Poznaj zwycięskie zdjęcia wyłonione w konkursie Bird Photographer of The Year 2016

Poznaj zwycięskie zdjęcia wyłonione w konkursie Bird Photographer of The Year 2016

Laureatem konkursu został Andy Parkinson, otrzymując tytuł Bird Photographer of The Year 2016 za zdjęcie zatytułowane „Mute Swan Adult in Detail". Fotografia ta wygrała także w kategorii „Przywiązanie do szczegółów".
Laureatem konkursu został Andy Parkinson, otrzymując tytuł Bird Photographer of The Year 2016 za zdjęcie zatytułowane „Mute Swan Adult in Detail". Fotografia ta wygrała także w kategorii „Przywiązanie do szczegółów".
Źródło zdjęć: © © Andy Parkinson „Mute Swan Adult in Detail" tytuł Bird Photographer of the Year oraz pierwsze miejsce w kategorii „Przywiązanie do szczegółów".
Mikołaj Rożek
23.08.2016 11:39, aktualizacja: 26.07.2022 18:54

W tegorocznej, pierwszej edycji konkursu Bird Photographer of The Year 2016, udział wzięli fotografowie z ponad 40 krajów świata. Nadesłano 6500 zgłoszeń, z których wyłoniono zwycięzców w 10 kategoriach.

Zwycięzca skomentował swoją wygraną, mówiąc: „Wygranie tytułu Bird Photographer of The Year jest ogromnym zaszczytem dla mnie i bez wątpienia jednym z wyróżnień mojej kariery. Poziom zgłoszonych prac był wyjątkowo wysoki i mogę uważać się za szczęśliwca, że jurorzy wybrali moje zdjęcie jako głównego zwycięzcę. Fotografując dążę do szczerze unikatowych obrazów, starając się ukazać znajome tematy w inny sposób i pokazać, że zawsze istnieje nowy obraz i nietypowy punkt widzenia. Można to osiągnąć spędzając miesiące, a nawet lata, w lokalnym otoczeniu, zdobywając wręcz encyklopedyczną  wiedzę na temat zachowania, światła i perspektywy. Jestem zachwycony, że moje starania zostały tak hojnie wynagrodzone".
Zwycięzca skomentował swoją wygraną, mówiąc: „Wygranie tytułu Bird Photographer of The Year jest ogromnym zaszczytem dla mnie i bez wątpienia jednym z wyróżnień mojej kariery. Poziom zgłoszonych prac był wyjątkowo wysoki i mogę uważać się za szczęśliwca, że jurorzy wybrali moje zdjęcie jako głównego zwycięzcę. Fotografując dążę do szczerze unikatowych obrazów, starając się ukazać znajome tematy w inny sposób i pokazać, że zawsze istnieje nowy obraz i nietypowy punkt widzenia. Można to osiągnąć spędzając miesiące, a nawet lata, w lokalnym otoczeniu, zdobywając wręcz encyklopedyczną wiedzę na temat zachowania, światła i perspektywy. Jestem zachwycony, że moje starania zostały tak hojnie wynagrodzone".© © Bence Mate "Fish in the ring" pierwsze miejsce w kategorii „Najlepsze portfolio"
Do konkursu nadesłano ponad 6500 zgłoszeń z 40 krajów świata. Plebiscyt ma promować artyzm ptasiej fotografii, jak i samych fotografów, szerokiemu gronu ornitologicznemu, aby dać im możliwość publikacji i zdobycia uznania. Organizatorzy przygotowali 256-stronicowy album zawierający ponad 230 najlepszych zdjęć biorących udział w Bird Photographer of The Year.
Do konkursu nadesłano ponad 6500 zgłoszeń z 40 krajów świata. Plebiscyt ma promować artyzm ptasiej fotografii, jak i samych fotografów, szerokiemu gronu ornitologicznemu, aby dać im możliwość publikacji i zdobycia uznania. Organizatorzy przygotowali 256-stronicowy album zawierający ponad 230 najlepszych zdjęć biorących udział w Bird Photographer of The Year.© © Bence Mate „Me?" pierwsze miejsce „Najlepszy portret"
Konkurs fotograficzny Bird Photographer of The Year 2016 nie tylko przyniesie korzyści fotografom, ale także organizatorom, a w efekcie samym ptakom. Pomysłodawcą i organizatorem jest założony w 1932 roku Brytyjski Fundusz Ornitologiczny, którego celem są badania poświęcone ptakom na Wyspach Brytyjskich.
Konkurs fotograficzny Bird Photographer of The Year 2016 nie tylko przyniesie korzyści fotografom, ale także organizatorom, a w efekcie samym ptakom. Pomysłodawcą i organizatorem jest założony w 1932 roku Brytyjski Fundusz Ornitologiczny, którego celem są badania poświęcone ptakom na Wyspach Brytyjskich.© © Chris Gomersall „Song of The Silver" pierwsze miejsce w kategorii „Ptaki w środowisku"
Idea konkursu jest słuszna, zatem, jeżeli odnajdujecie się w fotografii przyrody, to warto wysłać swoje prace do drugiej edycji konkursu, która już się rozpoczęła. Oprócz sławy i rozgłosu przygotowano także nagrodę pieniężną w wysokości 5000 funtów. Zgłoszenia można wysyłać do 30 listopada 2016 r.** wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie BPOTY. Podobnie, jak w tym roku, organizatorzy przygotują także 230-stronicowy album, a wyróżnione tam fotografie będzie można obejrzeć w trakcie wystawy w The Royal Botanic Gardens. Powodzenia!
Idea konkursu jest słuszna, zatem, jeżeli odnajdujecie się w fotografii przyrody, to warto wysłać swoje prace do drugiej edycji konkursu, która już się rozpoczęła. Oprócz sławy i rozgłosu przygotowano także nagrodę pieniężną w wysokości 5000 funtów. Zgłoszenia można wysyłać do 30 listopada 2016 r.** wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie BPOTY. Podobnie, jak w tym roku, organizatorzy przygotują także 230-stronicowy album, a wyróżnione tam fotografie będzie można obejrzeć w trakcie wystawy w The Royal Botanic Gardens. Powodzenia!© © Muhammad Murad „Between My Feather" drugie miejsce w kategorii „Przywiązanie do szczegółów".
Obraz
© © Sam Hobson "Pasty Pirate" pierwsze miejsce w kategorii „Zachowanie ptaków"
Obraz
© © Pål Hermansen „Eider Flock" pierwsze miejsce w kategorii „Ptaki w locie".
Obraz
© © Andy Parkinson „Redwings Fighting" pierwsze miejsce w kategorii „Ptaki w ogrodzie".
Obraz
© © Rachel Piper „Tring Murmuration" pierwsze miejsce w kategorii „obrazy kreatywne".
Obraz
© © Gabriel Ozon „Common Greenshank' drugie miejsce w kategorii „Najlepsze zdjęcie digiskopowe".
Obraz
© © Marc Albiac „Little Ringed Plover" pierwsze miejsce w kategorii „Cameron Belspolka Trust YBPOTY Award".
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)