Leica 6x7 Gallery Warszawa zaprezentuje prace Wacława Wantucha - mistrza polskiego aktu

Wacław Wantuch, genialny, wrażliwy na piękno fotograf, stworzył serię zmysłowych portretów, opierających się na fotografii aktu. Dzięki szlachetnej technice platynotypii jego prace zdobyły jeszcze większe uznanie. Niebawem będziecie mogli zobaczyć je w warszawskiej Leica Gallery.

© Wacław Wantuch / Platinum

Polski artysta fotografik, Wacław Wantuch, postanowił w swojej twórczości wykorzystać możliwości wykonywania odbitek przy użyciu roztworu wodnego platyny. Sposób tego typu wymaga ogromnej precyzji, aczkolwiek daje ponadczasowe odbitki o zwiększonej trwałości. Technika platynotypii dominowała aż do zastąpienia jej techniką srebrową, która jest łatwiejsza i tańsza. Dodatkowo Wantuch zdecydował się skorzystać z aparatu Leica M Monochrom, którego wyróżnia możliwość robienia wyłącznie zdjęć czarno-białych na cyfrowej matrycy światłoczułej.

Leica M Monochrom (typ 246) – klasyczna czerń i biel w jeszcze wyższej jakości

Leica M Monochrom (typ 246) to aparat szybszy, bardziej wydajny i funkcjonalny od zaprezentowanego 3 lata temu poprzednika. W klasycznej obudowie mieści…

Wystawa Platinum jest prezentacją wrażliwości autora na formę ciała, osobowość i kontekst. Kobiety Wantucha odstają od standardów, do jakich przyzwyczaił nas świat mody i okładki kolorowych czasopism.

Towarzyszący wystawie album o tej samej nazwie, oprócz zdjęć zawiera także rozmowy z artystą na temat drogi, jaką musiał odbyć, aby sprostać wyzwaniom platynotypii. Album jest oprawiony w płótno, z nietypowym, szarpanym wykończeniem bloku książki, odwołującym się do wykończenia papieru bawełnianego, na którym Wantuch reprodukuje swoje fotografie.

Wacław Wantuch, Platinum 16.09 – 23.10.2016

Wernisaż i premiera albumu: 15.09.2016, godz. 19.00
Leica 6×7 Gallery Warszawa, Mysia 3, 2 piętro

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Wstęp na wystawę płatny: bilet normalny 10 zł, ulgowy 7 zł
godziny otwarcia galerii: poniedziałek–sobota 10–20, niedziela 12–18

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Tokina zaprasza na krajobrazowo-owczarskie warsztaty w Pieninach Warsztaty fotograficzne w Studio Huśtawka [sierpień - wrzesień 2016] Fotograficzne Mistrzostwa Świata w Fifa 16 - Daily Vlog #3 Fotograficzne Mistrzostwa Świata w Fifa 16 #WROCŁAW Była Minolta, jest Sony. To już 10 lat! Przed nami kolejna edycja warsztatów fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem i Kubą Kaźmierczykiem. Mamy dla was ofertę zniżkową! Rowerem z Wrocławia do Lublina - Eastreet, OKO i Wiktor Franko - Daily Vlog #2 Stwórz naturalny portret i wygraj warsztaty Profi Post Photo z House of Retouching Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [czerwiec 2016] Fotograficzny ‪Daily vlog z wernisażu konkursu Polska Ulicznie 2016 Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [maj 2016] Wirtualny spacer 360 stopnii po targach Film Video Foto 2016 w Łodzi Tam Gdzie Stało LOMO - na żywo o fotografii Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [kwiecień 2016] Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [marzec 2016] Bangkok Unseen - indywidualny warsztat fotografii dokumentalnej The Island - warsztaty fotografii dokumentalnej w Tajlandii Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [luty 2016] Największe na świecie targi elektroniki użytkowej CES 2016 w obiektywie Fotoblogii Fotorelacja z warsztatów „#kreatywniezASUS” organizowanych przez Fotoblogia.pl oraz firmę ASUS „The Best of Photography" - warsztaty fotograficzne w Studiu Huśtawka [styczeń 2016] „The Best of Photography" - przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [grudzień 2015] „The Best of Photography" - przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [listopad 2015] Poznaliśmy tajniki pracy serwisu marki Olympus w Portugalii