Huawei P9 - obiecujący smartfon z rysą w życiorysie [test]

Ten artykuł ma 6 stron:

Zdjęcia przykładowe

Zdjęcia zostały zrobione w formacie RAW, a następnie wywołane w Adobe Lightroom CC 2015 przy standardowych ustawieniach. Dodatkowo, w kolejnej galerii, dodałem te same zdjęcia po korekcji w module basic — contrast +50, shadows +100, highlights -100, clarity + 10, vibrance +10. Trzecia galeria to czarno-białe JPGi z matrycy monochromatycznej.

Podsumowanie

Co nam się podoba

Huawei P9 to jeden z najlepszych smartfonów fotograficznych na rynku. Na plus zasługuje dobra, szybka i czytelna aplikacja fotograficzna. Jakość zdjęć z obu aparatów jest naprawdę wysoka, a monochromatyczny aparat zaskakuje szczegółowością i brakiem szumów. Kolejny plus należy się za RAWy, z których można wyciągnąć naprawdę dużo. Sam smartfon jest bardzo dobrze wykonany, wygodny i szybki.

Co nam się nie podoba

Nie podoba mi się niezbyt uczciwe podejście Huawei do wielu aspektów związanych z tym modelem. Szkoda, że zabrakło dedykowanego przycisku migawki po właściwej stronie. Nie podoba mi się brak możliwości kontrolowania ekspozycji przy dłuższych czasach naświetlania, a także brak zapisu RAW dla aparatu monochromatycznego. Jakość filmów w porównaniu do konkurentów jest znacznie niższa. Szkoda także, że zabrakło optycznej stabilizacji obrazu. Dziwi także prześwietlanie plików RAW przy niższych czułościach, a także niedoświetlanie na wyższych.

Werdykt

Huawei P9 oferuje bogactwo opcji, wiele manualnych parametrów, a także zapis RAW. Szkoda jednak, że firma obiecywała jeszcze więcej, bo w kilku miejscach zapewnienia producenta rozminęły się z prawdą, a to coś, czego bardzo nie lubię. Niemniej jednak Huawei P9 to zarówno dobry smartfon jak i dobry aparat, który z powodzeniem zastąpi kompakt na wakacyjnych wyjazdach. To, co najbardziej zwróciło moją uwagę, to zapis RAW i naprawdę duże możliwości jego edycji. Z punktu widzenia fotografa to największy plus tego telefonu. Huawei, udało Ci się obronić, bo mimo tych wszystkich wpadek zrobiłeś naprawdę dobry telefon.

Zobacz również: Wideotest Canon EOS M

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy smartfonów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Olympus PEN E-PL7 - godny kontynuator serii [test] Nikon Coolpix L110 - test Leica X Vario - test kompaktu klasy premium Sony Cyber-shot HX200V – następca rynkowego hitu [wideotest] Pentax K-3 II - twardy zawodnik do fotografowania w plenerze [test] Nikon D5000 w rękach testerów - galeria Niewielki może bardzo dużo! Voigtländer Nokton 50 mm f/1,5 Sony A7R - wielkie serce w małym ciele [test] Nikon D5300 - przykładowe zdjęcia Fujifilm X-T10 – specyfikacja i pierwsze wrażenia z premiery Nikon 1 J5 - mały i solidny bezlusterkowiec dla amatora [test] Sony FE 16-35 mm f/2.8 GM oraz Sony FE 12-24 mm f/4 G - zdjęcia przykładowe wykonane A9 i pierwsze wrażenia

Popularne w tym tygodniu:

Nikon Z50 – czego musi nauczyć się młodszy brat Z6 i Z7? [test]