Jak szybko i efektownie obrobić zdjęcia z wakacji? [wideoporadnik]

Wakacje właśnie się rozpoczęły. Statystyki są jasne - to czas, w którym powstaje najwięcej zdjęć. Po przyjeździe chcemy je jak najszybciej obrobić i pokazać znajomym. Jak to zrobić? Pokażę Wam w dzisiejszym, krótkim jak espresso poradniku.

Właśnie wróciłem z urlopu, na którym zrobiłem całe mnóstwo zdjęć. Pewnie wy, też niebawem ruszycie nad morze, w góry, nad jeziora czy drugi koniec świata. W okresie wakacji robimy całe mnóstwo zdjęć, ale fotografując w trybie RAW, niestety ich wygląd po wrzuceniu do Lightrooma jest daleki od tego, co chcielibyśmy uzyskać. Pliki RAW, jak sama nazwa wskazuje, są bardzo surowe, mało kontrastowe, nie mają nasyconych barw i wyglądają po prostu średnio.

Co ważne, tkwi w nich niesamowity potencjał, którego ułamek możemy wyciągnąć, przesuwając kilka suwaków w Lightroomie lub Adobe Camera RAW, a zdjęcia będą wyglądały o niebo lepiej. Oczywiście, nie jest to kompletna obróbka, bo chcąc przygotować zdjęcia od A do Z, powinniśmy spędzić nad nimi znacznie więcej czasu, ale do pokazania rodzinie czy znajomym, pokazany sposób jest w zupełności wystarczający.

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Zorza polarna do zobaczenia już dzisiaj w Polsce. Radzimy, jak zrobić jej dobre zdjęcia Czy dawni mistrzowie fotografii mody dziś retuszowaliby swoje zdjęcia? Efekt Tilt-shift w Lightroomie doda charakteru twoim zdjęciom Analogowa frustracja, czyli trudna relacja z filmem Radzimy, jak dobrze wyostrzać zdjęcia w Photoshopie Jak zrobić fotokalendarz? Ciekawe miejsca do zdjęć - jak je znaleźć? [poradnik] Dlaczego inni robią lepsze zdjęcia od ciebie? Time-Lapse: 8 rad, które poprawią Twoje animacje Jak fotografować krajobrazy i budynki, aby nie wyglądały banalnie [poradnik] 8 rad dla miłośników zdjęć krajobrazowych [poradnik] Capture One Pro 8 - wprowadzenie do aplikacji [wideoporadnik]