Sony FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe z ZOO w Berlinie

Razem z obiektywem Zeiss Planar T* FE 50 mm f/1.4 ZA został po raz pierwszy pokazany model Sony FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS. To tele zoom, którego premiera miała miejsce niemal pół roku temu, ale trzęsienie ziemi w Japonii spowodowało opóźnienia w jego produkcji i dostawie.

Obecnie Sony FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS jest dostępny jedynie na rynku japońskim i nie wiemy, kiedy to się zmieni. Szkoda, bo obiektyw zapowiada się interesująco. Jego układ optyczny złożony jest z trzech zaawansowanych soczewek XA, Super ED i ED, wykorzystano także powłoki Nano AR. Do tego wyposażono go w silnik SSM (Super Sonic Motor) i dodatkowo w dwa silniki liniowe. Nowy model ma także wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot oraz jest odporny na pył i wilgoć, a przednia soczewka pokryta jest dodatkowo fluorową powłoką. Zanim szkło trafi na nasze testy, zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii fotografii wykonanych w trakcie spaceru po berlińskim ZOO. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane bezlusterkowcem Sony A7R II w formacie JPEG Extra Fine.

Zdjęcia przykładowe:

Zobacz również: Jak korygować wady obiektywu w Adobe Lightroom?

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy obiektywów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Testy:

Samsung Galaxy S7 - test aparatu w wakacyjnej podróży Peak Design Everyday Line V2: W czym nowe produkty są lepsze od starych? Panasonic Lumix LX5 - test [część 2] Nikon D4 – profesjonalista w każdym kadrze [wideotest] Zeiss Milvus 85 mm f/1.4 ZE - pierwsze zdjęcia przykładowe Tenba Roadie II Hybrid - test uniwersalnej walizki dla fotografów Canon 2000D to maluch, którego da się lubić [test] TEST: Venus Laowa 12 mm f/2.8 Zero-D. Najszersze małoobrazkowe ef-dwa-osiem. Zalamo.com - internetowe narzędzie dla fotografów do pracy z klientami [recenzja] Canon EOS 700D - pierwsze wrażenia Thule Covert DSLR - plecak miejski z pięknym wzornictwem [recenzja] Panasonic Lumix DMC-G2 - TEST część 1

Popularne w tym tygodniu:

Sony ZV-1, czyli kompakt dla wlogerów w naszych rękach