Apple Wach z aparatem fotograficznym?

Patent złożony przez Apple pokazuje, że Apple Wach może mieć w przyszłości aparat fotograficzny.

Gdy Apple zaprezentowało Apple Wach nie było sensu, żeby urządzenie było jeszcze większe tylko po to, żeby oferowało aparat fotograficzny. Jednak czasy się zmieniają, miniaturyzacja idzie do przodu i Apple nie chciało zamykać sobie drzwi do takich innowacji. Opublikowany ostatnio patent jasno pokazuje, że Apple Watch może mieć wbudowany moduł aparatu. I wcale nie jest to głupie.

Patent Apple nr 14774642 z 2013 roku kryje w sobie przynajmniej kilka pomysłów na implementację aparatu w Apple Wach, od czytnika kodów QR do obiektywu stałoogniskowego, a nawet zoom. Jednym słowem, Apple chce sobie zapewnić jak najszersze możliwości, jakie się da, żeby móc sprostać pomysłom z przyszłości.

Aparat w Apple Wach może być umieszczony na przedniej ściance albo z boku, co sugeruje użycie jako czytnika kodów QR. Przedni aparat może umożliwiać wykonywanie autoportretów czy komunikację przez Facetime. Co więcej, patent nie wyklucza nawet zastosowania obiektywu zoom z autofokusem.

Jak zawsze w przypadku patentów nie oznacza to, że w kolejnej wersji Apple Wach zobaczymy aparat fotograficzny. Jasne jest tylko to, że Apple chce mieć taką możliwość i że jest to bardziej prawdopodobne.

Źródło: www.patentlyapple.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

To nie są prawdziwe małpy! Zobacz, jak PBS ukryło kamery Obrzydliwe przedmioty codziennego użytku. Banksy walczy z prawem Niefotogeniczne koty podbijają internet. Oto ich najgorsze zdjęcia Półki ze sprzętem foto runęły jak kostki domina Quiz fotograficzny nr 3 Automatyzacja w fotografii, czyli nowy poziom malowania światłem Pierwsze GoPro w historii było aparatem analogowym do zadań specjalnych Panna młoda nie żyje, a filmowcy nie chcą oddać pieniędzy. Tragiczna historia z USA Niezwykłe znalezisko: Idealnie zachowany niedźwiedź sprzed 40 000 lat na zdjęciach Fotografka przełamuje stereotyp “świrniętej kociary” Przyjaźń dwojga czworonogów. Kot i pies na uroczych zdjęciach Viewer 2 - nieco inna przeglądarka zdjęć

Popularne w tym tygodniu:

Zjawiskowa natura na filmie. To nie jest science-fiction Wzruszający obraz natury. Niedźwiedzica opłakiwała zabite młode Był krok od śmierci. Starcie z rekinem nagrał pilot drona SpongeBob i Patrick naprawdę istnieją! Ujęła ich podwodna kamera