przesuwając smatrfona w kierunku, który nas interesuje na zdjęciu. Po dwukrotnym puknięciu w ekran dostajemy się do trybu pełnoekranowego.

Z ciekawości ściągnąłem najnowszą wersję aplikacji Facebook na iOS i wgrałem panoramę z ostatniego weekendu. Muszę przyznać, że jest to udana funkcja i pozwala bardziej cieszyć się zdjęciami panoramicznymi, które wyglądają jeszcze lepiej na większym ekranie. Szkoda tylko, że jednocześnie nie mogę go obejrzeć w całości.

W komunikacie prasowym Facebook zaleca użytkownikom jak najlepiej korzystać z nowej funkcjonalności. Najłatwiej wykonać zdjęcie panoramiczne urządzeniem z iOS albo smartfonem Samsung. Dobrym rozwiązaniem jest też posłużenie się aplikacją typu Street View albo Google Camera. Poza tym Facebook zaleca takie urządzenia jak Samsung Gear 360, Ricoh Theta S, 360Fly, Giroptic 360 Cam, ALLie Camera czy Panono.

Ricoh Theta S — fotografia i filmy 360 stopni

Ricoh zaprezentował nową wersję sprytnego aparatu do fotografii i filmów 360 stopni. Theta S oferuje jaśniejsze obiektywy, dwie 12-megapikselowe matryce…

Zapowiada się, że to dopiero początek przygody Facebooka i jego użytkowników z wirtualną rzeczywistością 360 stopni. Wyraźnie widać, że moda na 360 stopni dopiero się zaczyna. Agencja fotograficzna Getty Images zaprezentowała swoją usługę związaną ze zdjęcia 360 stopni. Na początek Getty udostępniło 12 000 takich fotografii i zapowiada się, że będzie to rosnący sektor rynku fotograficznego. Getty już wykonuje zdjęcia 360 stopni z różnych wydarzeń, począwszy od Olimpiady w Londynie w 2012 roku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Tysiące zdjęć z misji Apollo 11 na Księżyc w archiwum NASA Zdjęcia Armstronga z lądowania na Księżycu, którego nie znasz Ile megapikseli ma ludzkie oko? Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Szczoteczka z 10-megapikselowym aparatem? Czemu nie? Poznajcie FUJIX DS-1P - pierwszy cyfrowy aparat na świecie Mercury - modułowy aparat do którego podłączymy dowolny obiektyw i przystawkę Leica KE-7A za 45 tys. dolarów wystawiona na aukcji w oryginalnym opakowaniu. Dowód? Zdjęcie rentgenowskie Fojo Enfojer umożliwi zrobienie tradycyjnych odbitek ze smartfona Jak wygląda świat z perspektywy dna kieliszka? Rozłożyli na części obiektyw Canon 200-400mm f/4L IS USM za 40 tys. zł, aby zobaczyć co jest w środku Animacja poklatkowa pokazująca możliwości Nikona D810 HaloPainting – nowa technika, która łączy malowanie światłem, zatrzymanie ruchu i hyperlapse Jak wygląda życie z perspektywy zagrożonego nosorożca? Pierwsza na świecie kamerka 3D podłączana do smartfona Zdalnie sterowany samochodzik z aparatem wśród afrykańskich lwów Oto najbardziej szczegółowe zdjęcie Plutona z dotychczas wykonanych Jak wygląda piorun zarejestrowany z prędkością 7000 klatek na sekundę? Kamerka zarejestrowała efektowny wypadek podczas rajdu samochodowego Ten aparat wyszuka za was podobne zdjęcia w zbiorach Google Picturesqe - sztuczna inteligencja do selekcji zdjęć Dron, który przyczepia się do ścian niczym pająk Tak się robi idealne zdjęcia kubka kawy na Instagrama Cinema Palettes pomogą wam odtworzyć kolory ze znanych filmów

Popularne w tym tygodniu:

Potwór z głębin. Naukowcy nie mieli pojęcia, czym jest Fotografowie niszczą pola lawendy. Miarka się przebrała Znana lodziarnia ma dość zdjęć influencerów. Zapłacą oni podwójnie Tysiące zdjęć z misji Apollo 11 na Księżyc w archiwum NASA Chciała zrobić zdjęcie słoniowi, ten uderzył ją w twarz Wideo 5400 kl./s? To możliwe! Zobacz, jak robi się negatywy w fabryce Ilforda Smartfonowy skaner z kartonu za 150 złotych. Czy może być przydatny? Sztuczna inteligencja zmieni oświetlenie twojego zdjęcia Bielik amerykański zabrał kamerkę, która go nagrywała i poleciał w dal Błąd Amazona to zysk fotografów. Zaoszczędzili dziesiątki tysięcy złotych Zdjęcia Armstronga z lądowania na Księżycu, którego nie znasz