Dlaczego użytkownicy nie trawią nowego VSCO?

VSCO to jedna z najbardziej popularnych aplikacji mobilnych przeznaczonych do fotografowania. Oprócz zrobienia zdjęcia, oferuje przeróżne filtry, inne formy obróbki oraz opcje społecznościowe. W zeszłym tygodniu aplikacja VSCO została przeprojektowana, co spotkało się z niemałym oburzeniem. Sprawdziliśmy o co właściwie chodzi.

O co ten szum?

VSCO przeszło niemałe zmiany w ostatnim czasie. Wygląd aplikacji jest zupełnie inny. Dla przypomnienia – jest to bezpośredni konkurent dla Insagrama w kwestii programów do robienia i edycji zdjęć. Wspomniana platforma została niedawno wykupiona przez koncern Facebook, który również radykalnie nastąpił na dotychczasową politykę, zmieniając Instagram w wizualną wersję FB. Wielu zwolenników VSCO nie przypadł do gustu redesign i zagrozili, że nie wrócą do używania programu, jeśli nie zostanie przywrócony poprzedni wygląd.

Instagram wprowadził kolejne wielkie zmiany — wchodzi dobór treści do użytkownika

Od czasy wykupienia Instagrama prze Faebooka rozpoczęła się istna rewolucja w obrębie tego medium. Nowe władze zaczęły wprowadzać liczne zmiany,…

To samo działo się z Instagramem – zmiana sposobu przeglądania, nowe logo, nowy interfejs, całkowita zmiana identyfikacji wizualnej. Użytkownicy również wtedy grozili, że odejdą i jak to się skończyło? Prowadzą swoje konta dalej, przywykli. Czy takie narzekanie ma w ogóle sens, jeśli mówimy o wielkich koncernach medialnych? Nie wydaje mi się.

Co sądzą użytkownicy?

Jak widzę – polscy użytkownicy również nie są zadowoleni ze zmian, które nastapiły w VSCO. Na Google Play App Store roi się od negatywnych opinii oraz niskich ocen. Ludzie domagają się zmian. Czy nastąpi medialny bunt względem tego edytora i pospolite ruszenie w stronę niezależnych, mniejszych aplikacji?

Dostaliśmy wiele zwrotnych wiadomości dotyczących nowego wyglądu. Wspaniale jest widzieć, jak bardzo ludzie są zaangażowani w VSCO. Pierwszą z wielu opcji, które planujemy wprowadzić, jest realizacja naszej wizji VSCO, jako społeczności do wyrażania siebie, jesteśmy podekscytowani na myśl o testowaniu nowych rzeczy. Zależy nam na prowadzeniu i rozwoju przedsięwzięcia jako całości, więc podjęliśmy ryzyko, ale jesteśmy pewni, że podejmujemy właściwe decyzje dla dobra naszej społeczności.

Rzecznik VSCO

Prezes VSCO, na swoim blogu, umieścił specjalny wpis dotyczący odświeżonej aplikacji. W poście podkreśla on to, że najważniejsza jest społeczność i jej budowanie poprzez tworzenie i dzielenie się wyjątkową i unikatową treścią. Wspomina również o sposobie nawigacji, który ma przypominać korzystanie z joysticka oraz o tym, że zależy im (jako firmie) na prezentowaniu zdjęć w takiej formie, w jakiej umieścili je użytkownicy.

Konfrontacja

Postanowiłem sprawdzić, czy nowe VSCO jest aż tak tragiczne, jak kreują je użytkownicy. I… właściwie nic, oprócz nawigacji i zapraszania do dołączenia do społeczności się nie zmieniło. Faktycznie – wygląd i sposób przewijania narzędzi nie zachęcają. Po to, by przejść do aparatu musimy przejść do „dolnego ekranu”, na górnym mamy filtrowanie naszej treści, po lewej jest część społecznościowa, a po prawej nie ma nic.

Jak kreować swój wizerunek profesjonalny w mediach społecznościowych?

