Szymon Brodziak został Najlepszym Fotografem Reklamowym Roku

Szymon Brodziak, pierwszy Polak, którego wystawa zawisła w Muzeum Helmuta Newtona, zdobył ogromne wyróżnienie na międzynarodowym konkursie fotograficznym Prix de la Photographie Paris 2016 (Px3). Został on uznany za Najlepszego Fotografa Reklamowego Roku 2016.

Wolna jak ptak, kobieca jak Bizuu / © Szymon Brodziak

Px3 to jeden z najbardziej prestiżowych europejskich konkursów fotograficznych. Jego jury składa się z międzynarodowych autorytetów w dziedzinie fotografii i sztuk wizualnych, pochodzących z Paryża, Londynu oraz Nowego Jorku.

Szymon Brodziak zaprezentował kilka sesji fotograficznych. Najwyższe wyróżnienie zdobyła ta, zrealizowana dla marki Bizuu, pt. „Wolna jak ptak, kobieca jak Bizuu”. Oprócz złotego medalu w kategorii „Moda” otrzymała ona srebrny w kategorii „Prasa”. Dwa brązowe medale trafiły do Brodziaka za Kalendarz Rossmann oraz publikację In Posnania. Dodatkowo Polak poszerzył pulę swoich nagród o aż 7 wyróżnień w kategoriach: Sztuka, Portret, Moda oraz Uroda m.in. za edytorial Rolls Royce Wraith oraz kalendarz z Leonorą Jimnez.

Nagrodzone w konkursie zdjęcia zostaną wystawione w galerii Espace Beaurepaire w Paryżu już 12 lipca oraz opublikowane w Dorocznym albumie Px3.

Serdecznie gratulujemy Szymonowi wszystkich nagród.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

"Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność" - zostałem nowym redaktorem prowadzącym portal WP Fotoblogia Retusz po królewsku – warsztaty postprodukcji zdjęć z House of Retouching i Epson Adobe wprowadza wsparcie Apple M1 w Premiere Pro, Premiere Rush oraz Audition Premiera Fujifilm X-H1 i spotkanie z Jackiem Boneckim już 3 marca! Przedsprzedaż ruszyła TIPA przyznała po raz 26. nagrody stowarzyszenia dziennikarzy fotograficznych Prace finalistów 3. edycji Projektu Przetwórnia do zobaczenia w Krakowie Koniec Digart.pl. Onet zamyka legendarny polski serwis dla artystów Reuters ? najlepsze zdjęcia lutego 20 proc. fotografów chce się przebranżowić. To skutek pandemii DxO Labs Optics Pro 7 - szybsze działanie i ulepszone narzędzia Nie żyje Karl Lagerfeld – wybitny wizjoner, projektant i fotograf Jesienne promocje Olympusa - zyskaj 650 zł na jasnych obiektywach i 900 zł na akcesoriach

Popularne w tym tygodniu:

Ptaki osierociły tysiące jaj. Wszystko to wina bezmyślnych operatorów dronów