Szymon Brodziak został Najlepszym Fotografem Reklamowym Roku

Szymon Brodziak, pierwszy Polak, którego wystawa zawisła w Muzeum Helmuta Newtona, zdobył ogromne wyróżnienie na międzynarodowym konkursie fotograficznym Prix de la Photographie Paris 2016 (Px3). Został on uznany za Najlepszego Fotografa Reklamowego Roku 2016.

Wolna jak ptak, kobieca jak Bizuu / © Szymon Brodziak

Px3 to jeden z najbardziej prestiżowych europejskich konkursów fotograficznych. Jego jury składa się z międzynarodowych autorytetów w dziedzinie fotografii i sztuk wizualnych, pochodzących z Paryża, Londynu oraz Nowego Jorku.

Szymon Brodziak zaprezentował kilka sesji fotograficznych. Najwyższe wyróżnienie zdobyła ta, zrealizowana dla marki Bizuu, pt. „Wolna jak ptak, kobieca jak Bizuu”. Oprócz złotego medalu w kategorii „Moda” otrzymała ona srebrny w kategorii „Prasa”. Dwa brązowe medale trafiły do Brodziaka za Kalendarz Rossmann oraz publikację In Posnania. Dodatkowo Polak poszerzył pulę swoich nagród o aż 7 wyróżnień w kategoriach: Sztuka, Portret, Moda oraz Uroda m.in. za edytorial Rolls Royce Wraith oraz kalendarz z Leonorą Jimnez.

Nagrodzone w konkursie zdjęcia zostaną wystawione w galerii Espace Beaurepaire w Paryżu już 12 lipca oraz opublikowane w Dorocznym albumie Px3.

Serdecznie gratulujemy Szymonowi wszystkich nagród.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Plotki: Ricoh GXR z... Mikro 4/3! Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.04. - 15.05.2015 DxO PhotoLab 3: konkurent Lightrooma dostał koło chromatyczne Kamery GoPro HERO 5 Black oraz HERO 5 Session niebawem pojawią się na rynku Nikon Asia oskarżony o seksizm za wybór samych mężczyzn do promocji D850 Zostań oficjalnym fotografem Sejmu RP. Kancelaria szuka profesjonalisty z doświadczeniem Huawei reklamuje działanie aparatu w serii P30 zdjęciami z lustrzanki "Ujęcia ze smakiem" - smakowity kąsek dla fotografa [recenzja książki] Można już zgłaszać swoje prace do 6. edycji konkursu fotograficznego Leica Street Photo Split Strap, czyli noszenie aparatu nigdy wcześniej nie było tak wygodne Filmy o fotografii, czyli „Wszyscy jesteśmy fotografami - Kino Letnie Vol. 1" Finał Ligi Mistrzów okiem Reuters'a

Popularne w tym tygodniu:

Fotoreporterzy złapani przez żołnierzy Wojska Polskiego w okolicy Michałowa Nie żyje Mick Rock. Zabrał tajemnice muzyków lat 70. ze sobą Fotografował nagie dzieci. Sąd wydał wyrok za współżycie z nieletnią NASA wciąż nie wie, dlaczego teleskop Hubble’a utracił dane. Są konsekwencje