Wyniki konkursu na naturalny portret z House of Retouching

Po burzliwych obradach jury wybraliśmy zwycięzcę spośród ponad 300 fotografii. Zwycięzca w nagrodę otrzyma udział w warsztatach retuszerskich Profi Post Photo organizowanych przez House of Retouching. Gratulujemy i bardzo dziękujemy wszystkim za zgłoszenia!

© Przemysław Matląg

Myślą przewodnią konkursu było stworzenie jak najbardziej naturalnego portretu pozowanego. Mówiąc o naturalności mamy na myśli ograniczenie post-produkcji do minimum, a nawet jej wykluczenie. Jeśli jednak będziecie obrabiać zdjęcia – pamiętajcie, aby wyglądały one możliwie jak najbardziej naturalnie.

Jury złożone z założycieli House of Retouching (Krzysztof Gadomski i Tomasz Kozakiewicz) oraz redaktorów Fotoblogia.pl - (Krzysztof Basel i Marcin Watemborski) wspólnymi siłami wyłonilśmy jedno najlepsze zdjęcie, analizując je pod kątem techniki i staranności wykonania.

Zwycięzcą został Przemysław Matląg, któremu serdecznie gratulujemy! W trakcie obrad jury zwróciliśmy szczególną uwagę na kompozycję, kolorystykę oraz światło – bez których dobra fotografia nie ma prawa istnieć. Nagrodzone zdjęcie jest spójne w tematyce, stylistyce i wydźwięku emocjonalnym, ma w sobie coś wyjątkowego i nie jest typową sztampą a przy okazji ma choć trochę energii.

Mieliśmy duży problem by wybrać to jedno zdjęcie i jednego zwycięzcę. Poziom był bardzo wysoki i z chęcią nagrodzilibyśmy wiele prac. Konkurs jednak rządzi się swoimi prawami i w końcu stanęło na jednej pracy — zdjęciu Pana Przemysława. Pozornie prostym portrecie, a jednak przykuwającym oczy. Bardzo spójnym tonalnie, oświetleniowo, gdzie cała atmosfera zdjęcia zgadza się z całą resztą. To nas właśnie przekonało. Zdjęcie wydaje się zwyczajnym naturalnym portretem, a jednak wszystkie elementy tworzą spójną całość.

Krzysztof Gadomski i Tomasz Kozakiewicz

Zwycięzca będzie mógł wziąć udział w warsztatach retuszerskich Profi Post Photo, organizowanych przez House of Retouching w dniach 16 – 18 września 2016 r. w Warszawie. Podczas trzech dni warsztatowych, uczestnicy pod okiem Krzysztofa Gadomskiego i Tomasza Kozakiewicza, poznawać będą największe sekrety kreowania zdjęć w postprodukcji. Organizatorzy zapewniają idealną przestrzeń do nauki postprodukcji fotograficznej. W kameralnej atmosferze pracy, z wykorzystaniem profesjonalnych sprzętów jak aparat Phase One XF 100MP, tablety Wacom oraz drukarki Epson, 15 osób odkryje sposoby postępowania krok po kroku.

Ci wszyscy, którym nie udało się wygrać, mogą skorzystać z atrakcyjnej promocji na zakup udziału w warsztatach Profi Post Photo w jednym z pięciu miast w Polsce. Zapisując się do końca czerwca otrzymacie specjalną zniżkę 30%. Więcej informacji na temat wrześniowych warsztatów przeczytacie tu:

7. edycja warsztatów Profi Post Photo Tournee z House of Retouching startuje we wrześniu

Organizowane po raz siódmy przez krakowskie studio House of Retouching, czerwcowe warsztaty postprodukcji PROFI POST PHOTO – TOURNÉE, zagoszczą w aż…

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Oto zwycięzcy najbardziej prestiżowego konkursu fotograficznego w Polsce – Grand Press Photo 2017 Plotki, ploteczki ? Canon EOS 5D Mark II Intensywne warsztaty w Warszawskiej Szkole Fotografii Adobe Lightroom 3.6 i Camera Raw 6.6 - gotowe do pobrania Adobe Photoshop Fix i Photoshop Mix - aplikacje fotograficzne nareszcie w wersji na Androida Photoshop dla mas, czyli Express Czy nowy bezlusterkowiec Canona będzie miał pełnoklatkową matrycę? Ukradli sprzęt fotograficzny za kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Szczęśliwy finał sprawy Flash Porter - plenerowy sprzęt do archiwizacji zdjęć Portret Indianki z XIX-wieku? Nie, to niesamowite zdjęcie Grety Thunberg Warsztaty z Arkadiuszem Branickim, czyli jak fotografować akt Marka Bowens przestaje istnieć – to już potwierdzona informacja

Popularne w tym tygodniu:

Nie żyje fotografka Beatlesów. Astrid Kirchherr miała 81 lat Adobe Premiere Pro 14.2 zyskuje potężne wsparcie kart graficznych NVIDIA Capture One 20 w specjalnej wersji do aparatów marki Nikon Zostań ambasadorem Adobe Lightroom. Producent uruchamia specjalny program