Canona 1DX Mark II - jeden z najlepszych, także pod wodą

Canon 1DX Mark II należy do ścisłej elity wśród lustrzanek cyfrowych. Swoją wyższość pokazuje nie tylko na lądzie, ale i głęboko pod wodą.

© Pexels

Fotografia podwodna jest dziedziną, która stawia, przed osobami podejmującymi wyzwanie, szereg utrudnień. Nie tylko trzeba się wykazać umiejętnością nurkowania w różnych rodzajach akwenów wodnych, ale przyda się gruby portfel. Jeśli macie trochę gotówki, możecie zaopatrzyć się w Canona EOS-1D X Mark II z dedykowaną obudową podwodną. Zestaw jest zdecydowanie wart każdego grosza.

Tak wygląda Canon EOS-1D X Mark II w obudowie podwodnej, przeznaczonej do ujęć szerokokątnych.

Serwis Backscatter, zajmujący się testowaniem sprzętu podwodnego, uznał lustrzankę Canona za jeden z najlepiej sprawdzających się w wodzie. Bardzo ważną cechą 1D X II okazało się jego dobre osiągi przy wysokiej czułości ISO. Podczas nagrywania pod wodą przy ISO ISO 3200–6400 nie wystąpił zauważalny spadek jakości.

Kiedy robimy zdjęcia lub filmy, schodząc na głębokość większą niż 10 metrów, przestaje docierać tam czerwone pasmo światła, pozostawiając niebieskie. Jak nie trudno się domyślić, w tym przypadku przetwarzanie balansu bieli jest na wagę złota. Z pomocą przychodzi możliwość manualnego ustawienia balansu bieli w 1D X II, która prawie całkowicie eliminuje potrzebę postprodukcji kolorów.

Backscatter zwraca także uwagę na zastosowany system autofokusu, posiadający funkcję Flexizone Mode, która pozwala na manualne wyznaczenie strefy ostrości, podczas gdy tryb śledzenia AF pozwala jej podążać za ruchomym obiektem.

Zobacz również: Wideotest Nikona D4

Rozdzielczość wideo 4K przy 60 kl./s zapewni dobrą jakość. W przypadku nagrywania pod wodą, ma to jeszcze jedną zaletę - poruszenie aparatu lub drżenie można zniwelować w postprodukcji przez obniżenie klatkażu, wydłużając czas trwania materiału. Dodatkowo trzeba zaopatrzyć się w dobre karty CFast, gdzie 256 GB pozwala na około 40 minut nagrania.

Jeśli w pogoni za fantastycznymi zdjęciami raf koralowych nie mamy jednak tak dużej ilości gotówki, Backscatter proponuje którąś z a7-ek od Sony. Natomiast dla super bogatych wyborem może być Red Epic Dragon, który jest zaledwie 10 razy droższy niż Canon 1DX Mark II. Plus oczywiście osłona podwodna. Wybór należy do was.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Ile megapikseli ma ludzkie oko? Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Szczoteczka z 10-megapikselowym aparatem? Czemu nie? 1,3 metra długości i 158 kg – tak prezentuje się radzieckie szkło szpiegowskie, które trafiło na sprzedaż Ta strona sprawi, że wasze czarno-białe zdjęcia staną się kolorowe Fotozagadka: czy potrafisz znaleźć telefon na dywanie? Pomysł na bezprzewodowy tethering za niewielkie pieniądze Polaroid Swing, czyli animowane scenki na iPhone Podczerwone zdjęcie Mgławicy Oriona pokazują niebywałe szczegóły w rozdzielczości w 4K Sensor Noise DB to ciekawa porównywarka szumów na długich czasach ekspozycji Robisz zdjęcia na publicznej drodze? Uważaj, żeby ktoś cię nie przejechał! Co jest wytrzymalsze – Canon czy Nikon? Oto test ostateczny pod naciskiem prasy hydraulicznej Dla takiego kadru warto mieć aparat zawsze przy sobie. Wspaniałe zdjęcie burzy z wysokości 11 km 360-stopniowe wideo, dzięki któremu poczujesz się, jakbyś latał na orle Jak wyglądają księżyce krążące wokół Jowisza? Co znajdziemy w torbie fotograficznej Pete'a Souzy - fotografa Baracka Obamy Tak zmienia się ludzka twarz dzień po dniu w ciągu 16 lat Nowy patent Apple blokuje urządzenia rejestrujące Ekipa z Rescued Film Project odnalazła 1200 niewywołanych klisz z lat 50 XX wieku Po 71 latach ujawniono prawdziwą tożsamość żołnierza na ikonicznym zdjęciu 53-gigapikselowe zdjęcie Bentleya na moście Golden Gate Nikkor 1200 mm f/11 - rzadki obiektyw trafił na eBaya Trochę biżuterii nie zaszkodzi - oto limitowana, złota edycja Trioplan 100mm f/2.8 Apple Wach z aparatem fotograficznym?

Popularne w tym tygodniu:

Urocza opowieść fotograficzna o jeżu, który wybrał się na biwak. Zobacz to przesłodkie stworzenie! Przypadkowo sfotografował zaręczyny na plaży. Postanowił odnaleźć parę Kontroluj Lightrooma z poziomu telefonu dzięki nowej aplikacji Fotograf uciął wizjer w swoim Sony A7. Dlaczego właściwie to zrobił? Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy Pierwsze wideo 360 stopni nagrane w przestrzeni kosmicznej. Jest niesamowite! Super odporne karty Sandisk wytrzymają nawet -40°C