XXI wiek to czas daleko idącej cyfryzacji oraz globalizacji, jak i również czas, w którym kultura daru silnie się rozwija. Każdy z nas promuje się za…

Jeśli pominiemy fakt, że musimy trafiać w małe okrągłe pole po to, by przewinąć ekran i to, że co jakiś czas wyskakująca informacja nakłaniająca do logowania, jest nawet w porządku. Aplikacja została zoptymalizowana i działa dużo szybciej niż wcześniej. Szczerze mówiąc – specjalnie nie rozumiem burzy, którą wywołała zmiana wyglądu.

Jeśli macie wątpliwości — sprawdźcie aplikację na własną rękę. Jest dostępna na iOS oraz Androida.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Wystawa cyklu Marcina Watemborskiego - "epitafium /nad grobem/" - zagości we Wrocławiu MeFoto – nowa marka kolorowych statywów Canon EOS 5D Mark IV na horyzoncie. Oto wszystko, co o nim wiemy Zeiss ExoLens - wysokiej jakości adaptery do iPhone już w sprzedaży Prace Bruce'a Gildena zawitają w Leica Gallery Warsaw już niedługo Guided Upright - nowa funkcja w Lightroomie i Camera Raw, która pomaga korygować prerspektywę Czy dzięki algorytmowi MIT zobaczymy jak wygląda czarna dziura? Pocisk przelatujący przez 5 żarówek uchwycony z prędkością 62 000 klatek na sekundę Znany fotoreporter, David Gilkey, został zastrzelony w Afganistanie Wyprzedaż odbitek agencji Magnum potrwa tylko do piątku Czy w DxO OpticsPro 11 są najlepsze algorytmy odszumiania na rynku? Metalens to zwiastun rewolucji w produkcji soczewek Instagram wprowadził kolejne wielkie zmiany - wchodzi dobór treści do użytkownika Niedługo zobaczymy nową wersję VSCO na Androida oraz iOS Darmowa wymiana akumulatorów dla niektórych posiadaczy Nikona D500 Zobaczcie najlepsze zdjęcia zgłoszone w konkursie Environmental Photographer of the Year 2016 Instagram prezentuje opcje dla profesjonalistów, w tym posty sponsorowane Nikon na poważnie myśli o bezlusterkowcu z dużą matrycą “Nibyland” Adama Lacha zostanie zaprezentowany w ramach "Kolekcji Wrzesińskich” Rozpoczął się nabór zgłoszeń do Sony World Photography Awards 2017 Obrazy życia i śmierci w filmie dokumentalnym o Jasonie Howe Od teraz przyjdzie nam płacić za śluby i sesje fotograficzne w Tatrach Steve McCurry komentuje: „Obecnie opowiadam historie obrazem”. Fotograf odniósł się do zarzutów w sprawie fotomanipulacji

Popularne w tym tygodniu:

Chris Niedenthal zablokowany na Facebooku za umieszczenie zdjęć z Marszu Niepodległości Makijaż, który walczy z kamerami inwigilującymi obywateli Podwójny cashback Fujifilm - zwrot nawet 1720 złotych za jeden produkt! ON1 Photo RAW 2018 depcze Lightroomowi po piętach Cashback Canona to najlepszy moment na kupowanie sprzętu fotograficznego Akumulator do aparatu wybuchł na lotnisku w USA. Linie lotnicze wprowadzają coraz większe ograniczenia Wyniki testu Pentaxa 645Z w DxO opublikowane po latach! Mimo wieku aparat wciąż stoi wysoko w rankingu Olympus Pro Tour - bezpłatne warsztaty fotografii portretowej z Arcadiusem Mauritzem Promocja ”Święta z Tamronem”. Kup obiektyw, a dostaniesz statyw lub monopod za złotówkę Pomożesz wydać świetną książkę Damiana Chrobaka? Rusza zimowy cashback Olympusa Na swoje 100-lecie Nikon przestaje sprzedawać sprzęt fotograficzny w Brazylii