Rusza 6. edycja TIFF FESTIVAL we Wrocławiu. Zobaczcie co nas czeka

Tegoroczna odsłona festiwalu odbędzie się pod hasłem „Rivers & Roads", a jej główną tematyką będzie podróżowanie.

© Ewa Kasperek „Obrazy przepływającego świata"

Jedno z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Polsce, odbędzie się w ramach Europejskiej Stolicy Kultury, której gospodarzem w tym roku jest Wrocław. Serdecznie zapraszamy wszystkich entuzjastów zarówno samej fotografii, jak i podróżowania. Organizatorzy przygotowali cały szereg atrakcji, zaplanowanych na aż dziesięć dni festiwalowych. Na uczestników czekają wystawy, pokazy slajdów, debaty, warsztaty oraz spotkania z artystami i kuratorami.

Otwarta Czytelnia Książek fotograficznych w trakcie TIFF Festiwal we Wrocławiu.

Wystawy wchodzące w skład Głównego Programu Festiwalu, został podzielony na trzy tematyczne sekcje, obrazujące odmienne rozumienie podróżowania. Kategoria "Imigracje/Emigracje" traktuje o jednym z najczęściej spotykanych powodów zmiany miejsca pobytu. Fotografowie w roli obserwatorów, dokonują sprawozdania z nowej sytuacji i miejsca w jakim się znaleźli.

Wystawa "Wyprawy Wyobrażone" zabierze w podróż metaforyczną do miejsc, które przestały fizycznie istnieć, ale zostały zatrzymane w jednej chwili na fotografiach. W skład wystawy wchodzi m.in. archiwum zdjęć znalezionych w latach 2009–2010 na ulicach miasta Detroit w Stanach Zjednoczonych.

Główny program zamykają prezentacje w ramach cyklu "W drodze", gdzie wybierzemy się za pośrednictwem fotografii w prawdziwą podróż szlakiem, który wcześniej wytyczyli autorzy wystaw. Zobaczymy relację z Japonii, wycieczki samochodem po zachodniej części kraju, wyprawę Wędrownego Zakładu Fotograficznego oraz przygodę objazdowych warsztatów PHOTOSPHERE.

Sekcja Publikacje na tegorocznej edycji, skupia się na tematyce tworzenia książek fotograficznych. Uczestnicy festiwalu znajdą tutaj wystawy poświęcone zagadnieniom wydawniczym m.in. przygotowaną przez Doomed Gallery z Londynu prezentację "Zines of the World" opowiadającą o kulturze i tworzeniu zinów, "Meet the Publisher" zaprezentuje aspekty pracy niezależnych wydawców. Natomiast na wystawie "Drogi mniej uczęszczane" zobaczymy kolekcję książek traktujących o myśli przewodniej festiwalu — przemieszczaniu się i podróżowaniu.

Ponadto przygotowano sekcję TIFF HUB, która stanie się centrum aktywności towarzyskiej, będąc idealnym miejscem do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń o fotografii, ale nie tylko. Tutaj także będzie można spotkać się i porozmawiać z autorami i kuratorami. Wszystko to, będąc cały czas wewnątrz przestrzeni wystawienniczej.

Całość festiwalowych atrakcji zamyka sekcja konkursu TIFF OPEN zrealizowana we współpracy z firmą ProfiLab, gdzie zobaczymy wystawy zwycięskich projektów.

TIFF Festival 2016 - „Rivers & Roads"

  • 1–11 września 2016 r. we Wrocławiu
  • Oficjalne otwarcie: 1 września 2016, godz. 18:00, Centrum Festiwalowe przy ulicy Ruskiej 46 (podwórko)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Walizka negatywów Capy odnaleziona! Wrocław bije rekord - największa fotografia panoramiczna w Polsce 6 znanych fotoreporterów i 6 godzin przeglądu portfolio Nauka fotoreportażu w Warszawskiej Szkole Fotografii Tylko jeden z nas będzie mógł fotografować Obamę Rusza Festiwal Fotografii Młodych w Jarosławiu 25 tys. zł potrzebne, aby zamienić dom schadzek na galerię fotografii w Poznaniu Plener Pokochaj Fotografię - Koński Świat Poznaj tajniki fotografii sensualnej na warsztatach Fujifilm w Bieszczadach Erotyczne zdjęcie Hillary Clinton? Weekendowe warsztaty fotografii z Marianem Schmidtem ATT Photo Award, czyli nowy konkurs fotograficzny dla profesjonalistów