Jak szybko i efektownie obrobić zdjęcia z wakacji? [wideoporadnik]

Wakacje właśnie się rozpoczęły. Statystyki są jasne - to czas, w którym powstaje najwięcej zdjęć. Po przyjeździe chcemy je jak najszybciej obrobić i pokazać znajomym. Jak to zrobić? Pokażę Wam w dzisiejszym, krótkim jak espresso poradniku.

Właśnie wróciłem z urlopu, na którym zrobiłem całe mnóstwo zdjęć. Pewnie wy, też niebawem ruszycie nad morze, w góry, nad jeziora czy drugi koniec świata. W okresie wakacji robimy całe mnóstwo zdjęć, ale fotografując w trybie RAW, niestety ich wygląd po wrzuceniu do Lightrooma jest daleki od tego, co chcielibyśmy uzyskać. Pliki RAW, jak sama nazwa wskazuje, są bardzo surowe, mało kontrastowe, nie mają nasyconych barw i wyglądają po prostu średnio.

Co ważne, tkwi w nich niesamowity potencjał, którego ułamek możemy wyciągnąć, przesuwając kilka suwaków w Lightroomie lub Adobe Camera RAW, a zdjęcia będą wyglądały o niebo lepiej. Oczywiście, nie jest to kompletna obróbka, bo chcąc przygotować zdjęcia od A do Z, powinniśmy spędzić nad nimi znacznie więcej czasu, ale do pokazania rodzinie czy znajomym, pokazany sposób jest w zupełności wystarczający.

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Dodawanie nocnych świateł do dziennych zdjęć w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Tani fotograf na wesele. Czy warto? 5 przedmiotów codziennego użytku, które dają świetny efekt na zdjęciach Efekt wysokich kontrastów - nadaj swoim zdjęciom dramatyczny charakter Poznaj osobowość kota i uchwyć ją na zdjęciach - jeśli ci pozwoli 8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową Fotografie panoramiczne - ile wybrać zdjęć i jak znaleźć punkt bez paralaksy? [poradnik] Proste fotograficzne sztuczki, które urozmaicą zdjęcie Nie masz społeczności ani popularnych zdjęć na Insta, nie istniejesz. Jak to zmienić? Drony – jak latać, żeby nie rozbić się o przepisy? Olympus w atmosferze skandalu - były dyrektor oskarża, akcje lecą na łeb na szyję Jak być lepszym fotografem? Jeszcze więcej rad i przemyśleń

Popularne w tym tygodniu:

Jak wybrać odpowiednią ogniskową do cropa? Oto prosty sposób Jak zamienić smartfona w prawie idealne narzędzie do fotografii? Vogue dla nastolatków pokazuje, jak robić zdjęcia policjantów. Te rady mają sens! Ile i jak można zarobić na zdjęciach stockowych? Praca zdalna. Organizacja czasu to podstawa