Sony FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe z ZOO w Berlinie

Razem z obiektywem Zeiss Planar T* FE 50 mm f/1.4 ZA został po raz pierwszy pokazany model Sony FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS. To tele zoom, którego premiera miała miejsce niemal pół roku temu, ale trzęsienie ziemi w Japonii spowodowało opóźnienia w jego produkcji i dostawie.

Obecnie Sony FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS jest dostępny jedynie na rynku japońskim i nie wiemy, kiedy to się zmieni. Szkoda, bo obiektyw zapowiada się interesująco. Jego układ optyczny złożony jest z trzech zaawansowanych soczewek XA, Super ED i ED, wykorzystano także powłoki Nano AR. Do tego wyposażono go w silnik SSM (Super Sonic Motor) i dodatkowo w dwa silniki liniowe. Nowy model ma także wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot oraz jest odporny na pył i wilgoć, a przednia soczewka pokryta jest dodatkowo fluorową powłoką. Zanim szkło trafi na nasze testy, zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii fotografii wykonanych w trakcie spaceru po berlińskim ZOO. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane bezlusterkowcem Sony A7R II w formacie JPEG Extra Fine.

Zdjęcia przykładowe:

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy obiektywów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Testy:

Fujifilm X-Pro2 - współczesny dalmierz w naszych rękach Jak zrobić zdjęcia makro, ale bez obiektywu makro? [poradnik] Canon EOS 70D, czyli w pogoni za bezlusterkowcami [test] Olympus E-P2 - test część 1 Węgiel tanieje! Test statywu Genesis C3 (plus Genesis A3 dla towarzystwa) Canon EOS 200D - najlżejsza lustrzanka z odchylanym ekranem w naszych rękach Sony A7 II - pełna stabilizacja wysokiej jakości [test] Adobe Photoshop Mix - recenzja aplikacji Olympus Stylus Tough TG4 - twardziel ze zdjęciami RAW [test] Panasonic TZ100 – maleństwo z klasą [test] Canon EOS 5D Mark IV - jak sprawuje się w terenie? Oto zdjęcia przykładowe Sony A68 - test aparatu pełnego kontrastów