Sony FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe z ZOO w Berlinie

Razem z obiektywem Zeiss Planar T* FE 50 mm f/1.4 ZA został po raz pierwszy pokazany model Sony FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS. To tele zoom, którego premiera miała miejsce niemal pół roku temu, ale trzęsienie ziemi w Japonii spowodowało opóźnienia w jego produkcji i dostawie.

Obecnie Sony FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS jest dostępny jedynie na rynku japońskim i nie wiemy, kiedy to się zmieni. Szkoda, bo obiektyw zapowiada się interesująco. Jego układ optyczny złożony jest z trzech zaawansowanych soczewek XA, Super ED i ED, wykorzystano także powłoki Nano AR. Do tego wyposażono go w silnik SSM (Super Sonic Motor) i dodatkowo w dwa silniki liniowe. Nowy model ma także wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot oraz jest odporny na pył i wilgoć, a przednia soczewka pokryta jest dodatkowo fluorową powłoką. Zanim szkło trafi na nasze testy, zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii fotografii wykonanych w trakcie spaceru po berlińskim ZOO. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane bezlusterkowcem Sony A7R II w formacie JPEG Extra Fine.

Zdjęcia przykładowe:

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy obiektywów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Testy:

Więcej światła z Chin. Mitakon Speedmaster 85 mm f/1.2 Sony A5100 - mały na zewnątrz, wielki w środku [test] DJI Osmo+ - test poręcznego stabilizatora do filmowania w 4K Joby Gorillapod SLR-Zoom czyli małpa trzymająca lustrzankę z zoomem Rzekomy następca Noct Nikkora jako mistrz sztuki i Sigma z serii artystycznej jako mistrz techniki. Testuje Jarosław Brzeziński LUMU - gadżet czy pełnowartościowy światłomierz? Leica M Edition 60 - pierwsze wrażenia Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - lekka armata za 50 tysięcy złotych w naszych rękach Leica X Vario - test kompaktu klasy premium Samsung NX1 - pierwsze wrażenia + wideo Olympus Stylus TOUGH TG-3 – trzecie życie twardziela [test] Sony RX100 II – pierwsze wrażenia i przykładowe zdjęcia