DJI i Hasselblad stworzyły fotograficznego drona ze średnioformatową matrycą o rozdzielczości 50 Mpix

Doczekaliśmy się pierwszego produktu, który powstał dzięki współpracy chińskiego producenta dronów DJI i szwedzkiego Hasselblada, w którym DJI ma mniejszościowe udziały.

Jeszcze niedawno, jak pisaliśmy o pakiecie akcji Hasselblada, które zakupiło DJI, nie zapowiadało się na wspólny projekt. Jednak już po kilku miesiącach Hasselblad i DJI wypuściły swój pierwszy wspólny produkt — drona Matrice 600, który został wyposażony w aparat średnioformatowy Hasselblad A5D.

Całość jest zintegrowana, a aparat nie ma ruchomych części i jest wyposażony w obiektyw HC 50 mm f/3.5, który ostrzy na nieskończoność. Po przeliczeniu ogniskowej, daje ona odpowiednik 42 mm dla małego obrazka. Matryca to 50-megapikselowy sensor CMOS, który znamy między innymi z Hasselblada X1D.

Dron DJI M600 jest kompatybilny z ramieniem Ronin MX. Ramie razem z aparatem i obiektywem waży nieco ponad 4 kg, a udźwig drona DJI M600, to 6 kg więc powinien sobie z nim poradzić bez problemów.

Oba produkty są już w sprzedaży, a cena za zestaw wynosi 25 999 dolarów albo 24 400 euro, więc jest to zdecydowanie propozycja dla zawodowców, amatorom polecamy drona DJI Phantom 4.

DJI Matrice 600 — profesjonalny dron do filmowania i fotografowania

DJI zaprezentował nowego, poważnego drona — Matrice 600. Uniesie profesjonalny sprzęt foto i wideo do 4,5 kg oraz lata z prędkością prawie 65 km/h….

Źródło: www.hasselblad.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Samsung NX10 - atak na Mikro Cztery Trzecie? Nikon D7100 - matryca APS-C 24 Mpix bez filtra dolnoprzepustowego Średnioformatowy Phase One 645DF oraz nowe obiektywy Nocturnus 50 mm f/0.95 II - 15-listkowa przysłona i superjasność f/0.95 Czytnik Trust 39-in-1, przeczyta i kartę SIM Nieduży, piękny i drogi - Panasonic GF1 trafił do sklepów Powrót King Konga, czyli niezwykła reklama nakręcona lustrzankami [wideo] Raport Sony o skutkach pandemii. Produkcja matryc jest zagrożona? OM Digital Solutions Corporation zastępuje Olympusa. To finalizacja umowy Flipback, przydatny gadżet? Hitler nie ucieszył się z Canona 7D Olympus PEN E-PL10 – stylowy maluch w nowej odsłonie

Popularne w tym tygodniu:

Nikkor Z 400 mm f/2.8 TC VR S – armata za kosmiczne pieniądze jest gotowa! Leica oficjalnie ogłosiła model M11. Jest lepiej, niż oczekiwano Czym różni się Canon EOS R5C od Canona EOS R5? Jest tego sporo! Ci fotografowie zarabiają krocie na Instagramie. Oto sprzęt, którego używają