Szymon Brodziak został Najlepszym Fotografem Reklamowym Roku

Szymon Brodziak, pierwszy Polak, którego wystawa zawisła w Muzeum Helmuta Newtona, zdobył ogromne wyróżnienie na międzynarodowym konkursie fotograficznym Prix de la Photographie Paris 2016 (Px3). Został on uznany za Najlepszego Fotografa Reklamowego Roku 2016.

Wolna jak ptak, kobieca jak Bizuu / © Szymon Brodziak

Px3 to jeden z najbardziej prestiżowych europejskich konkursów fotograficznych. Jego jury składa się z międzynarodowych autorytetów w dziedzinie fotografii i sztuk wizualnych, pochodzących z Paryża, Londynu oraz Nowego Jorku.

Szymon Brodziak zaprezentował kilka sesji fotograficznych. Najwyższe wyróżnienie zdobyła ta, zrealizowana dla marki Bizuu, pt. „Wolna jak ptak, kobieca jak Bizuu”. Oprócz złotego medalu w kategorii „Moda” otrzymała ona srebrny w kategorii „Prasa”. Dwa brązowe medale trafiły do Brodziaka za Kalendarz Rossmann oraz publikację In Posnania. Dodatkowo Polak poszerzył pulę swoich nagród o aż 7 wyróżnień w kategoriach: Sztuka, Portret, Moda oraz Uroda m.in. za edytorial Rolls Royce Wraith oraz kalendarz z Leonorą Jimnez.

Nagrodzone w konkursie zdjęcia zostaną wystawione w galerii Espace Beaurepaire w Paryżu już 12 lipca oraz opublikowane w Dorocznym albumie Px3.

Serdecznie gratulujemy Szymonowi wszystkich nagród.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Fotograf gwałcił, podglądał i wystawiał oceny. Prowadził agencję modelek Canon w Pjongczangu: korpusy za ponad pół miliona dolarów i ponad 700 obiektywów DJI Osmo - obiecująca kamera 4K ze zintegrowanym gimbalem Jak Sony A99 II radzi sobie w ciemnościach? Pierwsze testy już w Sieci „Sól Ziemi” - do kin wchodzi film o ikonie fotografii Sebastiao Salgado Jak rozpoznać wiek osób na zdjęciach? Olympus zaprasza was na kwietniowy spacer i kawkę z fotografami, w tym Jakubem Kaźmierczykiem Adobe nie próżnuje - nowe aktualizacje i pełna wersja Photoshopa na iPady Weź udział w wyjątkowym spotkaniu StreetMeet w Warszawie. To wielka szansa! Miksery "marki Shutterstock" pojawiły się na półkach Biedronki Zdjęcia na Instagramie mają pomóc lokalnym biznesom z Australii Hit internetu. Rozkład jazdy pociągów w Pucku rozsławia miasto

Popularne w tym tygodniu:

Na Marsie gorąco, w Nowym Jorku mróz i śnieżyca. Nagiemu kowbojowi to nie przeszkadza