Jak szybko i efektownie obrobić zdjęcia z wakacji? [wideoporadnik]

Wakacje właśnie się rozpoczęły. Statystyki są jasne - to czas, w którym powstaje najwięcej zdjęć. Po przyjeździe chcemy je jak najszybciej obrobić i pokazać znajomym. Jak to zrobić? Pokażę Wam w dzisiejszym, krótkim jak espresso poradniku.

Właśnie wróciłem z urlopu, na którym zrobiłem całe mnóstwo zdjęć. Pewnie wy, też niebawem ruszycie nad morze, w góry, nad jeziora czy drugi koniec świata. W okresie wakacji robimy całe mnóstwo zdjęć, ale fotografując w trybie RAW, niestety ich wygląd po wrzuceniu do Lightrooma jest daleki od tego, co chcielibyśmy uzyskać. Pliki RAW, jak sama nazwa wskazuje, są bardzo surowe, mało kontrastowe, nie mają nasyconych barw i wyglądają po prostu średnio.

Co ważne, tkwi w nich niesamowity potencjał, którego ułamek możemy wyciągnąć, przesuwając kilka suwaków w Lightroomie lub Adobe Camera RAW, a zdjęcia będą wyglądały o niebo lepiej. Oczywiście, nie jest to kompletna obróbka, bo chcąc przygotować zdjęcia od A do Z, powinniśmy spędzić nad nimi znacznie więcej czasu, ale do pokazania rodzinie czy znajomym, pokazany sposób jest w zupełności wystarczający.

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak wykonać profesjonalną sesję jedzenia przy użyciu prostego i mobilnego zestawu? Frymografia - szara strefa wrażeń Dla początkujących: Jak robić zdjęcia na imprezach? Wszystko o skutecznej konwersji zdjęć do czerni i bieli [wideoporadnik] Lampki choinkowe, aparat, akcja! Prosty sposób na piękne portrety z przednim bokeh Kalibracja monitora - czym jest, jak, czym i po co ją robić? Fotografia w liczbach Jaki aparat cyfrowy sprawdzi się w rękach amatora fotografii? Jak zadbać o nastrój na sesji zdjęciowej? 8 przydatnych rad Jak powstaje prosta sesja zdjęciowa w studiu? Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Problem z kolorami zdjęć w Internecie? Powiemy Ci co robisz źle – profile ICC, kalibracja monitora

Popularne w tym tygodniu:

Fotografia okolicznościowa. Bądź niewidoczny i przestrzegaj zasad