Karol Krukowski zachęca fotografów do omawiania ich prac na YouTube

W dobie internetu ludzie zapominają o tym, czym jest dobra fotografia. Karol Krukowski pragnie przekazać wam tajniki tego, czym jest selekcja oraz jak powinniśmy podchodzić do samego tematu obrazowania świata. Zapoznajcie się z jego kanałem.

Karol Krukowski jest polskim fotografem, edytorem oraz nauczycielem. Główną tematyką poruszaną przez niego jest zestawienie fotografii z tekstem. W 2006 roku, razem z Maciejem Bączykiem, opublikował „Niewidzialną mapę Wrocławia”. Na podstawie rozmów z osobami niewidomymi sfotografował opisywane przez nie miejsca. Rok 2013 przyniósł mu wyróżnienie Fotograficznej Publikacji Roku za książkę „Rozbite-mrzenie”.

Oprócz tego, Karol ma na swoim koncie stypendium ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011) oraz stypendium marszałka województwa dolnośląskiego (2006).

Na swoim nowym kanale na YouTube – ABRYS, Karol porusza tematykę dobrej fotografii. W pierwszym odcinku swojego vloga autor zachęca użytkowników do wysyłania do siebie zdjęć (do 100), które będzie omawiał w kolejnych częściach. Każdy z odcinków będzie poświęcony jednemu autorowi, którego prace zostaną poddane starannemu omówieniu. Jest to pierwszy tego typu przegląd portfolio autorów, który ma miejsce w polskiej części internetu.

Swoje fotografie (pojedyncze zdjęcie do 1 Mb) możecie nadsyłać za pośrednictwem portalu WeTransfer do 26 czerwca na adres: fotografia@abrys.edu.pl. Dotychczas autor otrzymał ponad 30 zgłoszeń.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Wystawa cyklu Marcina Watemborskiego - "epitafium /nad grobem/" - zagości we Wrocławiu Kto drugi do pełnej klatki? VSCO Film Essentials to nowy pakiet presetów do Lightrooma w cenie 59 dolarów Nikon po raz kolejny w tarapatach: komunkacja przez Wi-Fi nie działa z urządzeniami Apple Wyniki konkursu na naturalny portret z House of Retouching Dlaczego użytkownicy nie trawią nowego VSCO? Stylowy aparat Instax mini 70 w nowych kolorach: czerwonym, czarnym i złotym MeFoto – nowa marka kolorowych statywów Canon EOS 5D Mark IV na horyzoncie. Oto wszystko, co o nim wiemy Zeiss ExoLens - wysokiej jakości adaptery do iPhone już w sprzedaży Prace Bruce'a Gildena zawitają w Leica Gallery Warsaw już niedługo Guided Upright - nowa funkcja w Lightroomie i Camera Raw, która pomaga korygować prerspektywę Czy dzięki algorytmowi MIT zobaczymy jak wygląda czarna dziura? Pocisk przelatujący przez 5 żarówek uchwycony z prędkością 62 000 klatek na sekundę Znany fotoreporter, David Gilkey, został zastrzelony w Afganistanie Wyprzedaż odbitek agencji Magnum potrwa tylko do piątku Czy w DxO OpticsPro 11 są najlepsze algorytmy odszumiania na rynku? Metalens to zwiastun rewolucji w produkcji soczewek Instagram wprowadził kolejne wielkie zmiany - wchodzi dobór treści do użytkownika Niedługo zobaczymy nową wersję VSCO na Androida oraz iOS Darmowa wymiana akumulatorów dla niektórych posiadaczy Nikona D500 Zobaczcie najlepsze zdjęcia zgłoszone w konkursie Environmental Photographer of the Year 2016 Instagram prezentuje opcje dla profesjonalistów, w tym posty sponsorowane

Popularne w tym tygodniu:

Elon Musk zablokował fotografa, który poprosił o podpisanie zdjęcia Lightroom przyspiesza! W końcu korzysta z mocy karty graficznej USA: Ugryzła ją trująca ośmiornica, gdy robiła zdjęcie na konkurs Portret Beyoncé Knowles trafi do National Portrait Gallery Nikon Photo Contest 2018-2019. Polacy na podium Corel PaintShop Pro 2020: klonowanie z uwzględnieniem zawartości Sigma 35 mm f/1.2 i Sigma 45 mm f/2.8 – znamy ceny i dostępność w Polsce Kalendarz Pirelli 2020, czyli wyśmienite portrety Paolo Roversi Zuza Krajewska autorką Kolekcji Wrzesińskiej: ”Powinno być dobrze. It should be ok.”