Sony FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe z ZOO w Berlinie

Razem z obiektywem Zeiss Planar T* FE 50 mm f/1.4 ZA został po raz pierwszy pokazany model Sony FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS. To tele zoom, którego premiera miała miejsce niemal pół roku temu, ale trzęsienie ziemi w Japonii spowodowało opóźnienia w jego produkcji i dostawie.

Obecnie Sony FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS jest dostępny jedynie na rynku japońskim i nie wiemy, kiedy to się zmieni. Szkoda, bo obiektyw zapowiada się interesująco. Jego układ optyczny złożony jest z trzech zaawansowanych soczewek XA, Super ED i ED, wykorzystano także powłoki Nano AR. Do tego wyposażono go w silnik SSM (Super Sonic Motor) i dodatkowo w dwa silniki liniowe. Nowy model ma także wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot oraz jest odporny na pył i wilgoć, a przednia soczewka pokryta jest dodatkowo fluorową powłoką. Zanim szkło trafi na nasze testy, zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii fotografii wykonanych w trakcie spaceru po berlińskim ZOO. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane bezlusterkowcem Sony A7R II w formacie JPEG Extra Fine.

Zdjęcia przykładowe:

Zobacz również: Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy obiektywów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Testy:

Test: Wszystkorobiący, kompaktowy Samsung NV9 Panasonic GX8 w naszych rękach Leica 35 mm f/1.4 Summilux-M ASPH - w poszukiwaniu mitycznej jakości obrazu [recenzja] Test jakości zdjęć iPhone'a 6s. Czy Apple nadal jest królem fotograficznych smartfonów? WD My Passport Wireless SSD - szybki, automatyczny backup w każdym miejscu [wideotest] Canon EOS-1D X Mark II - pierwsze zdjęcia przykładowe Sony A6500: się ulepszamy, się cenimy i… [test] Wacom Cintiq 13 - waga piórkowa obsługiwana piórkiem [pierwsze wrażenia] Sony Xperia Z5 - zdjęcia testowe, test szumów i porównanie z iPhonem 6 Sony NEX-5N - godne zastępstwo lustrzanki? [test] Samsung Galaxy Camera - aparat przyszłości bez przyszłości [test] Nikkor AF-S 35 mm f/1.4 - świetne szkło na każdą okazję [test]