Karol Krukowski zachęca fotografów do omawiania ich prac na YouTube

W dobie internetu ludzie zapominają o tym, czym jest dobra fotografia. Karol Krukowski pragnie przekazać wam tajniki tego, czym jest selekcja oraz jak powinniśmy podchodzić do samego tematu obrazowania świata. Zapoznajcie się z jego kanałem.

Karol Krukowski jest polskim fotografem, edytorem oraz nauczycielem. Główną tematyką poruszaną przez niego jest zestawienie fotografii z tekstem. W 2006 roku, razem z Maciejem Bączykiem, opublikował „Niewidzialną mapę Wrocławia”. Na podstawie rozmów z osobami niewidomymi sfotografował opisywane przez nie miejsca. Rok 2013 przyniósł mu wyróżnienie Fotograficznej Publikacji Roku za książkę „Rozbite-mrzenie”.

Oprócz tego, Karol ma na swoim koncie stypendium ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011) oraz stypendium marszałka województwa dolnośląskiego (2006).

Na swoim nowym kanale na YouTube – ABRYS, Karol porusza tematykę dobrej fotografii. W pierwszym odcinku swojego vloga autor zachęca użytkowników do wysyłania do siebie zdjęć (do 100), które będzie omawiał w kolejnych częściach. Każdy z odcinków będzie poświęcony jednemu autorowi, którego prace zostaną poddane starannemu omówieniu. Jest to pierwszy tego typu przegląd portfolio autorów, który ma miejsce w polskiej części internetu.

Swoje fotografie (pojedyncze zdjęcie do 1 Mb) możecie nadsyłać za pośrednictwem portalu WeTransfer do 26 czerwca na adres: fotografia@abrys.edu.pl. Dotychczas autor otrzymał ponad 30 zgłoszeń.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Wiemy, jak będzie wyglądał bezlusterkowiec Nikona Od teraz przyjdzie nam płacić za śluby i sesje fotograficzne w Tatrach Młodzi artyści zaprezentują się na Festiwalu Sztuki im. Wojciecha Zamecznika - FORMA Przyśpiesz pracę w Photoshopie za pomocą kolorów [wideoporadnik] Facebook i nowa przeglądarka zdjęć z trybem pełnoekranowym Nowy firmware Metabones wspiera 10 kl./s z AF-C na Sony A7 III Dzięki algorytmowi Google, automatyczne podpisywanie i tagowanie zdjęć to tylko kwestia czasu Okrucieństwo internautów. Seksistowskie komentarze pod zdjęciem młodej futbolistki Fotograficzny Flash News Niebo nad Nowym Jorkiem rozbłysło na niebiesko. Mieszkańcy myśleli, że to obcy Jak dodać funkcję „Dehaze” do Lightrooma 6? Magazyn Vogue skrytykowany za okładkę z nagimi siostrami Hadid w niestosownej pozie

Popularne w tym tygodniu:

Moda rodem z obozu śmierci. Loewe przeprasza za wpadkę Rozebrali się i oblali sztuczną krwią w obronie zwierząt. Zdjęcia dają do myślenia Zdjęcia ogromnego pożaru w Petersburgu. Płonie skład chemii i gumy Panasonic ucieka z rynku produkcji matryc i sprzedaje swoje technologie Święto Dziękczynienia w Nowym Jorku. Parada balonów przeszła ulicami miasta Photoshop na iPada: Adobe zapowiada zmiany i nowe funkcje