Sony FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe z ZOO w Berlinie

Razem z obiektywem Zeiss Planar T* FE 50 mm f/1.4 ZA został po raz pierwszy pokazany model Sony FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS. To tele zoom, którego premiera miała miejsce niemal pół roku temu, ale trzęsienie ziemi w Japonii spowodowało opóźnienia w jego produkcji i dostawie.

Obecnie Sony FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS jest dostępny jedynie na rynku japońskim i nie wiemy, kiedy to się zmieni. Szkoda, bo obiektyw zapowiada się interesująco. Jego układ optyczny złożony jest z trzech zaawansowanych soczewek XA, Super ED i ED, wykorzystano także powłoki Nano AR. Do tego wyposażono go w silnik SSM (Super Sonic Motor) i dodatkowo w dwa silniki liniowe. Nowy model ma także wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot oraz jest odporny na pył i wilgoć, a przednia soczewka pokryta jest dodatkowo fluorową powłoką. Zanim szkło trafi na nasze testy, zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii fotografii wykonanych w trakcie spaceru po berlińskim ZOO. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane bezlusterkowcem Sony A7R II w formacie JPEG Extra Fine.

Zdjęcia przykładowe:

Zobacz również: Sony A77 Mark II - test

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy obiektywów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Testy:

Carl Zeiss Sonnar T* FE 2,8/35 ZA - kosztowny drobiazg [test] Sony A9 - pierwsze wrażenia po premierze. Czy bezlusterkowiec dorówna profesjonalnym lustrzankom? Sony A6500 - test trybu filmowego Fujifilm Instax Square SQ10 - kwadratowo, cyfrowo i natychmiastowo [test] Islandia, ja oraz pojedynek flagowców Fujifilm: X-Pro2 kontra X-T2 Nikon 1 J1 i V1 na zdjęciach [galeria] Sony A77 II – nowoczesny aparat w klasycznej obudowie i ze starymi błędami [test] Test jakości zdjęć iPhone'a 6s. Czy Apple nadal jest królem fotograficznych smartfonów? Sony A6500: się ulepszamy, się cenimy i… [test] Zeiss Batis 85 mm f/1.8 - test portretówki do Sony A7 Canon G3X – mały aparat, spora matryca… i co więcej? The New iPad - czy może być przydatnym narzędziem dla fotografa?