Bycie paparazzo to nie tylko bieganie za gwiazdami

Paparazzi to grupa fotografów, którzy nie cieszą zbytnią sympatią w branży. Biegają za swoimi tematami, są nachalni, a na koniec dnia zgarniają największą kasę. Każdy fotoreporter tak by chciał, ale nie pozwala im na to moralność. Wiadomo – są lżejsze zlecenia, ale też takie, które wymagają nie tylko cierpliwości ale i sprytu. Zobaczcie jak wygląda praca tych fotografów.

Eitan Levine z Elite Daily był ciekawy dlaczego ta znienawidzona grupa fotografów, którymi są paparazzi, jest tak piekielnie popularna. Tak… „piekielni” to dobre określenie. Paparazzo nie może być spokojny, żyje w ciągłym biegu i goni za sensacją. To dzięki jego zdjęciom będziecie mogli zobaczyć co nosiła wasza ulubiona aktorka o 2:13 na randce w ciemno w pobliskiej knajpce.

Fotografowie, którym zależy jedynie na szybkiej kasie bardzo chętnie zgadzają się na bycie paparazzo. Większość z nich jest wolnymi strzelami – biega za znanymi ludźmi i fotografuje ich w każdej sytuacji – przyznacie, że to naprawdę uciążliwe. Fotografowie portali plotkarskich i brukowców mają konkretne zlecenia. Za sprzedane zdjęcie możecie zarobić dosłownie od 50 groszy do kilku tysięcy złotych – wszystko zależy od tego, co stanie się z osobą, którą sfotografujecie i jak szybko dostarczycie zdjęcia klientowi.

„Jeśli nie zrobisz tego zdjęcia, straciłeś je, a to mogło być ujęcie, które dostarczy ci kasy.” - mówi Rick Mendoza, paparazzo, który szczerze kocha swoją pracę. Rick oprócz tego, że lata za znanymi ludźmi, uważa, że robi coś więcej – że dokumentuje ich życie, opowiada jakąś historię. Zgodzicie się z tym? Ja niekoniecznie. Chyba mało mnie interesuje to, jakie skarpetki miał ktoś tam i czy pojawił się na zakupach w lokalnym warzywniaku.

Życie paparazzo to niezwykle męczące zajęcie – musicie być cały czas na posterunku, mieć swoje wtyki, które będą was informowały na bieżąco, co się dzieje. To trochę jak prowadzenie szybkiego dochodzenia detektywistycznego – z tym, że każda sekunda ma tutaj znaczeni, ponieważ sytuacja przeważnie jest bardzo dynamiczna, a najważniejsze to zdobyć TO ujęcie i zarobić troszkę gotówki.

Z jednej strony to wszystko jest fascynujące, z drugiej jednak – bycie paparazzo ma swoje bardzo ciemne strony. Wielu z nich, skoro śledzą znanych ludzi, widzi dość kontrowersyjne zdarzenia z żyć swoich „bohaterów”. Po wyhaczeniu takiej sytuacji i konkretnym obfotografowaniu jej, fotograf daje jasno znać, że widział co się stało, a zdjęcia są gotowe. To, co stanie się dalej zależy już od fotografowanej osoby. Z drugiej strony – paparazzo nie zależy na tym, by „utopić ryja”, tylko „podtopić”. Po krótkiej rozmowie, często karta pamięci trafia do zainteresowanego. Ale zastanówmy się – lepiej dostać 20 tysięcy za kartę i dalszą możliwość „podtapiania ryja”, czy 8 za zdjęcie?

W tej pracy nie ma czegoś takiego jak moralność. Zdjęcie musi być zrobione. Wielu obecnie znanych fotoreporterów polskiego światka pracowało na początku jako paparazzi. Jak widać – dla nich skończyło się to dość dobrze. Na pewno ta praca uczy łapania momentów i życia w biegu, co bardzo przydaje się w pracy fotoreportera.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Fotograf był świadkiem walki niedźwiedzi kilka metrów dalej Baby Yoda pojawił się na niebie za sprawą dronów 23 wilki w jednej grupie. Turysta natknął się na nie przypadkiem Złoty DJI Phantom 4 do kupienia za 20 tysięcy funtów Mem "Distracted boyfriend" został uznany za seksistowski i niestosowny Bokehujesz? Jak nie, to zacznij! Autorka wiarlowego zdjęcia impali i gepardów ujawnia prawdę o jego powstaniu Kiedyś fotografowali nimi radzieccy szpiedzy, teraz mogą być twoje Francuzi walczą z Photoshopem NASA: Teleskop Hubble’a zarejestrował cudowne zdjęcie Jowisza Nowy algorytm MIT zbada jak bardzo Twoje zdjęcia zapadają w pamięć Po 71 latach ujawniono prawdziwą tożsamość żołnierza na ikonicznym zdjęciu

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf ukrywał się w lesie i podglądał zabawy małych niedźwiadków Photoshop skończył 30 lat. Zobacz jak wyglądała jego pierwsza wersja Piękna przyjaźń staruszki i jej psa utrwalona na zdjęciach Dziewczyna sfingowała sesję na Bali. Zrobiła zdjęcia w sklepie Ikea Zarabiają na kotach. Za jeden post można dostać 60 tysięcy złotych W USA kobieta podszywała się pod fotografkę dziecięcą, by porwać niemowlę Odnaleziono tajemniczy album. Był pełny zdjęć jednej kobiety i znanych osób Dla sławy na Instagramie zrobią wszystko. Śmieje się z nich cały świat Zobacz, jak działają systemy laserowej neutralizacji dronów Panasonic opracował wizjer dla daltonistów Selfie-turystyka. Czy potrafimy podróżować bez robienia zdjęć?