Lumix G Leica DG Summilux 12mm f/1.4 ASPH - superjasny ekwiwalent 24 mm do Mikro Cztery Trzecie

Panasonic Lumix G Leica DG Summilux 12mm f/1.4 ASPH to najszerszy obiektyw premium do aparatów systemu Mikro Cztery Trzecie.

Panasonic Lumix G Leica DG Summilux 12mm f/1.4 ASPH

Panasonic Lumix G Leica DG Summilux 12mm f/1.4 ASPH

Przy przeliczniku ogniskowej 2x szerokokątne obiektywy do systemu Mikro Cztery Trzecie muszą być naprawdę dobrymi konstrukcjami, żeby dawać podobne efekty, co obiektywy do pełnej klatki, a nawet do APS-C.

Panasonic Lumix G Leica DG Summilux 12mm f/1.4 ASPH

Najnowszy Lumix G Leica DG Summilux 12mm f/1.4 ASPH będzie najszerszym obiektywem premium do Mikro Cztery Trzecie, nie licząc obiektywu typu rybie oko 8 mm. Po przeliczeniu ogniskowej dla Mikro Cztery Trzecie dostajemy 24 mm i światło f/1.4. Obiektywy tego typu często są wykorzystywane przez fotografów ślubnych, którzy mogą skorzystać z ładnego rozmycia tła nawet na szerokim kącie. Czyżby Panasonic starał się bardziej zawalczyć o ten segment rynku?

Panasonic Lumix G Leica DG Summilux 12mm f/1.4 ASPH

Obiektyw Lumix G Leica DG Summilux 12mm f/1.4 ASPH jest odporny na zachlapania i kurz. Poza tym oferuje dedykowany pierścień przysłony, która składa się z 9 listków. Obiektyw wykorzystuje silnik krokowy do napędu autofokusu oraz oferuje wewnętrzne ogniskowanie.

Panasonic Lumix G Leica DG Summilux 12mm f/1.4 ASPH

Budowa optyczna to 15 elementów w 12 grupach, w tym 2 soczewki asferyczne jeden element ED i dwa UED. Minimalna odległość ostrzenia to 20 cm. Obiektyw waży 335 g i wymiary 70×70 mm. Średnica filtra 62 mm. Jeszcze nie znamy ceny i daty dostępności na rynku, jednak można się spodziewać, że nie będzie to najtańsze szkło do Mikro Cztery Trzecie.

Panasonic Lumix G Leica DG Summilux 12mm f/1.4 ASPH

Źródło: www.dpreview.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Tajemnice projektora w Nikonie Coolpix S1000pj Panasonic Lumix S1 w akcji. Testujemy go jako pierwsi w Polsce [WIDEO] Canon EOS 7D i Helicam, czyli Full HD z powietrza [wideo] Kodak przywraca do życia Super 8 - analogową kamerę z technologią cyfrową Insta360 ONE X - efektowne ujęcia i rewelacyjna stabilizacja "Elka" Canona, jako piękny kubek na kawę Ricoh CX2 - zoom 10x, CMOS, 5 kl./s oraz... Wymarzony aparat fotograficzny - jaki być powinien? Nikon Coolpix W100 - wodoodporny kompakt na wakacje Samsung ST600 - dwa ekrany LCD i szerokokątna optyka Schneider-Kreuznach 580 terabajtowy nośnik danych. Fujifilm pobiło rekord Co za sprzęt mają służby specjalne ochraniające Bidena? Wiemy, przed czym go strzegą

Popularne w tym tygodniu:

168 obiektywów Canona utworzy megateleskop. Ich koszt to ponad 7,5 miliona złotych 5,6 miliona złotych za Leicę z 1957 roku. To najdroższa taka na świecie! Dronut to okrągły dron ze śmigłami wewnątrz. Wygląda jak z "Gwiezdnych Wojen" Sony wstrzymuje produkcję 3 aparatów. Jeśli planowałeś któryś kupić, będzie problem K|Lens niedługo w sprzedaży. Fotografia obliczeniowa zawita do współczesnych aparatów Ma rozdzielczość 3,2 MILIARDA pikseli. Największy aparat świata przechodzi ostatnie testy Ceny niedługo pójdą w górę, a Kodak wydaje aparat jednorazowy na film. Po co? Sony ma poważniejsze problemy ze sprzętem, niż wszyscy myślą Telezakupy wracają do łask. Popyt na aparaty przekroczył oczekiwania producentów