Szymon Brodziak został Najlepszym Fotografem Reklamowym Roku

Szymon Brodziak, pierwszy Polak, którego wystawa zawisła w Muzeum Helmuta Newtona, zdobył ogromne wyróżnienie na międzynarodowym konkursie fotograficznym Prix de la Photographie Paris 2016 (Px3). Został on uznany za Najlepszego Fotografa Reklamowego Roku 2016.

Wolna jak ptak, kobieca jak Bizuu / © Szymon Brodziak

Px3 to jeden z najbardziej prestiżowych europejskich konkursów fotograficznych. Jego jury składa się z międzynarodowych autorytetów w dziedzinie fotografii i sztuk wizualnych, pochodzących z Paryża, Londynu oraz Nowego Jorku.

Szymon Brodziak zaprezentował kilka sesji fotograficznych. Najwyższe wyróżnienie zdobyła ta, zrealizowana dla marki Bizuu, pt. „Wolna jak ptak, kobieca jak Bizuu”. Oprócz złotego medalu w kategorii „Moda” otrzymała ona srebrny w kategorii „Prasa”. Dwa brązowe medale trafiły do Brodziaka za Kalendarz Rossmann oraz publikację In Posnania. Dodatkowo Polak poszerzył pulę swoich nagród o aż 7 wyróżnień w kategoriach: Sztuka, Portret, Moda oraz Uroda m.in. za edytorial Rolls Royce Wraith oraz kalendarz z Leonorą Jimnez.

Nagrodzone w konkursie zdjęcia zostaną wystawione w galerii Espace Beaurepaire w Paryżu już 12 lipca oraz opublikowane w Dorocznym albumie Px3.

Serdecznie gratulujemy Szymonowi wszystkich nagród.

Zobacz również: Korzystanie z przekształcania swobodnego w fotografii mody

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Panasonic Lumix Phone oficjalnie zaprezentowany [wideo] Bieszczadzka przygoda - warsztaty fotograficzne z testami obiektywów Irix To zdjęcie wygrało konkurs SkyPixel 2017, chociaż nie powinno było się tam znaleźć IFA 2010: Panasonic GF1 i Lumix G Fisheye 8 mm f/3,5 Nie żyje George Mendonsa, bohater zdjęcia Alfreda Eisenstaedta Tryb Photobooth w Google Pixel 3 sam wybierze najlepszy moment na selfie Etiuda ?List?, czyli młodzi filmowcy i Panasonic Lumix GH1 [wideo] Photoshop CS5 do wynajęcia. Czy to się opłaca? Fotografia noworodka otoczonego 1616 strzykawkami pokazuje poświęcenie matki Kto drugi do pełnej klatki? Słynny strzał Edgertona. Jak powstało to zdjęcie? Google Photos - darmowe przechowywanie i katalogowanie zdjęć ze smartfona i nie tylko

Popularne w tym tygodniu:

Adobe Premiere Pro 14.2 zyskuje potężne wsparcie kart graficznych NVIDIA Capture One 20 w specjalnej wersji do aparatów marki Nikon Shutterstock zmienia sposób rozliczeń. Fotografowie są wściekli i robią petycję