Rusza 6. edycja TIFF FESTIVAL we Wrocławiu. Zobaczcie co nas czeka

Tegoroczna odsłona festiwalu odbędzie się pod hasłem „Rivers & Roads", a jej główną tematyką będzie podróżowanie.

© Ewa Kasperek „Obrazy przepływającego świata"

Jedno z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Polsce, odbędzie się w ramach Europejskiej Stolicy Kultury, której gospodarzem w tym roku jest Wrocław. Serdecznie zapraszamy wszystkich entuzjastów zarówno samej fotografii, jak i podróżowania. Organizatorzy przygotowali cały szereg atrakcji, zaplanowanych na aż dziesięć dni festiwalowych. Na uczestników czekają wystawy, pokazy slajdów, debaty, warsztaty oraz spotkania z artystami i kuratorami.

Otwarta Czytelnia Książek fotograficznych w trakcie TIFF Festiwal we Wrocławiu.

Wystawy wchodzące w skład Głównego Programu Festiwalu, został podzielony na trzy tematyczne sekcje, obrazujące odmienne rozumienie podróżowania. Kategoria "Imigracje/Emigracje" traktuje o jednym z najczęściej spotykanych powodów zmiany miejsca pobytu. Fotografowie w roli obserwatorów, dokonują sprawozdania z nowej sytuacji i miejsca w jakim się znaleźli.

Wystawa "Wyprawy Wyobrażone" zabierze w podróż metaforyczną do miejsc, które przestały fizycznie istnieć, ale zostały zatrzymane w jednej chwili na fotografiach. W skład wystawy wchodzi m.in. archiwum zdjęć znalezionych w latach 2009–2010 na ulicach miasta Detroit w Stanach Zjednoczonych.

Główny program zamykają prezentacje w ramach cyklu "W drodze", gdzie wybierzemy się za pośrednictwem fotografii w prawdziwą podróż szlakiem, który wcześniej wytyczyli autorzy wystaw. Zobaczymy relację z Japonii, wycieczki samochodem po zachodniej części kraju, wyprawę Wędrownego Zakładu Fotograficznego oraz przygodę objazdowych warsztatów PHOTOSPHERE.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Sekcja Publikacje na tegorocznej edycji, skupia się na tematyce tworzenia książek fotograficznych. Uczestnicy festiwalu znajdą tutaj wystawy poświęcone zagadnieniom wydawniczym m.in. przygotowaną przez Doomed Gallery z Londynu prezentację "Zines of the World" opowiadającą o kulturze i tworzeniu zinów, "Meet the Publisher" zaprezentuje aspekty pracy niezależnych wydawców. Natomiast na wystawie "Drogi mniej uczęszczane" zobaczymy kolekcję książek traktujących o myśli przewodniej festiwalu — przemieszczaniu się i podróżowaniu.

Ponadto przygotowano sekcję TIFF HUB, która stanie się centrum aktywności towarzyskiej, będąc idealnym miejscem do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń o fotografii, ale nie tylko. Tutaj także będzie można spotkać się i porozmawiać z autorami i kuratorami. Wszystko to, będąc cały czas wewnątrz przestrzeni wystawienniczej.

Całość festiwalowych atrakcji zamyka sekcja konkursu TIFF OPEN zrealizowana we współpracy z firmą ProfiLab, gdzie zobaczymy wystawy zwycięskich projektów.

TIFF Festival 2016 - „Rivers & Roads"

  • 1–11 września 2016 r. we Wrocławiu
  • Oficjalne otwarcie: 1 września 2016, godz. 18:00, Centrum Festiwalowe przy ulicy Ruskiej 46 (podwórko)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Poznaj zwycięskie zdjęcia wyłonione w konkursie Bird Photographer of The Year 2016 Fujifilm zaprasza na warsztaty X-T2 Show w Warszawie Leica 6x7 Gallery Warszawa zaprezentuje prace Wacława Wantucha - mistrza polskiego aktu Tokina zaprasza na krajobrazowo-owczarskie warsztaty w Pieninach Warsztaty fotograficzne w Studio Huśtawka [sierpień - wrzesień 2016] Fotograficzne Mistrzostwa Świata w Fifa 16 - Daily Vlog #3 Fotograficzne Mistrzostwa Świata w Fifa 16 #WROCŁAW Była Minolta, jest Sony. To już 10 lat! Przed nami kolejna edycja warsztatów fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem i Kubą Kaźmierczykiem. Mamy dla was ofertę zniżkową! Rowerem z Wrocławia do Lublina - Eastreet, OKO i Wiktor Franko - Daily Vlog #2 Stwórz naturalny portret i wygraj warsztaty Profi Post Photo z House of Retouching Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [czerwiec 2016] Fotograficzny ‪Daily vlog z wernisażu konkursu Polska Ulicznie 2016 Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [maj 2016] Wirtualny spacer 360 stopnii po targach Film Video Foto 2016 w Łodzi Tam Gdzie Stało LOMO - na żywo o fotografii Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [kwiecień 2016] Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [marzec 2016] Bangkok Unseen - indywidualny warsztat fotografii dokumentalnej The Island - warsztaty fotografii dokumentalnej w Tajlandii Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [luty 2016] Największe na świecie targi elektroniki użytkowej CES 2016 w obiektywie Fotoblogii Fotorelacja z warsztatów „#kreatywniezASUS” organizowanych przez Fotoblogia.pl oraz firmę ASUS „The Best of Photography" - warsztaty fotograficzne w Studiu Huśtawka [styczeń 2016]