Jak szybko i efektownie obrobić zdjęcia z wakacji? [wideoporadnik]

Wakacje właśnie się rozpoczęły. Statystyki są jasne - to czas, w którym powstaje najwięcej zdjęć. Po przyjeździe chcemy je jak najszybciej obrobić i pokazać znajomym. Jak to zrobić? Pokażę Wam w dzisiejszym, krótkim jak espresso poradniku.

Właśnie wróciłem z urlopu, na którym zrobiłem całe mnóstwo zdjęć. Pewnie wy, też niebawem ruszycie nad morze, w góry, nad jeziora czy drugi koniec świata. W okresie wakacji robimy całe mnóstwo zdjęć, ale fotografując w trybie RAW, niestety ich wygląd po wrzuceniu do Lightrooma jest daleki od tego, co chcielibyśmy uzyskać. Pliki RAW, jak sama nazwa wskazuje, są bardzo surowe, mało kontrastowe, nie mają nasyconych barw i wyglądają po prostu średnio.

Co ważne, tkwi w nich niesamowity potencjał, którego ułamek możemy wyciągnąć, przesuwając kilka suwaków w Lightroomie lub Adobe Camera RAW, a zdjęcia będą wyglądały o niebo lepiej. Oczywiście, nie jest to kompletna obróbka, bo chcąc przygotować zdjęcia od A do Z, powinniśmy spędzić nad nimi znacznie więcej czasu, ale do pokazania rodzinie czy znajomym, pokazany sposób jest w zupełności wystarczający.

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak dodać super efekty do zdjęcia za darmo? Kiedy zapadnie zmrok, czyli obróbka zdjęć nocnych [wideoporadnik] Wysmakowane zdjęcia kulinarne. Jak je zrobić? Co oznaczają numery i litery umieszczone na obiektywie? Zrób to sam - fotografowanie wody [wideoporadnik] Karta pamięci: jaką wybrać? ?Chodź, pomaluj mój świat? ? czyli teoria barw w fotografii Pulitzery 2012 - wygrały przemoc i ból 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Poznaj ponadczasowe zasady tworzenia portretu w fotografii [poradnik] Poradnik: Jak dłużej pracować na bateriach? Podstawy fotografowania jedzenia - prosto, naturalnie i w domu [poradnik]

Popularne w tym tygodniu:

Wynajmujesz apartament? Sprawdź, czy nie ma ukrytych kamer