16-latek ujął start rakiety Delta IV swoim Nikonem D3300

Młody fotograf, John Kraus, ma dopiero 16 lat ale jest nieźle wkręcony w fotografię. Właściwie do tego stopnia, że udało mu się sfotografować start rakiety kosmicznej Delta IV, która została odpalona z Przylądka Canaveral. Dodatkowo zrobił to lustrzanką dla początkujących z kitowym obiektywem.

John Kraus pochodzi z Satelita Beach na Florydzie. Robi zdjęcia od czasu, kiedy kupił swoją pierwszą lustrzankę cyfrową w styczniu 2015 roku. Rok później rozpoczął zawodowe fotografowanie dla portalu AmericaSpace. Pozwala mu to na rozstawienie sprzętu tuż obok rakiety, dzięki czemu udało mu się ująć start rakiety Delta IV z Przylądka Canaveral.

Chłopak fotografował całe zdarzenie z odległości 60 metrów za pomocą wyzwalanej dźwiękiem migawki. John mówi, że dla aparatu największym zagrożeniem nie była sama rakieta, a pogoda na Florydzie, ponieważ deszcze i wiatr bez problemy mogą uśmiercić urządzenie. Zabezpieczył on aparat przez nałożenie osłony przeciwsłonecznej oraz otulenie korpusu i wyzwalacz dźwiękowy foliowymi workami – każdy z nas to robił i działa!

Koniec końców – John oddalił się od miejsca startu i obserwował zdarzenie. Mimo tego jednak, Kraus wspomina, że bez względu na odległość – czuł drżenie w klatce piersiowej. Aparat przetrwał, nie wywrócił się ani nie zamókł, dzięki czemu możemy zobaczyć te zdjęcia.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Warsztaty Adobe Creative Roadshow On-line - rejestrujcie się! Robo-małpka w gorących źródłach. Filmowcy chcieli pokazać rytuały zwierząt Uważaj, gdy kręcisz film jadąc samochodem. Oto, co się dzieje z operatorem podczas wybuchu poduszki powietrznej Niesamowite zdjęcie burzy, o rozdzielczości 5,45 gigapiksela. Bez problemu dojrzysz tu szczegóły domów BBC fotografuje i nagrywa filmy... sztucznym pingwinem Anty-fotograf, czyli najgorsze zdjęcia ślubne Iana Weldona Zobaczcie, jakie są najpopularniejsze aparaty wykorzystywane w fotografii stockowej Rzadki żółty żółw na zdjęciach z Indii. Farmer był zaskoczony Aparaty bez obiektywów - Hitachi już pracuje nad taką technologią Adobe wykrywa manipulacje fotograficzne za pomocą sztucznej inteligencji "GQ" parodiuje okładkę "Vanity Fair" z photoshopową wpadką Mało brakowało, a mężczyzna utopiłby swojego drona. Zadziałał refleks i umiejętności pływackie

Popularne w tym tygodniu:

Pierwowzór "pieseła" ma już 15 lat. Zobacz, jak dzisiaj wygląda pies z mema Przez odmienny wygląd porzucili ją rodzice. Teraz Xueli Abbing pozuje dla Vogue "Zjarany ziomek" zwęszył kasę w aukcjach NFT. Chce wystawić oryginalne zdjęcie z mema na sprzedaż Najgorsze zdjęcia ślubne, jakie widzieliśmy. Tego nie da się zapomnieć Film nie z tej Ziemi: Czarna dziura wchłania gwiazdę. Wygląda to pięknie Udawała uczennicę aby zdobyć więcej subskrybentów na Instagramie