Startuje nowa edycja konkursu Nikon Photo Contest na 100-lecie firmy Nikon

Prestiżowy konkurs, organizowany nieprzerwanie od 1969 roku, po raz kolejny stanie się okazją do wyłonienia nowych talentów. Tegoroczna edycja zbiega się z obchodami 100. rocznicy założenia firmy Nikon. Do wygrania są między innymi lustrzanki Nikon D5 oraz Nikon D500.

Nikon Photo Contest 2012-2013 - Grand Prize

Nikon Photo Contest 2012-2013 - Grand Prize (© Dina Bova „Elegy of Autumn" / Izrael)

Gorąco zachęcamy Was do wzięcia udziału w jednym z największych konkursów fotograficznych na świecie. W zeszłym roku prace z Polski zwyciężyły w dwóch kategoriach. Chris Rudz otrzymał Grand Prize za film "One" oraz w kategorii przedstawiającej temat "Dom" pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Pawlica zdjęciem "Tradycja".

Nikon Photo Contest 2014-2015 -Grand Prize.

Ponieważ na rok 2017 przypada okrągła, 100. rocznica istnienia firmy Nikon, z tej okazji stworzono kategorię o nazwie "100th Aniversary Award", której głównym tematem będzie celebracja. W drugiej kategorii, nazwanej "Next Generation Award" położono nacisk na projekty rozwijające motyw "Future". Ostatnia kategorią jest "THE OPEN Award", która także będzie traktować o przyszłości. Specjalne wytyczne obejmują w przypadku kategorii rocznicowej, możliwość zgłoszenia tylko pojedynczego zdjęcia oraz użycie wyłącznie sprzętu Nikona.

Nikon Photo Contest 2014-2015 - zwycięska praca w kategorii otwartej.

"Next Generation Award" przeznaczona została dla uczestników, którzy nie ukończyli 30 roku życia. W obu kategoriach o tematyce "Future" dozwolone zostało zgłoszenie pojedynczego zdjęcia, foto opowieści (dwa do pięciu zdjęć) oraz wideo. Ponadto, dopuszczalne jest wykonanie prac dowolnym sprzętem cyfrowym, włączając w to smatfony, a także rozszerzono akceptowaną długość filmów, od 6 do 180 sekund.

Jako przewodniczącego składu jurorów, zaproszono wybitnego artystę grafika, Neville'a Brodiego, który jest najbardziej znany z pracy dla magazynu The Face. Brody ma nadzieję sprostać wyzwaniu jako przewodniczący i wraz z pozostałymi jurorami dostarczyć jakość z jakiej konkurs jest znany na całym świecie. Artysta jest także autorem tegorocznego logo konkursu.

Konkurs Nikon Photo Contest jest postrzegany na całym świecie jako doskonałe miejsce do odkrywania nowych i obiecujących talentów oraz do odnajdywania bogatej i twórczej inspiracji. Jako przewodniczący jury jestem odpowiedzialny za kontynuowanie tej wspaniałej tradycji, wybierając prace, które będą prezentować nowe pomysły i charakteryzować się najwyższą jakością. Bardzo się cieszę, że będę mógł obserwować, jak uczestnicy konkursu wyrażają swoje wspaniałe koncepcje i kreatywność

Przewodniczący składu jurorów Nikon Photo Contest 2016 — 2017, Neville Brody
Nikon Photo Contest 2010-2011

Swoje prace można zgłaszać od 17 października 2016 r. do 27 stycznia 2017 r.. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w lipcu 2017 r., natomiast ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w Japonii. Zdecydowanie jest o co walczyć. Główną nagrodą w kategorii "100th Aniversary Award" będzie 500 000 jenów w gotówce (niecałe 19 000 złotych) oraz Nikon D5 wraz z obiektywem AF-S Nikkor 24–70mm f/2.8E ED VR. W pozostałych kategoriach również będzie można zdobyć aparaty zestawy fotograficzne, w tym Nikon D500 z obiektywem AF-S DX Nikkor 16–80 mm f/2.8–4E ED VR, Nikon D810 z obiektywem AF-S Nikkor 24–70 mm f/2.8E ED VR oraz Nikon D5500 z obiektywem AF-S DX Nikkor 18–55mm f/3.5–5.6G VR II.

Nikon Photo Contest 2014-1015 - zwycięska praca w kategorii „Dom"
Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Wyłoniono zwycięzców III edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej Getty Images chce Ci dać 20 tys. dolarów na fotograficzny rozwój. Skorzystasz? "Frymografia" - Fotografia jest formą terapii "Frymografia": Barak nie odleciał Jakub Kaźmierczyk poprowadzi warsztaty: Adobe Lightroom dla początkujących Amerykańskie, ginące pustynie w Cannes - relacja z SWPA 2009 Dlaczego aż 20 % finałowych zdjęć World Press Photo 2015 zostało zdyskwalifikowanych? Z wizytą w fabryce Nikona w Tajlandii [relacja] Jak łatwo zarobić 40 tys. dolarów na zdjęciach? Bezpłatny przegląd portfolio w Warszawskiej Szkole Fotografii Kwiecień: wystawy fotograficzne w Krakowie Gala 9. Wielkiego Konkursu National Geographic - relacja